Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamontowane złe tarcze? Dziwne zużycie klocka i hałas w czasie jazdy


lewiatan1989

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, 

niczego nie świadomy pojechałem sobie ostatnio na myjnię swoją lalką (1.9 TDI, B7 2005 sedan), spokojnie sobie myję samochód, a tu podchodzi do mnie facet i mówi, że mam sobie do koła zajrzeć bo coś mi tam hałasuje jakby blacha o blachę. Patrzę na gościa trochę zdziwiony, no ale powiedziałem, że sprawdzę (sam wcześniej nic nie słyszałem, poza delikatnym puknięciem w przednim prawym kole.) Ogólnie to samochód mam dobrze wyciszony i mało dźwięków z zewnątrz do mnie dochodzi. No ale nie dawała mi ta informacja spokoju, więc na powrocie otworzyłem okna i jadąc wzdłuż betonowego płotu nasłuchiwałem co i skąd się ewentualnie odbija. I faktycznie facet miał rację w prawym przednim kole ewidentnie coś wali, jakby klocek pukał o tarcz, albo o jarzmo. No to długo nie myśląc do garażu. 
W sumie nie przewidywałem zaglądać tam tak szybko, gdyż jak kupowałem niedawno ten samochód to klocki były nowe - dostałem na to faktury i faktycznie było widać, że zewnętrzny klocek gruby. No ale co mus to mus - puka to trzeba  znaleźć dzięcioła :)

Po demontażu klocków ogarnęło mnie wielkie zdziwienie otóż pierwszy raz widziałem aby tak się klocki zużywały (zdjęcie dodane), tak jakby klocek był zbyt duży, albo tarcza zbyt mała :/ 
W carprog2 sprawdziłem jakie tarcze być powinny i do systemy hamulcowego (ate - jest wybite na jarzmie) powinny być 288, a tu 280 i teraz pytanie jak to jest możliwe? carprog pokazał także, że klocki od 280 są mniejsze i mają u góry klocka sprężyny, a także budowa jarzma jest inna. 
Moją uwagę zwróciła także dosyć duża przerwa między tarczą a jarzmem (zdjęcie)

Czy to oznacza, że tarcz 280 pasuje do systemu hamulcowego (ate) gdzie powinno być 288? 
Czy znów coś mam pomieszane w samochodzie w zestawieniu tarcza/zacisk/klocki ?  w poprzedniej a4 b5 - sprowadzonej z Francji miałem taki bajzel zrobiony, że w sklepach się dziwowali jakie to ja klocki kupuję :D 
Dodam że wlepki z PR w bagażniku, jak i pod siedzeniem brak :(

Jeżeli faktycznie ma być 288 to zastanawiam się nad kupnem tarcz i klocków ATE nr poniżej: 

Klocki:  13.0460-7110.2

Tarcze: 24.0125-0105.1

 

Pozdrawiam, 

Darek 

IMG_20170219_142733.jpg

IMG_20170219_142801.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzone,  miałem założone 280 mm które pasuje tak samo jak 288, jednak jest jedno "ale" klocki założone od 288 wycierają się tak jak na załączonym wyżej obrazku i blokują się na tarczy przez co w czasie jazdy słychać pukanie. Wczoraj założyłem nowe tarcze 288 i klocki ATE. 


Pozdrawiam, 
Darek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dałbyś znać czy efekt tego stukania ustał. Moje klocki zdzierają się tak samo, u mnie coś piszczy i stuka tylko po wymianie tarcz (2 lata temu) i winny jest luźny klocek bo idzie nim właśnie stukać.  
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,  

Tak wszelkie problemy z klockami ustały,  nic nie puka,  nie piszczy,  klocki zużywają się równo. 

Efekt pukania był spowodowany tym,  że klocek nie cofał się tylko wieszał na tarczy (co było skutkiem tego wyżłobieniem w okładzinie).

Pozdrawiam, 

Darek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...