Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Multitronic - gdzie go robić (Łódź?)


Tomasz Krajewski

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety z moją skrzynią coraz gorzej (chyba). Robił ktoś multitronica w Łodzi, albo okolicach? Jakieś doświadczenia? Coś godnego polecenia? Głównie zależy mi na uczciwości (co oczywiste) i na czasie realizacji. Cena jakby na drugim planie, ale oczywistym jest, że nikt nie lubi przepłacać. 

Niby mógłbym jechać gdzieś dalej, ale póki co nawet nie jestem pewien, że to skrzynia. Opiszę może trochę objawy:
Przebieg 210 tyś. Robiłem dwumasę jakieś 20 tyś temu. Od początku auto ruszało średnio - gdy koła się toczą, nie ma problemu. Gdy puszczam hamulec i od razu daje gaz szarpie (choć nie zawsze). Na wstecznym praca dziwna. Pod górkę też. Jest to mój pierwszy automat, więc na początku myślałem, że "ten typ tak ma".
Teraz sytuacja się pogorszyła. Na zimnym silniku przy dodawaniu gazu słyszę coś jakby tarcie. Podobny odgłos słyszę czasami przy hamowaniu, gdy skrzynia próbuje hamować silnikiem. Czasami na dohamowywaniu skrzynia jakby nie nadążała się rozpinać(?). Tzn jest tak, ze hamulec jakby walczy jeszcze z silnikiem - napęd jeszcze działa, a hamulce już się zaciskają. Jest to rzadkie, trwa chwilę, ale się zdarza. 
Olej w skrzyni wymieniany na oryginalny 15 tyś temu. Nie pomogło w niczym, ale też i nie zaszkodziło. 
Chciałbym, żeby chociaż mi ktoś to osłuchał. Jak na bank skrzynia - trzeba zmieniać, albo remontować. Podpowiedzcie gdzie... 

Edytowane przez Tomasz Krajewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz do Bart-S Bartosz Szewczyk nieznany w multitronic mi bardzo pomógł w b7.
Ja miałem do wymiany dwumas i naprawa sterownika który przez dwumas byl poprzednio 2 razy naprawiany

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pisałem wcześniej do Barta, ale mojej skrzyni nie bardzo chciał ruszać (0AW). 
Na szczęście okazało się, ze ciekł filterek oleju jakiś i w skrzyni brakowało oleju. Po uzupełnieniu jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...