Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Moc przybyła !


Gość MorgothDBMA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MorgothDBMA

morgotczips.jpg

Banan od ucha do ucha, chip był robiony "na maxa", tj są to maksymalne bezpieczne ustawienia w/g Rogala

5 jest taka jaka była czwórka (czyli nareszcie normalna a nie mułowata)

4 jest bardzo dynamiczna (jak poprzednio trójka)

3 zamiata, zamyka obrotomierz bardzo szybko

2 najlepszy bieg :) - podciąga skarpetki i przeciąża kręgosłup, zamyka obroty w chwilę

1 za krótka jak to w diesulu, ledwo zdąże gaz nacisnąć i jest 4500 RPM i trezba zmieniać...

Poza tym - częściej mieli kołami 1,2 bez problemu, kilka razy na trójce (lekko ślisko)

Vmax'a nie sprawdzam bo szkoda silnika i nie ma gdzie

Szybciej się nagrzewa

Spalanie (zrobiłem na czipie około 350-400 km) - ciężko powiedzieć, nawet jak większe to minimalnie, sprawdzę dopiero na pełnym zbiorniku, to by było na tyle :)

Jazda z czipem była niezła, bo to stary komp (dwupłytowy sterownik)

Trzeba było podstawki wstawić, a za żadną cholerę nie kupował programu na innych kościach niż oryginalne, długo próbowaliśmy i już mieliśmy ostatecznie nie robić, gdy stwierdziłem..... to wal soft na oryginalne kości .... [ryzyk fizyk]

W czasie gdy oryginalne się kasowały to jednak kupił soft na innych kościach, a już było ustalone że jak spier...ą się te kości i nic nie zechce dziad kupić to biorę kompa od AFN, Rogal miał na składzie...... ale to by było ostre bo tam też immo jest w tym kompie i kupę zabawy dodatkowej by wyszło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

mam nadzieję że będzie :) Żywotnośc motorowni głównie od sandała zależy..... a ja raczej nie katuję autka, na zimnym nigdy powyżej 2500 RPM, na ciepłym czasami przegonię z sandałem w podłodze, ale też nie non-stop......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze Rogal wycisnal ostatnie soki ze starego 1Z-ta .... :twisted:

ładny wykresik ... zycze bezawaryjnej jazdy .... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

naturalnie wypijemy za MOC

PS: VTG turbo na razie jednak nie wstawiam, soft na starym sterowniku, w związku z tym małe pytanku..... Czy są mocniejsze turbinki bez VTG co by podeszły w miarę plug&play do 1Z-ta ?

PS2: Rogal powiedział że pompa nie da już sporo więcej rady (może do 135 kponi gdzieś, więc nie ma sensu ładować turbiny VTG od AWX za conajmniej 3000 zł za 9 koni i górskie powietrze z rurki, ale jakaś kompatybilna [sterowana nadciśnieniem] turbinka troszki mocniejsza niz ta z 1Z-ta by się przydała......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morgot miałeś jeździć spokojnie na zimnym silniku a Ty mi tu piszesz, że się szybciej rozgrzewa :twisted: .

Podjedz w wolnej chwili zdiagnozujemy to dymienie może lekka nieszczelność się zrobiła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak ładnie wyszło morgoth, prawie AWX :cool:

Poza tym wykres bardzo ładny ! Zwłaszcza ta krzywa mocy mi się podoba.

Gratulacje i bezawaryjnej obsługi życzę !

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

Dzięki :twisted: na razie bardziej ujawniła się moja binarna natura

1) zimny silnik - muł, wolna jazda do 2500 RPM, zaledwie muskanie gazu...

2) ciepły silnik - CHIP, pozamiatane, 2,3 zabójcze, 4-wypas, 5-nareszcie żwawa, 1-nie do jazdy :) banan non-stop (Party-All-The-Time) :twisted: :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

Mogę :twisted: ale raczej nie będę :lol: dla mnie najważniejsze że zmieniła się dynamika wyższych biegów i tzw. "elastyczność" czyli czasy przyspieszania 60-140 na różnych biegach .....

:twisted: :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Nakręcam się czytając Was i chyba zaczipuję moją dziewiczą AFNkę :)

Też chcę mieć "banan-all-the-time" :D

Dziwi mnie, że i tak długo z tym zwlekałeś ale lepiej późno niż wcale :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...