Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czarna A4 Allroad, CAGA


Zrazik

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Od Dłuższego czasu nie miałem autka z VAGa, jak widać czas to nadrobić ;)

Po tym jak "uciekła" mi  przedliftowa C6  allroad  w s-linie, trafiła mi się opcja kupna A4 - trochę ciasna ale własna ;) 

Najbardziej narzeka bernardyn bo w bagażniku 4 poza nim już się nic nie mieści :/

 

Więcej o ... no właśnie jak się na A4 czy ollrołda mówi zdrobniale, typu pasek, mondek etc? Może na razie niech będzie "mała czarna" w końcu mniejsza od 6, a nawet dla daltonisty będzie czarna ;)

Ogólnie autko fajne, zwinne, choć już żałuję że z manualem, no ale cóż zauroczyła mnie swoim bojowym wyglądem i charakternym ryjkiem więc jakoś teraz będziemy z tym żyć  i bojować się z lewarkiem :D Z danych technicznych - 2.0 CAGA 143KM, 170KK przebiegu...

 

Niestety parę braków już przyuważyłem, które mam nadzieję że dzięki frum uda mi się szybko ogarnąć.. no to lecim

1 Myślałem że do allroada pakują pakiet zimowy etc już w standardzie, a tu zonk brak grzanych lusterek - tzn lusterka są grzane, kable do szybek podpięte ale na  przycisku lusterek tylko  pionowa kreseczka. I ty pytanie - czy wystarczy przeprogramować, czy zmienić przełącznik, czy sterownik drzwi?

2 Pakiet oświetlenia nie obejmuje podświetlenia kubków, wtf trzeba dokupić pakiet "tea time" czy jakiś inny? - do dokupienia

3 Jak już lecimy wnętrzem... pójdą diodki od tomnika, bo niestety retrofity z A8, czy nowszych Vagów mają marne diodki 3528 które g... dają a nie światło :P

4 Pytanie  - czy czarne chalpacze będa pasować do czarnego auta z szarymi poszerzeniami? może nie będzie najgorzej? Niestety robota w terenie więc z doświadczenia wiem że się przydają.

5 Musze dokupić podwójny przycisk ręcznego - ten z automatem

6 Ile kosztuje nowa grzana szyba? bo mam małe pęknięcie od kamyczka, a jak już wymieniać to na coś lepszego niż w Fordzie, a niech się AC na coś przyda

7 Oba fotele z full regulacją manualną -  dojdą pod nie schoweczki

8 Na wiosnę poluję na teile do klimy 3 strefowej

9 przy okazji 8 - wymiana gatewaya na full opcje

10 a jak już gateway to przy jednej wizycie w ASO to i komfort też zmienię

11 przy okazji 9 może dojdzie elektryczna klapa

12 a pod klapą w bagażniku światełko-latarka z grupy PSA - tylko trochę ją zmoduję na ledy - chłopaki z forum światełka.pl poradzą co i jak :)

13 a przy okazji elektrycznej klapy może spróbuję zaadoptować jakiś automatyczny hak - Czy pasują mocowania haka z Passata?

14  jak już jesteśmy  pod zderzakiem - trzeba wymienić blende na tą z wycięciem, najlepiej już pod podwójny wydech :D

13... a jak już będą 2 wycięcia to trzeba dołożyć podwójny wydech :P

14... a skoro mam już podwójny wydech to trzeba trochę moc zwiększyć.. więc CHIPs

15 ale wcześniej wymiana rozrządu z pompą i FMIC od 3.0

16 no i nie zapominajmy o mocniejszej turbawce

17 przed zimą na pewno ksenony zmienię na skrętne - lubię ten bajer

18 zaś halogeny pewnie przejdą metamorfozę  na ledowe z BMW, ew jakiś produkt Osrama.

19 no i poszukam podłokietnika z dziurą i kubkami - nigdy nie wiadomo kiedy uda się na dechę wyskoczyć

20 jak uda się latem w dobrej cenie webasto trafić to przed zimą będzie miło dupala grzać

To taki mały plan na najbliższy rok by być z "Małej czarnej" w pełni zadowolnym ;)

 

Jeszcze kilka pytań z okazji tego że znajomy ma C6 po stłuczce na teile:

Czy hamulce z C6 3.0 podejdą  do A4?

Czy lusterka składane podejdą, czy trzeba zmienić podstawę lusterka?

Czy grzana kiera podejdzie do A4?

 

I najważniejsze przy nowoczesnych samochodach - jaki "kabelek" kupić???

 

 

 

 

 

 

WP_20170126_16_28_41_Pro.jpg

Edytowane przez Zrazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Myślałem że do allroada pakują pakiet zimowy etc już w standardzie, a tu zonk brak grzanych lusterek - tzn lusterka są grzane, kable do szybek podpięte ale na  przycisku lusterek tylko  pionowa kreseczka. I ty pytanie - czy wystarczy przeprogramować, czy zmienić przełącznik, czy sterownik drzwi?

W teorii wystarczy zakodować.

2 Pakiet oświetlenia nie obejmuje podświetlenia kubków, wtf trzeba dokupić pakiet "tea time" czy jakiś inny? - do dokupienia

Nie ma w A4 żadnego podświetlania kubków.

3 Jak już lecimy wnętrzem... pójdą diodki od tomnika, bo niestety retrofity z A8, czy nowszych Vagów mają marne diodki 3528 które g... dają a nie światło :P

4 Pytanie  - czy czarne chalpacze będa pasować do czarnego auta z szarymi poszerzeniami? może nie będzie najgorzej? Niestety robota w terenie więc z doświadczenia wiem że się przydają.

5 Musze dokupić podwójny przycisk ręcznego - ten z automatem

6 Ile kosztuje nowa grzana szyba? bo mam małe pęknięcie od kamyczka, a jak już wymieniać to na coś lepszego niż w Fordzie, a niech się AC na coś przyda

Nie ma podgrzewanej przedniej szyby w A4.

7 Oba fotele z full regulacją manualną -  dojdą pod nie schoweczki

8 Na wiosnę poluję na teile do klimy 3 strefowej

9 przy okazji 8 - wymiana gatewaya na full opcje

10 a jak już gateway to przy jednej wizycie w ASO to i komfort też zmienię

11 przy okazji 9 może dojdzie elektryczna klapa

12 a pod klapą w bagażniku światełko-latarka z grupy PSA - tylko trochę ją zmoduję na ledy - chłopaki z forum światełka.pl poradzą co i jak :)

13 a przy okazji elektrycznej klapy może spróbuję zaadoptować jakiś automatyczny hak - Czy pasują mocowania haka z Passata?

14  jak już jesteśmy  pod zderzakiem - trzeba wymienić blende na tą z wycięciem, najlepiej już pod podwójny wydech :D

13... a jak już będą 2 wycięcia to trzeba dołożyć podwójny wydech :P

14... a skoro mam już podwójny wydech to trzeba trochę moc zwiększyć.. więc CHIPs

15 ale wcześniej wymiana rozrządu z pompą i FMIC od 3.0

16 no i nie zapominajmy o mocniejszej turbawce

17 przed zimą na pewno ksenony zmienię na skrętne - lubię ten bajer

Droga i pracochłonna zabawa.

18 zaś halogeny pewnie przejdą metamorfozę  na ledowe z BMW, ew jakiś produkt Osrama.

19 no i poszukam podłokietnika z dziurą i kubkami - nigdy nie wiadomo kiedy uda się na dechę wyskoczyć

20 jak uda się latem w dobrej cenie webasto trafić to przed zimą będzie miło dupala grzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym czasie... kabelek już dawno z Chin przypłynął -  wersja 17.1

Na zewnątrz:

- zamontowane chlapacze

- ori ledowe podświetlenie tablicy

- listwa "satynowy mat" czeka na montaż na tylnym zderzaku

- kupione siateczki solarride na tylne szyby - przy upałach  i dzieciach pomagają :)

- kupione ledowe halogeny 3w1 Osram Ledriving - ale te chyba pójdą do busa a tu będę coś innego modził.

- myślę nad zamontowaniem dociągu klapy - czy montował ktoś sam  dociąg - jak np w starszych mercach czy np Tuaregu?

 

Wnętrze

- auto hold kupiony ale czeka na montaż

- lampki pod daszkami wsadzone ledowe z A8, reszta retrofit by Tomnik

- zamówiona rurka do klimatyzowanego schowka z Q5 (zdziwiłem się że nie ma)- 90zł i tydzień czekania

-  Navi 2017, ale ma może ktoś działający język angielski? Bo navi i sterowanie głosem działa mi tylko po niemiecku, nagrałem chyba 4 płyty cd/dvd i mnie wywala w połowie instalacji języka.

- odblokowanie grzanych lusterek - sterowniki drzwi w wersji full, obsłużą nawet podświetlane lusterka w przyszłościt

 

Pod Maską

- kupiony IC z 3.0 - zostały jeszcze do kupienia prowadnice powietrza

- muszę  zrobić rozrząd + pompa - kupować Conti ( CT1134WP1 ) czy ze Skody dobrać

- kupiona zaślepka płynu do spryskiwacza (która sama sie nie zamyka) - z TT lub Skody - 26zł

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...