Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prawe przednie światło pozycyjne święci cały czas


Sieni

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie co może być przyczyną świecące się prawej żarówki pozycyjnej w pozycji przełącznika świateł "0"? Sprawdzałem przełącznik (posiadam typu C -przełożone piny) ale tam jest wszystko ok. Zreszta, wykluczylem ta opcję bo wtedy miałbym ten problem na dwóch lampach. Być może wtyczka przy swiatlach, ktoś wie jakie piny sprawdzić? Proszę o pomoc, rady. Pozdrawiam!

 

Wysłane ze smartphone

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko pozycja

Wysłane ze smartphone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych pomysłów? :(

Wysłane ze smartphone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2017 o 15:18, Sieni napisał:

Nie, tylko pozycja

Wysłane ze smartphone
 

koledze golfagn nie chodzi o to czy kierunek świeci, tylko czy podczas gdy auto jest zgaszone i kluczyków nie ma w stacyjce manetka kierunkowskazu nie jest ustawiona w pozycji, która włącza prawy kierunkowskaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie . Sprawdź walczę od kierunków czy jest w pozycji ,,0"  jeśli tak a postojowa nadal świeci to do sprawdzenia pająk.  Może mieć gdzieś zawarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jacek70 napisał:

do sprawdzenia pająk.

To i tylna postojówka powinna się wtedy świecić a tak chyba nie jest.

VAG jakimiś błędami sypie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt z tyłu też by wtedy świeciło.  Mimo wszystko ja sprawdził bym wtyczkę od lampy i kostkę wyłącznika . 

Sprawdź czy jak na postoju dasz kierunek to czy świeci postojowe ( z tyłu i przodu ) )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może świeci tylko przód bo np. żarówka z tyłu się spaliła. Nich kolega Sieni sprawdzi, czy gdy światła są włączone to wszystkie żarówki działają. Może jakimś zbiegiem okoliczności prawy tył się spalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O spalonej żarowce powinien mieć info na fisie. Choć czasem jest brak infa a żarówka nie świeci. ( miałem taki przypadek)

Sprawdź czy masz kompletne oświetlenie w furze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dziękuję za zainteresowanie tematem i udzielone odpowiedzi. Założyłem dzisiaj żarówkę postojowa na swoje miejsce i wszystko jest ok. Jedzilem dwa dni bez niej.

Jestem mocno uczulony na punkcie oświetlenia i często kontroluje czy wszystko jest ok. Nie mam żadnej przepalonej zarowki, migacze działają bez zarzutu. Wydaje mi się rowniez, że gdy któryś migacz nie dziala, jesteśmy o tym informowani szybszym działaniem "miganiem" pozostałych po tej samej stronie. Kiedyś jak spaliła mi się żarówkę tak właśnie było.

Być może faktycznie miałem pozostawiony przełącznik kierunkowskazu w prawej pozycji Ale pamiętam że obchodzilem dookoła auto i świeciła tylko prawa lampa.

Jak narazie wszystko działa. I oby tak pozostało :) pozdrawiam serdecznie!

Wysłane ze smartphone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że świeciła prawa lampa to normalne ale święci i przód i tył razem. 

Jak zmienisz na lewy kierunek to świeci  postojowe tył i przód z lewej.    Pobawić się przełanczając kierunki oczywiści na postoju , bez kluczyka. Z kluczykiem to będzie migać kierunkowskaz.☺☺☺☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, u mnie swiecil tylko przód. Znalazłem podobny temat z innym samochodem w roli głównej i tam niby problemem była puszka z bezpiecznikami. No nic, cieszę się że na razie wszystko jest ok :)

Wysłane ze smartphone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. A czy jak zapalisz silnik i w łączysz światła to wszystko świeci ? Jeśli tak to trzeba szukać skąd przednia postojowe dostaje napięcie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...