Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TEST] Jaki płyn do spryskiwaczy ?


jarko

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego iż zrobiło się troszku zimniej, pewnie wielu z Was się zastanawia jaki kupić płyn...

Czy może taki z marketu za "grosze", czy może zapłacić więcej i kupić coś "lepszego" na np. stacji benzynowej...

Postaram się Wam troszku pomóc za pomocą testu zamieszczonego poniżej :)

PŁYNY ZGODNE Z DEKLARACJAMI PRODUCENTA

NazwaDekl. temp. krzep. Zmierzona temp. krzep. Cena Producent

Adixol

-21

-24,8

16/5lOrganika-Car SA

Carrefour

-22

-22,4

12,5/5lAchtel sp. z o.o.

Castrol Biofix

-22

-24,5

18/4lbd.

Czysta Szyba

-22

-22

13/5lZakłady Chemiczne Gamix

ForCar

-17

-18,4

13/4lOrganika-Car Sa

K2 Claren

-22

-22

12/5lMellle sp. z o.o.

Moje Auto

-22

-22,6

18/5lbd.

Psik-Psik Light

-16

-17,6

14/4lAutoland

Sonax

-20

-20,4

17/4lSonax

PŁYNY NIEZGODNE Z DEKLARACJAMI PRODUCENTA

NazwaDekl. temp. krzep. Zmierzona temp. krzep. Cena Producent

Jedynka

-22

-17,2

10/5lGJ Trade sp. z o.o.

Eco+

-22

-19,6

9/5lHipernet Z. Oracz i S-ka

Pan Samochodzik

-22

-20,6

12/5lAchtel sp. z o.o.

Test za poradnikiem Auto Świata

Od Siebie jeszcze dodam że zakupiłem ostatnio Jedynkę z parametrem do -15 i przy -7 mi zamarzła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje na Shell lub Orlen i jeszcze nigdy nie zamarzło i ładnie pachnie :naughty: Te tańsze z marketów lubią "pachniec" spirytusem czy denaturatem :kox::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupuje na Orlenie , Jarko gdzie test płynu z stacji ORLEN :mysli:

ps. czasem sie zdazy zakup w TESCO i nie narzekam :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje na Shell lub Orlen i jeszcze nigdy nie zamarzło i ładnie pachnie :naughty: Te tańsze z marketów lubią "pachniec" spirytusem czy denaturatem :kox::polew:

Dokładnie pachną jedynie denaturatem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leje tylko z orlenu.Najwazniejsze, ze nie zamarza przy dotychczasowych mrozach dochodzacych do -20.Nie traci zapachem gryzacym w nos,oraz nie rozmazuje na szybie co tez jest bardzo wazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zazwyczaj kupuję na Statoil, też jest OK. W każdym razie nigdy mi nie zamarzł i dobrze czyści. Kiedyś kupiłem jakiś tani płyn w markecie i co prawda nie zamarzał ale zdecydowanie gorzej rozpuszczał syf na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie przywiązywałem uwagi gdzie kupuje płyn. Chociaż muszę się przyznać, że częściej w marketach.

Zapach mi nigdy nie przeszkadzał, zamarznąć też nie zamarzł, ale faktycznie być może jest gorszy jakościowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. czasem sie zdazy zakup w TESCO i nie narzekam :gwizdanie:

Właśnie szkoda że nie ma tego płynu w teście... Ciekaw jestem jak by wypadł w porównaniu z tym z Carefoura :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuję na Shellu i jest ok, nigdy nie zamarzł, zobaczymy tej zimy jak będzie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TESCO nie jest złe tylko wiadome nie ten płyn w paski co mają, zdarzyło mi sie go kupic taki z niebieską etykieta i powiem ze pachniał nie najgorzej i nawet nie zamarzał hehehe a koszt za 5 litrów ok 15 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ten z Carefoura jest tańszy i podobno też nienajgorzej pachnie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około roku temu czytałem test płynów w "Motorze". Wnioski były takie: Najlepsze są: Sonax, Orlen Stylen i Moje Auto. Jako bardzo niepolecane wymieniono Shell, BP, Castrol ( mimo znanych marek ). Dość wyrażnie powiedziano, że jeśli ma się spryski w reflektorach to tylko Sonax, Orlen Stylen i Moje Auto. Pozostałe powodują matowienie powierzchni reflektorów.

Ładny przykład był podany. Takie samo zabrudzenie szyby zajeło BP kilkanaście machnięć wycieraczek; dla Sonax-a po pierwszym było czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam BP i jest bardzo ok. Nie zamarza, szybko daje sobie radę z syfem na szybie (o ile mam porządne wycieraczki) i naprawdę nie mam się do czego przyczepić, chyba poza ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupilam w biedronce i zastanawiam sie co sie dzieje z moimi spryskiwaczami .... :kox:

Ja używam biedronkowego od kilku lat w dwóch samochodach i nigdy nie zamarzł, nawet na szybie specjalnie nie przymarza w trakcie jazdy. Ten biedronkowy płyn produkoway jest przez firmę Organika, która cieszy się dobra opinią i napewno nie jest to garażowa firemka wujka Henia.

Płyn ten nie cuchnie, jest stosunkowo tani ja polecam z własnego doświadczenia.

Jak kupiłem pierwszy samochód to lałem orlenowski wtedy 22 złote za 5 litrów. Po jakimś czasie przytkało mi dysze spyskiwacza. Jako, że autko było na gwaracji to pojechałem do serwisu. Jak odbierałem auto to mi powiedzieli że musieli czyścić cały układ z jakiegoś szlamu i zalecili nie używac najtańszych płynów do spryskiwacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupuję płyn biedronkowy i nie narzekam :tongue4:

Co do firmy organika to produkuje ona Adixola z powyższej listy :) zaraz ja uzupełnię o producenta.[br]Dopisany: 07 Styczeń 2009, 14:20_________________________________________________Aha, jeszcze ForCara robią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szkoda że nie ma tego płynu w teście... Ciekaw jestem jak by wypadł w porównaniu z tym z Carefoura :mysli:

Fakt, szkoda, bo też mam pozytywne doświadczenia z płynem z Tesco. Z tego co pamiętam występują 2 rodzaje płynów: VALUE i delux :D

Delux jest oczywiście droższy ale ładniejsza etykietka z zielono-niebieskawymi malunkami (a nie taka w kolorach TESCO) i można go lać na wiaderka, bo jest prawie 3-krotnie tanszy niż np. płyn na BP (swoją drogą też całkiem niezły).

JaroD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn z BP to jedyny płyn na rynku, który nie jest na alkoholu. Efekt?

Jeżeli mamy nierozgrzane auto i chcemy sobie umyć szybę, to momentalnie zamarznie nam płyn na szybie. Wyceraczki przejadą raz i zostanie cieniutka warstwa płynu, alkohol odparuje w ułamku sekundy, woda zamarza i problem gotowy. Płyn z BP pozwala tego uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem było jak kiedyś zakupiłem w Austrii koncentrat.

Dzisiaj leje płyn CASTROLa, można go dostać w VEUVERT

Na pewno więcej nie kupię na LOTOSie, jakiś taki tłusty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...