Skocz do zawartości
IGNOROWANY

O co chodzi z tymi łożyskami???


szper11

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanie odnośnie łożysk w tylnych piastach w quattro. Co jest przyczyną że średnio raz na rok wymieniam łożysko w tylnych piastach. Auto generalnie na co dzień używa żona, zimą oczywiście jakieś nie groźne ślizganie na śniegu ale bez katowania. Teraz po roku od wymiany po trasie ok 450 km zaczęło nagle delikatnie wyć. Jak wracałem to dobrze że dojechałem bo już tak napieprzało że masakra. Łożysko fag, wcześniej swag i też rok.

 

A tak wygląda bieżnia wewnętrzna łożyska FAG po roku i jakiś 25kkm. "Najwyższa półka".

 

 

20170226_134030.jpg

Edytowane przez szper11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy piasta trzyma srednice nominalna- bywa ze sie wytrze gdy jest dlugo jezdzona z wadliwym lozyskiem.  Gdy pojawia sie luz miedzy piasta a lozyskiem dochodzi wlasnie do zniszczenia bierzni.

nm, bb.dib

Zawartość dodana 2 minutes later

jaki wymiar.dib

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Domyslam sie ze opona jak i geometria zawieszenia nie budzi zastrzezen?  hym......     a jak sie maja u ciebie amortyzatory ?  jak jedziesz  powiedzymy  ok.80km/h nie slyszysz przypadkiem rytmicznego mlaskania opony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni podejzany  to przegub.  Sprawdzales go? Sciagales manszete?  Jest tam jeszcze smar? Na pewno bym go przesmarowal nowym mazidlem i sprawdzil czy nie nabral juz za duzego luzu. Czy jak nim krecisz w wychyleniu czy nie ma miejsc ze go przytrzymuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Centi napisał:

Moim daniem piasta cała do wymiany.

A coś więcej na temat tej rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co tu więcej dodać?? Piasta jest uszkodzona, łożysko w niej pracuje i jest taki efekt, że ulega częstemu uszkodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano to dodać że pisałem wyżej że piasta weszła ciasno w łożysko bo sam to robiłem. Skąd wiesz że piasta jest uszkodzona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, podpowiadam na ile potrafię.

Ale skoro łożyska padają jak muchy to innego wyjścia w zasadzie nie ma, chyba, że łożyska wbijasz młotkiem a nie wciskasz na jakiejś prasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...