Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Multitronic szarpie przy ruszaniu A4 B6 1.8T 163KM


Franz_Maurer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Pojawił się problem z moją A4 B6 1.8T 163KM, skrzynia multitronic szarpie podczas ruszania. Gdy puszczam hamulec auto toczy się normalnie, jednak po dodaniu gazu skrzynia szarpie i często pojawiają się 1,2 ,,żabki''. Auto sprowadzone z Niemiec jakieś pół roku temu, do tej pory wszystko ok. Nie wiem kiedy i czy w ogóle był zmieniany olej w skrzyni. Za tydzień jestem umówiony do warsztatu, który specjalizuje się w automatach. Mechanik powiedział mi, że najpierw będzie musiał sprawdzić go na Vag-u + czy olej w skrzyni jest w porządku. Kolejnym objawem, który zauważyłem jest szarpnięcie autem po odpaleniu silnika.  Pojeździłem wczoraj w trybie ,,tiptronic'' i jest wyczuwalna zmiana przełożenia, wcześniej nie dało się odczuć, że zmieniam bieg na wyższy, teraz jest to odczuwalne. Jak myślicie, bardziej będzie to problem z silnikiem czy ze skrzynią? Zastanawia mnie to szarpnięcie całą budą przy odpaleniu silnika. Chciałem zrobić adaptację, jednak słyszałem, że najpierw powinienem sprawdzić olej, bo mogę uziemić skrzynię.  Pytam tutaj na forum, bo może ktoś z was miał lub ma podobny problem.  

Dzięki i miłego weekendu dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się na opis samych objawów powiedzieć co jest nie tak. Raczej skrzynia do rozbiórki i wówczas będzie można ocenić stan i ew. koszty naprawy. Tym bardziej, że masz samochód od niedawna i nie znasz historii obsługi skrzyni. Doradzałbym rozebrać i ocenić stan sprzęgieł, łańcucha i bieżni. Wówczas będziesz znał koszta odbudowy lub swap na manuala.  Bart-S jest naszym forumowym magikiem od tej skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...