Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Możliwość zaspawania dokładki zderzaka i pomalowania w kolorze ?


fixu

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jest możliwość zespawania plastikiem tylnej dokładki do zderzaka tak aby nie było to widoczne przejście tylko jednolity i pomalowanie w kolorze, czy jest to możliwe ?

 

zderzak posiadam taki. Dokładka nie jest w kolorze autabd35224af4ed6eaad247d55ad6e6fa9e.jpg

 

 

 

 

chciał bym uzyskać podobny efekty czyli dyfuroz z wersji od b7 i zespolić dokłądke org ze zderzakiem i pomalować w jedną całość potem dołożyć dyfuzor od wersji b7DSC_0412.jpg

 

                                                           Jest to możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś,ten zderzak z dyfuzorem od b7 jest zespawany , czyli można,ogarnięty lakiernik bez problemu sobie poradzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi tu o dospawanie dyfuzora do zderzaka b6 lecz o to czy jest możliwość zespolenia zderzaka b6 dokładki tzn tak jak na pierwszym zdj czyli dokładka ma kolor szary a reszte zderzaka czarny i miedzy zderzakiem a dokładką jest prześwit łączenia dwóch elementów a mi chodzi o to czy jest możliwość właśnie zaspawania tego prześwitu na stałe na gładko czyli nie będzie widać że to dokładka tylko całość i pomalowanie całości na jednolity kolor. Czy jest to możliwe ? Dospawanie dyfuzora z b7 do zderzaka b6 jest możliwe to wiem ;)

 

 

aaaa: jeżeli lakiernik pomaluje mi cały zderzak razem z dokładką na jeden kolor to nie będzie jakoś inaczej widać ? bo dokłądka szara ma inna strukture niż zderzak bardzie takie chropowaty coś w tym stylu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć idealnie na gładko, to się to zrobić, trzeba sprawdzić czy dokładka i zderzak wykonany jest z tego samego tworzywa jeśli tak można bez problemu pospawać, o strukturę się nie martw bo wszystko idzie wykończyć na podkładzie wypełniającym. Musisz znaleźć jedynie dobrego lakiernika co zrobi to perfekt, tak, żeby nie było fal dunaju.

Po normalnym malowaniu dołów pod kolor z dalsza nie będzie tego tak widać, z bliska będzie widać łączenie.

rear11.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o to mi właśnie chodziło, Pospawam i postaram się tak zaszpachlować żeby właśnie tego łączenia nie było widać ;)

 

 

Dzięki !!:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodziło o dospawanie dyfuzora,na  tej focie masz i dyfuzor i łączenie zderzaka z dokładką zespawane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fixu napisał:

i o to mi właśnie chodziło, Pospawam i postaram się tak zaszpachlować żeby właśnie tego łączenia nie było widać ;)

 

 

Dzięki !!:hi:

Sprawdź czy oba element są z tego samego tworzywa, w innym wypadku może być problem ze spawaniem. Jeśli będziesz to robił sam, nie mając doświadczenia, to odradzam, na ciemnym lakierze widać każdy defekt. Władujesz kasę na materiał, a i tak oddasz do lakiernika ;) Jeśli jednak chcesz sam spróbować to nie zapomnij o szpachlówce do tworzywa, PZP (podkład zwiększający przyczepność) i  plastyfikatorze do akrylu i klaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Sam pospawam tylko i oddam do lakierowania bo nie mam pojecia w lakierowaniu, no może jeszcze zaszpachluje i wygładzę po spawaniu ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś już coś ze spawaniem? Na dniach będę malował wszystkie szare plastiki i też przeszła mi przez myśl taka opcja... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2017 o 17:09, toman napisał:

Robiłeś już coś ze spawaniem? Na dniach będę malował wszystkie szare plastiki i też przeszła mi przez myśl taka opcja... :) 

jak jest z przerobieniem w zderzak od sline b6 typ diesel z Ta dokladka z b7 sline 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja mam pytanie :

czy dolna czesc zderzaka od sedana pasuje do avanta ? Chce założyć dwie końcówki i stad pytanie. 

166BDDA2-5DC1-4407-B80E-577DD37EEAB0.png

7E434B8D-1B08-443F-8A36-C5C5FFCB2F81.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2020 o 16:02, Miyaga napisał:

 

A ja mam pytanie :

czy dolna czesc zderzaka od sedana pasuje do avanta ? Chce założyć dwie końcówki i stad pytanie. 

166BDDA2-5DC1-4407-B80E-577DD37EEAB0.png

7E434B8D-1B08-443F-8A36-C5C5FFCB2F81.png

nie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...