Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ASN kopci, ubywa chłodziwa- co to znaczy?


mefjiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam poważny problem.  Od jakiegoś czasu po odpaleniu auto dość mocno kopci + ubywa sporo chłodziwa...

Auto odpala bez problemu, obroty nie falują, silnik moc ma jak należy, przewody wody nie są twarde, nie śmierdzi ze zbiorniczka paliwem, nie ma masła na korku oleju, a sam olej ubywa, ale "książkowo" ;) 

Dodatkowo mogę powiedzieć, że poci się w jednym miejscu przewód wody (ale to jest raczej detal, bo plam na kostce przez to nie ma) + jak silnik się zagrzeje, to czasem czuć w kabinie spalony olej,  ale robione na dniach będą uszczelniacze i inne "uszczeleczki" przy wariatorach (ponad 800,- w ASO poszło;)) razem z paskami , bo się pocą dość mocno i pewnie przez to smród oleju w kabinie.

Co może być do roboty? 

Auto aktualnie już u mechanika i od dziś zaczęli "zabawę" z tym niemieckim cudem techniki, ale może ktoś z Was będzie miał pomysły, co mogło się stać. Wiem, że to trochę jak wróżenie z fusów, bo powodów może być milion, od sparciałych rurek po pęknięty blok lub pierścienie, ale może ktoś miał podobny przypadek... Wszelkie pomocne komentarze mile widziane! 

 

*** Katy mam wywalone i wydechy są przerobione w taki sposób, że w żadnym miejscu się nie łączą, a dym jest jednakowy z obu rur.

*** Jest gaz od końca czerwca 2016.

*** W grudniu 2016 na akcji serwisowej w ASO wymienili na nowe wszystkie cewki, świece wymienione 3 dni wcześniej na Beru (zalecane wg ASO w Świdniku), w listopadzie czyszczona odma. 

Edytowane przez mefjiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ubywa ci więcej niż przez tą nie szczelność którą opisałeś to może być w najgorszym przypadku pęknięty blok lub uszczelka dupnięta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robiąc sprawdzenie ciśnienia w cylindrach jakoś wyjdzie czy to pęknięty blok czy tylko rozbiórka i fachowy zakład to stwierdzą? 

 

Bo poza dymem i ubywaniem chłodziwa nie ma innych objawów uszczelek...

Edytowane przez mefjiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka może dać się zdiagnozować w miare jednoznacznie, pęknięcia głowicy- raczej nie da rady bez demontażu i sprawdzania głowic. A jest to niestety możliwa opcja w tym silniku. ALE zanim zaczniesz pruć silnik, sprawdź węże gazowe- trójniki, króćce na reduktorze, poza tym jeszcze okolice nagrzewnicy. U mnie np spory wyciek pojawił się po prawie roku na króćcu parownika, bo przewód się ułożył i opaska lekko poluzowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano będę dzwonił do mechanika, to powiem żeby sprawdzili co i jak... Ale gdyby to było to, to szedłby dym czy chodzi bardziej o ubywanie chłodziwa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój też dymi z powodu braku katów i poboru oliwy ale płynu nie ubywa. musisz tu poszukać na forum ktoś opisywał z tym blokiem ale bez wywalenia bebechów się nie da chyba. Oczywiście to jest najgorszy scenariusz który wcale może cie nie dotyczyć i oby tak nie było. Sprawdź pierw wszystkie inne możliwość to ostateczność z tym blokiem. Może to coś z gazem nie halo  

Zawartość dodana 5 minutes later
4 minuty temu, wojtek_lbn napisał:

. A jest to niestety możliwa opcja w tym silniku. 

No jest możliwe tylko w dużej mierze z winy posiadaczy gdy bagatelizuję się np małe ubywanie płynu który dostaję się do cylindra i w reakcji z zapłonem go rozsadza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam już kilka godzin, przeglądam fora i raczej jeżeli blok, to tylko jego demontaż pomoże to stwierdzić...

Z gazem na pewno mu jutro powiem, niech zajrzą do bebechów, bo może rzeczywiście coś gdzieś się poluzowało, a z instalacją nie byłem na przeglądzie od lipca, bo jeszcze nie nakręciłem 10 tys km, więc bardzo możliwe.

Co do głowic, to jak napisałem- wg poprzedniego właściciela były robione, ale nawet gdyby, to może być tak, że puszczają uszczelniacze zaworowe, bo ktoś wstawił szajs czy raczej na to nie liczyć? I czy ew. da się wymienić "gumki" bez zrzucania głowic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece niech sprawdzi jak przepala to będzie odraz widział gołym okiem. Jeżeli chodzi ci o wymianę uszczelek to się nie da. Spokojnie podchodź do tego nie na gorąco, też miałem wiele kłopotów z swoim ale ogarnełem jeden macher kazał mi silnik wywalać na szrot bo ten się nie nadaje. Już nawet rozglądałem się za jakimś silnikiem  na szczęście pojechałem do człowieka który zna się na rzeczy ponad rok spokój z naprawami  a auto nie dalej jak jakieś 2 miechy temu wypluło prawię serie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o wymianę uszczelniaczy zaworowych, bo do wymiany uszczelek głowic, to niby można nie zrzucać (o jednym takim przypadku słyszałem, ale druciarstwa nie lubię i jak już miałbym robić uszczelki pod głowicami, to i planowanie).

No mi jak dziś powiedział, że oby tylko nie pierścienie, bo nie będzie kalkulowało się robić i powiedział, że remont całości ze 4500-5000 biednie, to już mu z nerwów miałem mówić, żeby składał go do kupy i otomoto, ale za dobrze mi się nim jeździ i za bardzo mi się podoba, żeby go handlować...

12 minut temu, Kruk_89 napisał:

 

świece niech sprawdzi jak przepala to będzie odraz widział gołym okiem.

 

Będzie widział, że gaz puszcza wodę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komuś poleciał pierścień z tego co pamiętam to robił remont ale jaki koszt to nie mam pojęcia chyba nie taki straszny skoro się zdecydował. Ty co tu kombinować na necie są testery zawartość Co2 w płynie chłodniczym polecam kupić jeden z takich testów.

masz tu przykładowy http://allegro.pl/tester-szczelnosci-uszczelki-glowicy-co2-tanio-i5607573919.html?reco_id=acac908d-feb3-11e6-b866-023c0ecdcba5&ars_rule_id=201&bi_s=archiwum_allegro&bi_m=reco&bi_c=Product

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem właśnie, fajna sprawa. Trzeba będzie coś takiego ogarnąć, tylko ciekawe czy w motoryzacyjnym w Puławach coś takiego dostanę... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamów przez neta chociażby z tej strony co podałem lub coś podobnego byle gostek miał pozytywy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro pojeżdżę po sklepach popytam, bo zanim z allegro dojdzie, to będzie poniedzialek najbiedniej, ale jak nie będę miał innej opcji, to będzie trzeba tak zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie test uszczelki pod głowicą i będziesz mógł coś wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mefjiu napisał:

Jutro pojeżdżę po sklepach popytam, bo zanim z allegro dojdzie, to będzie poniedzialek najbiedniej, ale jak nie będę miał innej opcji, to będzie trzeba tak zrobić...

Już szybciej będzie zadzwonić niż jeździć i pytać. Znajomy zamawiał od tego gościa i miał na drugi dzień, po teście wykluczył błędną diagnozę mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie mechanik ma poskładać auto, bo już zdjęli przód do wymiany uszczelniaczy wariatorów, a ja zamówiłem tester z allegro, więc pewnie koło przyszłego czwartku zrobię test, bo niestety brak trochę czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie- ile powinna kosztować wymiana simeringów wałków rozrządu (sama robota, części zapewniam ja)? Rozumiem, że trzeba zrzucać rozrząd, wariatory, cały przód, itp.. Druga sprawa: jakie byłyby koszta wymienić gumki zaworowe?

Ktoś ma mechanika, co siedzi w ASN-ach i jest do 70km od Puław? Bo mój robi mechanikę wszystkich marek, jest dobrym specem, ale może jest jakiś w okolicy, co by siedział tylko w tych silnikach i wie na co zwracać uwagę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jak tylko odebrałem tester z paczkomatu,  zrobiłem test i  po ok. 3 minutach wyszedł kolor zielony / żółty, czyli wg instrukcji w aukcji: uszczelka pod głowicą lub sama głowica (test zrobiłem dla pewności dwa razy).

Co jeszcze udało mi się zaobserwować, to jak auto odebrałem dziś od mechanika, to płyn chłodniczy był ok, teraz jak wróciłem od znajomych do domu i odkręciłem powoli korek w zbiorniczku, to płyn jest jakiś brązowawy i mętny, jutro rano jak auto wystygnie, to sprawdzę czy będzie osad z oleju.

Czy to rzeczywiście może być UPG/ pęknięta głowica? Dymiło by tak z kominów? 

Edytowane przez mefjiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki przebieg masz?

zdarzyło Ci się przegrzać silnik ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mefjiu napisał:

Dymiło by tak z kominów?

Przy zepsutej uszczelce pewnie, że dymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...