Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szyby, central, podświetlenie - nie działają


Arew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś rano po wejściu do samochodu i zamknięciu drzwi, zauważyłem, że lampki pod sufitem nie zgasły. Przy próbie otwarcia szyby, okazało się, że się nie otwiera (nie działa przód i tył z żadnego przycisku), nie działają lusterka i brak jest podświetlenia przycisków na drzwiach kierowcy. Dodatkowo z pilota zamyka i otwiera jedynie 3 drzwi (bez kierowcy), a przy zamykaniu kierunkowskazy nie migają. Wyświetlacz nie wskazuje otwarcia drzwi kierowcy. Bezpieczniki sprawdziłem, po wymianie jednego przepalonego nic się nie zmieniło.  Czytałem coś o module komfortu, czy to on może być winny zamieszania?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacz kompa zobacz czy wogole widzi comfort. Zdazalo sie ze zatykaly sie odplywy przy akumulatorze i wszystko plywalo. Masz mokro pod nogami kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Pojadę dziś pod komputer. Spróbuję to wymontować może osuszyć itd.  

 

Pod nogami kierowcy nie jest mokro, trochę wilgoci jest. Jeszcze dokładnie sprawdzę te odpływy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą gdzie jest ten moduł? Jedni piszą, że trzeba demontować fotel kierowcy, inni, że w okolicy pedału sprzęgła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pomieszałeś wypowiedzi innych. Nad pedałem sprzęgła znajduje się MCE czyli moduł centralnej elektryki,a komfort znajduje się pod wykładziną podłogi kierowcy.Demontaż fotela znacznie ułatwi ci pracę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontowałem ten moduł. Jest suchutki, woda na gąbkach pod wykładziną, jednak kałuży nie ma,  bezpiecznik ok. Odłączyłem kostki, podłączyłem ponownie i jedyny efekt to brak możliwości otwarcia drzwi bagażnika z pilota... ?  Po podłączeniu komputer go widzi, pokazuje błędy o drzwiach, szybach itd. Jadę do innego fachowca... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używany, podobno sprawny moduł. Po jego włożeniu jedyne co się zmieniło to to, że po przekręceniu kluczyka, lampki pod sufitem gasną, a po jego wyjęciu ze stacyjki włączają się. Nadal nie działają szyby, lusterka, zamyka troje drzwi z pilota, nie działa podświetlenie przycisków szyb na drzwiach kierowcy (czerwona lampka na nich świeci się po ich otwarciu). Jak zdiagnozować, gdzie leży przyczyna tych problemów...

Zawartość dodana 1 minute later

Po podłączeniu jest widoczny. Komputer pokazuje błędy. 

Kupiłem używany, podobno sprawny moduł. Po jego włożeniu jedyne co się zmieniło to to, że po przekręceniu kluczyka, lampki pod sufitem gasną, a po jego wyjęciu ze stacyjki włączają się. Nadal nie działają szyby, lusterka, zamyka troje drzwi z pilota, nie działa podświetlenie przycisków szyb na drzwiach kierowcy (czerwona lampka na nich świeci się po ich otwarciu). Jak zdiagnozować, gdzie leży przyczyna tych problemów...

Zawartość dodana 7 minutes later

Jeszcze jedno, czy jeśli mój moduł jest zły i włożyłbym sprawny to powinny zacząć działać szyby i lusterka? Wiem, że kluczyki trzeba zaprogramować, jednak może chociaż te szyby i lusterka powinny działać, a może po podmiance powinienem odłączyć na chwilę akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie komfortu i tak musisz go przekodować pod siebie chyba że ktoś miał takie samo kodowanie jak twój stary moduł.

1. Piszesz że komputer pokazuje błędy jakie to są błędy napisz ich numery bo tak to wcale nie ułatwiasz pomocy

2.Sprawdzałeś wiązkę między drzwiami a karoserią w gumowym peszlu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem moduł o tym samym oznaczeniu. Wg jednego z tematów powinno być zaprogramowane jak u mnie. Na te błędy rzuciłem okiem i nie zapisałem... Odbiorę się jutro do boczku i wiązki. Podobno mogły zamknąć przyciski na drzwiach i doszło do zwarcia. Muszę to jutro też sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam numer nie oznacza takiego samego kodowania każdy dodaje lub odejmuje funkcje które jemu pasują a niekoniecznie będą odpowiadać nowemu właścicielowi.Zanim zaczniesz rozbierać tapicerkę sprawdz przewody w peszlu ,to jest częsta usteka przewody łamią się a co za tym idzie reszta odbiorników niema zasilania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. W takim razie zacznę od przewodów. Boczek już prawie zdjęty. Dziś odpuszczam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. W takim razie zacznę od przewodów. Boczek już prawie zdjęty. Dziś odpuszczam 

Zawartość dodana 2 minutes later

Salamon 

Twoją diagnoza okazała się trafna! 3 przewody przerwane, dwa już naderwane... Polutowałem i jest ok. Jednak jakość tych kabelków jest marna. Nigdy w żadnym samochodzie z czymś takim się nie spotkałem. Jeszcze raz dzięki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie że udało się naprawić a jednocześnie pomóc :hi:.Co do kabelków to tak sobie wymyśliła fabryka a my użytkownicy musimy zmagać się z tym problemem :hi:

Zawartość dodana 5 minutes later

Przy okazji posprawdzaj sobie sobie w pozostałych drzwiach i w klapie bagażnika unikniesz problemów na przyszłość.Chyba nie potrzebnie kupowałeś komfort ,ale zostanie ci na przyszłość.

Edytowane przez salamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...