Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Jak wydobyć dźwięk z V6 ?


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :hi:. Nie wiedziałem zbytnio pod jaki temat się podpiąć, mam nadzieję że dobrze wybrałem. Chodzi mi dokładnie o to jak bardziej wydobyć głębię silnika V6 chodzi mi o dźwięk. Żeby ten dźwięk był bardziej rasowy. Mam założony tłumik nie wiem czy seria czy jakiś inny z dwiema końcówkami i takie też wychodzą z tłumika także nie jest to nakładka. Czy może wystaczy założyć stożek czy i to nic nie da?? Pozdrawiam i dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz ori tłumik, wszystkie v6 mają dwie koncówki. Stożek da tyle, że będzie troche buczało spod maski, niektórzy to lubią, ja akurat nie jestem fanem tego rozwiązania. Na oryginalnym wydechu przy wyższych obrotach tez jest slyszalny całkiem przyjemny dźwięk, a w trasie nie męczy jakieś buczenie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wiesz na co się decydujesz (czytaj-męczące nie tylko dla uszu buczenie na długiej trasie) to proponuję poszukać dedykowanego tłumika końcowego do twojego silnika, który jest łatwy w montażu, nie zaburzy pracy układu i da ci upragnione brzmienie V6-tki.

Jest na allegro człowiek który robi dedykowane tłumiki do różnych marek aut. Ale jedni go chwalą a inni.. no cóż :thumbdown:KLIK

Niestety jak chcesz to zrobić dobrze nie możesz liczyć na małe koszty bo to zazwyczaj nie idzie w parze z jakością, więc sam mam wątpliwości co do tych produktów a raczej do użytych materiałów do ich produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w dobrym sklepie kupisz porzadny tlumik ktory nie bedzie super glosny a zamiast stozka wklad K&N to podejrzewam ze osiagniesz to czego oczekujesz... jesli bedzie za cicho to proponuje sprobowac ze stozkiem a dalej ewentualnie z pozbyciem sie kata...

ja mialem sportowy tlumik ktory wyciszal sie powyzej 3000-3500rpm tak ze w trasie nie przeszkadzalo... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego przeżyłem to na własnym przykładzie co ja bym Ci poradził? Stożek K&N dobry jakościowo i w nie najgorszej cenie do tego obowiązkowo jakiś dolot i wycięcie kata który możesz jeszcze sprzedać za parę groszy tak że ci się za stożek zwróci.Gwarantuje że to będzie ładnie gadało a przy wyższych obrotach to dopiero zacznie się zabawa :evil:.A co do wymiany tłumika koncowego to raczej nie polecam bo strasznie męczy przy dłuższych podróżach chyba że użyjesz silencera ale to stracisz pare koników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radzę chłopaki :

wytnij katy i wstaw proste rury (nie strumienice)

możesz wstawić inny tłumik końcowy ale najlepiej zeby byl jak największy aby w miarę wygłuszał

no i dobry stożek, ja polecam gąbkowe stożki itg dostępne w www.re5pect.pl :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu wywaliłem katy , w to miejsce wstawiłem zwykłe rury.

Nie mogłem tego dźwięku znieść , odradzam. W środkowej częsci układu słychać było metaliczny dźwięk. Przy wejściu powyżej 4 000 rpm było jeszcze głośniej.

Strumienice absolutnie Nie.

Natomiast ja wstawiłem tłumiki przelotowe.

Wygłuszyło metaliczne brzmienie , z tyłu dźwięk nieco bardziej basowy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj kolego na temat wywalenia kata, wielu próbowało i wielu narzekało... :thumbdown:

Zamiast basowego dźwięku V6 wychodził dźwięk zajeżdżonego borewicza...

Ja ostatnio wyrwałem na kamieniu siatkę wygłuszającą, pod względem głośności to czołg nie miał by startu

sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wyglądała następująco, wywaliłem 2 katy z 4 siedzących w aucie, dzwięk bez zmian, mam wkład K&N, to samo. Wywaliłem tłumik środkowy, dźwięk się poprawił na bardzo ciekawy ale tylko do 3rpm, powyżej za cicho. Ztego wynika, że trzeba cały wydech zmienić, a w moim przypadku już tylko końcowy żeby dżwięk było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czyli wynika z tego że lepiej kata nie wycinać a stożek częściowo załatwi sprawe. Mi nie chodzi o to żeby ryczał nie wiadomo jak tak jak to w golfach albo hondach czy bmkach ze najpierw je slychac pozniej widac. Mi chodzi o delikatny basik, ze na postoju slychac fajny lekki pomruk a przy im wiekszych obrotach pomruk sie zmiejsza zeby na trasie mi nie dudnilo za bardzo. KUrcze nie raz slyszalem przejezdzajacy obok samochod z fajnym lekkim basikiem. I o takie cos mi chodzi. Kata wycinac za bardzo nie chce bo, moze przeglad miec problem no i jak czytalem ze odradzaja niektorzy ingerencje albo calkowita likwidacje kata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwiek spoko.

ale takiemu kierowcy nie dalbym golfa I[br]Dopisany: 24 Luty 2009, 12:01_________________________________________________tu dzwiek pierwsza klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Peterka dla mnie to jest normalnie zwykła seryjna V6 dorzynana przez gościa który przesiadł się z golfa 2 :kox: A tak na poważnie, to nie chodzi mi o jakies ryczenie czy buczenie, tylko poprostu chce uzyskac fajny lekki basik. Nie wiem tylko jak to osiagnąc bez wycinania kata (któy i tak nie przynosi efektu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kata wyciołem,dzwięk bez zmian.założyłem stożek i dzwiek bomba,pojechałem na hamownie i?????????????.Seryjny dolot 151 koni 227 Nm,po zmianie na stożek 140 koni 205 Nm.Czyli świetny dzwięk ale -10 koni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wracaj do serii :cool1: była bardzo ładna. W V6 2.8 2.6 nie warto rezać dolotu chyba że komuś nie zależy na mocy. Tam dolot pomyślany jest bardzo dobrze i żadko komu udaję się go poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...