Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Powoli uciekający płyn chłodniczy


Kamil Janota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tematów przekopałem setki, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi.

Ucieka mi płyn chłodniczy.  Audi A4 1.8 , 1995. Pierwsze wyciek odnotowałem po około 3 miesiącach użytkowania ( zapaliła się kontrolka temperatury wody ). Dolałem na koniec stycznia i naszło mnie żeby dzisiaj sprawdzić - nieco ponad minimum. Jeżeli chodzi o objawy uszkodzonej uszczelki głowicy sprawdziłem - poziom oleju w normie, brak mazi na wewnętrznej stronie korka, autem nie szarpie, prowadzi się dobrze., kolor oleju prawidłowy.  Dodam, że autem nie szaleje, jeżdżę sobie maksymalnie 100-120 km/h.

Dodatkowo Audi nagrzewa mi sie max. do 75-80 stopni i niestety więcej nie chce. Czytałem, że może być to czujnik temperatury/termostat, ale czy może to być jakoś powiązane z ubytkiem? 

 

Wybaczcie za kolejny temat, ale sporo było tutaj odpowiedzi, które tylko częściowo odpowiadały na moje pytanie.

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie uszczelka to gdzieś się sączy. Gdzie tego nie zgadnie nikt. Latarka w łapę i na kanał szukać białego nalotu na rurkach itp.

Co do temperatury sprawdź najpierw licznik(test zegarów), potem podmień czujnik. Jak nie pomoże do wymiany termostat.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, golfagn napisał:

Jak nie uszczelka to gdzieś się sączy. Gdzie tego nie zgadnie nikt. Latarka w łapę i na kanał szukać białego nalotu na rurkach itp.

Co do temperatury sprawdź najpierw licznik(test zegarów), potem podmień czujnik. Jak nie pomoże do wymiany termostat.

 

 

Tylko czy ta diagnoza o usterce jest prawidłowa ? Budowana na fundamencie odpowiedzi na temat objaw uszkodzonej uszczelki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, golfagn napisał:

Dymi na biało? Masz tłuste szyby od środka?

Samochód w gazie, dymi raczej normalnie, tłustych szyb nie zauważyłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził przewody, chłodnice i króćce. Autko ma swoje lata i mogą przepuszczać ze starości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, golfagn napisał:

Ja bym sprawdził przewody, chłodnice i króćce. Autko ma swoje lata i mogą przepuszczać ze starości.

Dzięki bardzo za pomoc , ktoś jeszcze jakieś sugestie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze wspomnę że może cieknać spod słynnego kolanka na tyle silnika. Często oring znajdujący się tam nie trzyma łub kolanko pęka a plik kapie na gorący wydech i odparowywuje.  Przez ci nawet nie widać wycieku ale widać zaschniętą stróżkę płynu pod kolankiem. 

Oto winowajca ⤵⤵⤵

 

Screenshot_2015-09-12-18-04-57.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, romanzlasu napisał:

sprawdz czy nie masz mokrych dywanów przy desce u pasażera

Sucho , prawidłowo

Godzinę temu, jacek70 napisał:

Ja jeszcze wspomnę że może cieknać spod słynnego kolanka na tyle silnika. Często oring znajdujący się tam nie trzyma łub kolanko pęka a plik kapie na gorący wydech i odparowywuje.  Przez ci nawet nie widać wycieku ale widać zaschniętą stróżkę płynu pod kolankiem. 

Oto winowajca ⤵⤵⤵

 

Screenshot_2015-09-12-18-04-57.png

Oglądałem właśnie to popularne kolanko, ale w sumie wygląda jak nowe. Mechanik po oględzinach auta zdradził proszek do uszczelniania bo jezeli miesiąc czasu ubywa do minimum to sugeruje to mały wyciek. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spod kolanka nie wycieka ?   Jeśli wyciek jest mały to szukaj osadu z kamienia . To tam będzie wyciekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie, kolanko wygladalo super jednak jak sprawdzilem bylo w jednym miejscu lekko wilgotne. Pomogla wymiana na nowe. Kilka razy je ogladalem i wydawalo mi sie ok. Tak jak sugeruje kolega wyżej ja sprawdzilbym instalacje gazowa. Różnie sie firmy do montażu przykladaja.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wszystkie węże przy chłodnicy może któryś jest źle wsadzony .Ogólnie sprawdz wszystkie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym również dokładne sprawdzenie chłodnicy. Może być słabo widoczne miejsce wycieku bo dość mało płynu ubywa. Jednak chłodnica ma swoje lata i może i na nią przyszedł czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się podpiąć do tematu ale chcę zapytać czy ubywający płyn może mieć związek z niedawno założoną instalacją gazową? 

Edytowane przez Kingaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kingaa napisał:

Chciałam się podpiąć do tematu ale chcę zapytać czy ubywający płyn może mieć związek z niedawno założoną instalacją gazową? 

Raczej nie ma wpływu, chyba że ktoś niedokładnie poskręcał trójniki do obiegu płynu chłodzącego reduktora. Jeśli znika szybko płyn to najlepiej zrobić tak jak koledzy wyżej piszą, z latarką na kanał i szukać gdzie się sączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie różnie to bywa, jest tak ze ubywa przez kilka dni po milimetrów, jest ledwo pod minimum a potem nagle w jednej chwili wsysnie więcej. Daleje i jest np tydzień oj i znowu powoli ubywa -_-

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Kingaa napisał:

No właśnie różnie to bywa, jest tak ze ubywa przez kilka dni po milimetrów, jest ledwo pod minimum a potem nagle w jednej chwili wsysnie więcej. Daleje i jest np tydzień oj i znowu powoli ubywa -_-

Zawartość dodana 3 minutes later

Zacznijmy od tego .. czy widać gdzieś wyciek ? .. gdziekolwiek .. podczas postoju na parkingu zostaje jakaś mała plama ? Poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym zwiększa się podczas pracy silnika, jeśli silnik jest zimny wtedy powinno się sprawdzić stan płynu, na ciepłym silniku zawsze jest troszkę więcej. A jak jest z dymieniem ? auto kopci na postoju w ciepłe dni na biało ? Ile tak dokładnie ubywa tego płynu na ile km ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...