Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black


was002

Rekomendowane odpowiedzi

Oddany ;):grin:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój głos także oddany, na chwilę obecną prowadzisz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie sztos :D dla mnie wygląda jak jakiś render w 3D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przegląd zamówiony na wtorek... zobaczymy jakie warunki obsługi oferuje dedykowany "audi sports team", bo póki co jest tak cholernie ekskluzywny, że raz że nie pracują w weekendy jak cały warsztat (sobota to dzień pracujący większości punktów usługowych), a dwa - nie są w stanie określić ile kosztuje przegląd... Jak to usłyszałem, to włączył mi się cham i agresor, i spytałem czy to będą robić duży przegląd po raz pierwszy - odpowiedzieli że nie i w końcu podali kwotę... ;) 

A w drodze do domu wczoraj:

flash.jpg

słyszałem, że lokalesi lubią się tak "bawić" - jedzie za wolno lewym pasem zbliżając się do fotoradaru ustawionego na pasie zieleni po środku autostrady (fotki robione są z tyłu, więc nawet jak miniesz fotoradar, jest jeszcze szansa wyhamować), blokuje mnie do czasu aż zbliżymy się - zjeżdża na prawo, ogień, radar błyska - ja na lewym, on na prawym - naturalnie najpierw ja dostaję smsa z zaproszeniem do zapłaty 600 "złotych", bo winny jest zawsze na "fast lane" a kąt sprawia, że moje auto zasłania jego.

Ale nigdy nie widziałem tego na żywo - do wczoraj... zobaczymy - tutaj mandaty dostaje się w ciągu 24 godzin, więc pewnie za chwilę coś przyjdzie. Całe szczęście kamera w samochodzie działa... tylko teraz trzeba się będzie pier**lić z formularzami, telefonami, wizytami na komisariatach, udowadnianiem że się nie jest żyrafą itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5/5/2017 o 01:05, Ben3k napisał:

Zdjęcie sztos :D dla mnie wygląda jak jakiś render w 3D :D 

dzięki, taka pogoda była a auto świeżo po ceramice ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy weekend, nowe wrażenia...

1/ wyciągnąłem historię serwisową z audi i wychodzi na to, że moje auto właśnie przechodzi "mały" przegląd przy 45000km (mając 54 na szafie) - poprzedni właściciel przeciągał jak mógł (włącznie z tym, że ugadał ich na przegląd po 30k przy 39900 km na szafie...). Ustaliliśmy, że jak "wrócę" do normalnego reżimu przeglądowego (czyli duży przegląd przy 60k) to przedstawią mi ofertę na przedłużenie gwarancji. Duży przegląd z wymianą oleju w skrzyni i dyfrach ma kosztować w okolicy 7k "PLN". Ale byłem pod ogromnym wrażeniem sprawności czynności przed przeglądowych... facet "połechtał" mój zmysł motoryzacyjny zauważając, że muszę mieć coś wspólnego z motoryzacją patrząc na to w jakim stanie jest auto :naughty:

i mały akcent made in Poland na (co sprawdziłem po numerach) pompie oleju tylnego dyfra (teraz muszę wygooglać jeszcze do czego to służy i czy się psuje).

mip.jpg

2/ dowiedziałem się, że mój kolor zwie się "IBIS WITE", a opcja wykończeniowa to "BLACK-ROCK" :P

ibis.jpg

3/ mandatu za to nie było, czyli jednak "onteligente" te radary i legendy facebookowe piszą ludzie, którym jest po prostu źle na świecie (albo się nudzi) ;)

4/ dziękuję wszystkim za głosowanie - marcowa rozkładówka kalendarza 2018 będzie miała RS4 jako główne zdjęcie dzięki Wam! [galeria sław 2017]

 

Edytowane przez was002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna historia.. ciekawe praktyki lokersów:) Też oddałem głosik. 

Ja mam wykupiony darmowy przegląd a w systemie tego nie mieli i chcieli mnie obciążyć.. na razie walczymy - odebrałem samochód bez zapłaty ale mają dzwonić jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salon zaproponował wymianę tarcz za "poniżej 15k PLN". Nie chciałem być niegrzeczny... powiedziałem, że raczej nie ma co się spieszyć ;)

podpowie ktoś jakie tam numery są? Bo widzę online sporo zamienników "pływających" - OEMowe są lite, nieskręcane, więc jest okazja żeby coś ulepszyć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę się boję rzeźby i upgrejdów, bo nie mam jak tego sam zrobić a nie znam nikogo (jeszcze) kto się tu zajmuje mechaniką poza salonem. I nie chodzi o to, że skąpię - kupując RS4 wiedziałem, że to nie 2.0T, ale serio... "zażenowanie" to chyba jedyny sposób żeby opisać moje uczucia jak zobaczyłem propozycję ceny ;)

Tymczasem pojeżdżę jeszcze do końca klocków i zamówię komplet - jak wszyscy - z pierwszego lepszego ASO w UK... przy obecnym kursie bajka. I na 90% obsługa będzie po polsku mówić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, ale maszyna, świetna fura i ładne zdjęcia.

PS. Audi też daje radę :decayed:

(powiedział posiadacz Mk7 GTI PP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Tuesday, May 09, 2017 o 17:26, Kosmita napisał:

Fajna historia.. ciekawe praktyki lokersów:) Też oddałem głosik. 

Ja mam wykupiony darmowy przegląd a w systemie tego nie mieli i chcieli mnie obciążyć.. na razie walczymy - odebrałem samochód bez zapłaty ale mają dzwonić jutro.

Ciekawe. Ja też mam pakiet przeglądów i około miesiąc po zakupie dostałem pocztą kartę z którą mam jeździć na przegląd bo ona mnie uprawnia właśnie do darmowego serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kamelus_ napisał:

Ciekawe. Ja też mam pakiet przeglądów i około miesiąc po zakupie dostałem pocztą kartę z którą mam jeździć na przegląd bo ona mnie uprawnia właśnie do darmowego serwisu.

tutaj takich praktyk nie ma, wszystko jest "w systemie". Ten ich system jest tak dziurawy, że do tej pory w historii serwisowej na my.audi.com widzę tylko jeden przegląd...

Wczoraj pojeździłem trochę po okolicy i znalazłem rewelacyjny warsztat pełen sportowych autek... chłopaki oferują pakiety serwisowe oraz gwararancyjne dla modyfikowanych aut. Zaproponowałem żeby wycenili mi duży przegląd (60k - wymiana olejów w skrzyni i dyfrach) - jestem ciekaw czy zaproponują cenę lepszą niż w Audi (za cenę samego oleju mógłbym wyszukać zadbane B6 1.8T z przebiegiem do "200k" ;) ). 

W ramach ciekawostki - warsztat zlokalizowany jest w tzw. free zone, czyli każdy może przyjechać i otworzyć działalność w tej okolicy. Chłopaki oferują pakiety gwarancyjne i serwisowe dla niemieckich marek. Jakby ktoś szukał pomysłów na inwesytcje... rynek jest ogromny i cholernie chłonny dzięki właśnie postawie lokalnych dealerów. W hali było 10 stanowisk + 15 dodatkowych miejsc serwisowych. Auta max 2 letnie patrząc po jakości lakieru - moje RS4 plasowałoby się gdzieś w dole skali... na podnośniku widziałem McLarena P1, RS4 B7 (2x), RS7, M3 i C63 AMG... no ale co się dziwić jak salon za wymianę tarcz krzyczy 12k... Gościu, z którym rozmawiałem powiedział, że najwięcej klientów mają z BMW, włącznie z takimi, którzy przyjeżdżają z Omanu serwisować auta roczne-dwuletnie, bo gwarancja w BMW nie obejmuje dosłownie niczego a pakiety serwisowe są mierne... 

Czekam na ich ofertę.

Wczoraj w świecie motoryzacyjnym w Emiratach wrzało, bo oficjalnie ministerstwo transportu ogłosiło, że umożliwi legalne modyfikacje aut i przedstawi propozycję w jaki sposób takie modyfikacje mają być dopuszczane do ruchu (do tej pory wszystko co nie-OEM nie przechodziło przeglądu). Dostrzegli "oficjalnie" problem jak w The Grand Tour "seryjny" Nissan objechał 918 (pamiętacie odcinek?)

Robi się ciekawie.

AAA... i jeszcze jedno - zaczęło się od tego, że szukałem lokalnego dealera Akrapovićia - ten wydech za mną chodzi i spać nie mogę ;) A w Internecie brak cen, więc byłem ciekawy... $ 5.5k za tytanowy wydech. Szkoda trochę, przeszło mi. Ale z drugiej strony jak modyfikacje będą legalne, auto bez gwarancji już, to... może to ?

apr-rs5-42fsi-supercharger-installed-001

http://www.goapr.com/news/2013/02/23/apr-presents-the-world-premiere-of-the-eaton-tvs1740-supercharger/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też mają wszystko w systemie. Ale kartę pojazdu (taka kartka jedna z napisem: dla elektronicznej karty pojazdu) musisz im dać zeskanować do każdej akcji serwisowo gwarancyjnej. Podobno tylko u nas tego wymagają. Ale same wpisy i wszystko jest w systemie. Konczac temat uznali mi to co kupowalem - olej i filtry byl gratis. Ufff:)

niezle rzeczy piszesz @was002 o Emiratach. Fajnie się to czyta i duzo mozna sie dowiedziec. Dobrze, ze sie odblokowali na zmiany. A ceny okropne.

nad wydechem akrapovicia bym się zastanowił. Dziś czytałem, ze w wydechach do rs7 po ponad 30k padaja klapy po pol roku uzytkowania. Troche slabo. Wiele prxypadkow takich jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kosmita napisał:

nad wydechem akrapovicia bym się zastanowił. Dziś czytałem, ze w wydechach do rs7 po ponad 30k padaja klapy po pol roku uzytkowania. Troche slabo. Wiele prxypadkow takich jest.

zastanowiłbyś się w sensie żeby go wziąć czy kwestionujesz? Nie wydaje mi się, żeby taki sprzęt był sprzedawany bez dożywotniej gwarancji ;) Nie z TAKIEJ firmy :) Póki co wydech mi trochę przeszedł... bardziej się skłaniam w stronę tego kompresora :P Ale dużo było takich co tylko gadali, więc będę siedział cicho dopóki paczki nie przyjdą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam śmieszą ceny tych części 'z metkami' :D Wydech to jest wydech, kawał rury, tłumiki, ew przepustnice, policzone, dobrze pospawane, może być też przy okazji małym dziełem sztuki jak np. ten:  2575e98f4cdfa28aada5dc52bfd0_orig.jpg

I kosztuje max kilka tys. zł :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego ktory montuje wydechy tylko Akrapovica natomiast do motocykli i szczerze widzialem pare szt do poskladania, calosc sprawiala bardzo dobre wrazenie ( mam na mysli jakosc ) , nie wiem natomiast jak to wyglada do aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lumberjack napisał:

Mnie tam śmieszą ceny tych części 'z metkami' :D Wydech to jest wydech, kawał rury, tłumiki, ew przepustnice, policzone, dobrze pospawane, może być też przy okazji małym dziełem sztuki jak np. ten:  

ok, ale nie każdy ma dostęp do rurek z tytanu... ;) (akrapovic jest cały z tytanu wykonany, nie ze stali), a wysokiej jakości kwasówka też się cenią... I nie chcę tu bronić metek, ale każdy z tych hi-endowych wydechód to takie małe dzieło sztuki ;) 

Nie mniej jest fajna dyskusja o wydechach na rs246. Podsumowując - performance i opcje: Milltek, wygląd i brzmienie - Akrapovic (pod koniec pada pytanie - kto wyda tyle kasy za zmianę brzmienia w samochodzie i kwestionowalnie "brzydkie" końcówki?). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...