Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TEST] Jaki płyn do spryskiwaczy ?


jarko

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Sonax jest dostępny normalnie w hipermarketach? Bo jakoś go nie kojarzę :mysli:

Ja do tej pory używałem Psik - Psik-a, ale jak wszystkie na alkoholu, ma on tę przypadłość, że na zimnej szybie przy nie rozgrzanym aucie i średnich wycieraczkach - zamarza :disgust:

Alkohol zaraz odparowuje i jeśli wycieraczki nie zdążą zebrać wszystkiego za pierwszym razem niestety zostaja mazy i zamarznięte płaszczyzny :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przetestowałem Sonaxa. Jest świetny, raz wycieraczki machną i szyba czysta. :>. Używałem płyny do pryskaczy z BP oraz Shella. Uważam, że Sonax jest od nich lepszy. Nie zostawia żadnych smug na szybie.

A ja właśnie zrezygnowałem z Sonaxa, którego zalałem na próbę - zostawia ślady i jest tłusty - całe auto miałem oblepione jakąś mazią.

Wróciłem do Castrola PREMIUM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za

Właśnie przetestowałem Sonaxa. Jest świetny, raz wycieraczki machną i szyba czysta. :>. Używałem płyny do pryskaczy z BP oraz Shella. Uważam, że Sonax jest od nich lepszy. Nie zostawia żadnych smug na szybie.

A ja właśnie zrezygnowałem z Sonaxa, którego zalałem na próbę - zostawia ślady i jest tłusty - całe auto miałem oblepione jakąś mazią.

Wróciłem do Castrola PREMIUM.

Dzięki za ostrzeżenie Łukasz, bo w trakcie łykendowych zakupów planowałem się od niego przymierzyć :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ostrzeżenie Łukasz, bo w trakcie łykendowych zakupów planowałem się od niego przymierzyć :kox:

Mam jeszcze 2L koncentratu jak chcesz :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co :?: Uważasz, że dobrze by mi zrobiło gdybym pojeździł trochę z rozmazanymi szybami :nose: i zmienił swoje ostre spojrzenie na świat :kox:

:polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn z Carrefoura daje radę :good:

Tak poza konkursem ..idealny temat do działu testów... który miał powstać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdy pojawiły sie większe mrozy zalałem koncentrat (rozcieńczony wg. ulotki {-25oC}) Shell, no i okazało sie to wielką pomyłką bo płyn zamarzał na szybie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem wczoraj 5 l za 8 zł :shocked: w carefurze i nie widze różnicy, przynajmniej leje go bez umiaru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje na Statoil i jestem bardzo zadowolony. Nigdy mi nie zamarza i ładnie pachnie co jest rzadkościa wsród płynów zimowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Castrol Biofix. Przyjemny zapach i nie zamarzł mi nawet w te największe mrozy! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem wczoraj 5 l za 8 zł :shocked: w carefurze i nie widze różnicy, przynajmniej leje go bez umiaru :)

Poczekaj na mrozy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje ten z tesco i nie narzekam, to czy płyn nie zamarza też zależy od tego gdzie jest zbiornicznek na plyn, kiedyś w carismie płyn zamarzał nawet przy -3stopnie podczas jazdy a to dlatego, że był na przodzie auta i nie był praktycznie niczym osloniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

to czy płyn nie zamarza też zależy od tego gdzie jest zbiornicznek na plyn, kiedyś w carismie płyn zamarzał nawet przy -3stopnie podczas jazdy a to dlatego, że był na przodzie auta i nie był praktycznie niczym osloniety.

A ja myślę, że to nie zależy gdzie umieszczony jest zbiornik na płyn tylko od jakości płynu.

________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie Pisałem wyżej że niezależnie od płynu i jego jakości, w carismie zamarzał nawet przy niskich temperaturach, a w audi leje najtańszy z możliwych TESCO i nawet przy minus 20 nic sie nie dzieje, wiec uważam że ma znaczenie umiejscowienie zbiornika na płyn

A ja myślę, że to nie zależy gdzie umieszczony jest zbiornik na płyn tylko od jakości płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtanszy z carrefoura ok 10zl/5l. wstyd?bo brzydziej pachnie od tego za 30zl z orlenu?dla mnie to jakies nieporozumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TESCO nie jest złe tylko wiadome nie ten płyn w paski co mają, zdarzyło mi sie go kupic taki z niebieską etykieta i powiem ze pachniał nie najgorzej i nawet nie zamarzał hehehe a koszt za 5 litrów ok 15 zeta

tez kupuje juz od dluzszego czasu plyn w tesco... ten w paski i ten z niebieska etykieta... przy -20 mi nie zamarzl, przyjemny gruszkowy zapach, jedyny minus to to ze troszke kiepsko myje szybke ale za cene o polowe nizsza od markowego plynu mozna wiecej i czesciej na ta szybe psiknac :)

plyn z Orlenu tez jest dobry... w autach sluzbowych mamy flote na Orlenie i kupujemy tylko plyn Orlenu... dobrze myje, nie zamarza tylko w zimowym plynie zapach troche za ostry jak dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...