Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TEST] Jaki płyn do spryskiwaczy ?


jarko

Rekomendowane odpowiedzi

A dla biedronki płyny robi właśnie Organika.

Lejemy letni i zimowy juz chyba od 3 lat do samochodów w firmie(do swojego też) i jest jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lubie plyny ze statoil. Moge wrecz powiedzieć że podoba mi się ich zapach. Zarówno letniego jak i zimowego. Musze popatrzyć kto je produkuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla biedronki płyny robi właśnie Organika.

Lejemy letni i zimowy juz chyba od 3 lat do samochodów w firmie(do swojego też) i jest jak najbardziej ok.

popieram to zdanie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem jak to jest z tym zużywaniem się wycieraczek..ja kiedy kupiłem autko w DE miałem zalany jakiś zielony płyn,był on naprawdę super,ekstra pachniał,dobrze zbierał i wycieraczki nie zostawiały zadnych smug.(niestety nie wiem co to był za płyn...) gdy się skończył zalałem taki za 10zł.z cpn i co?nei wiem czy to zbieg okoliczności ale wycieraczki nagle z dnia na dzien zaczęły strasznie mazać po szybie,już tak nie odchodzą owady z szyby oraz zapach bo kitu.. ogolnie lipa :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z letnich płynów od jakiegoś czasu używam koncentratów. Kupuje je na allegro i działają rewelacyjnie... koszt 4zł za koncentrat na 4l... obecnie mam z Mercedesa bo Audi było droższe :)

Z zimowych korzystam z Psik-Psik no i przy tych mrozach poniżej -20*C raz ze spryskiwaczy nie leciał już płyn a prawie grudki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam tylko koncentratu z ASO VW. NIe ma porównania, szyba zawsze idealnie czysta, nie robią sie wrzery na ramionach wycieraczek i nie odłazi z nich farba. Do tego - ostatnio była promocja. Ceny juz niestety nie pamietam.

Koncentrat ma też tą zalete ze sam decydujesz do jakiej temp. będzie rozcienczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jjja używałem też płynów z marketów bo były poprostu dużo tansze ateraz przeżucilem sie na płyny z orlenu lub bp są droższe ale jak chodzi o jakość to nie ma porównania :gwizdanie: :gwizdanie:

Dokładnie wcześniej pisałem o tym biedronkowym .. :thumbdown: teraz mam z orelnu i jest o niebo lepszy :wink4: choć mrozów jeszcze nie było :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mrozy z czystym sumieniem polecam Adixol Organiki i Biofix Castrola - na mrozie naprawdę dają radę - zapachowo skłaniam się do Biofixa :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wczoraj w OBI koncentrat zimowy z firmy NIGRIN, bo ogólnie NIGRIN ma bdb produkty. Rozcieńczyłem go z 2,5L wody destylowanej i jutro sprawdzę jak się spisuje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncentrat SONAX - drogi ale b. dobry :good: nie wspominając już o letnim koncentracie tek firmy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncentrat SONAX - drogi ale b. dobry :good: nie wspominając już o letnim koncentracie tek firmy :wink4:

Raz go spróbowałem - niezbyt dobry, bo jest "tłusty" i wg mnie rozmazuje się na szybie. Być może ja trafiłem na taką dziwną odmianę, ale musiałem spuścić płyn i zalać swoim, którego używam od lat i jak zwykle spisuje się rewelacyjnie. W temperaturach -20 stopni nie ma z nim najmniejszego problemu (Castrol Biofix PREMIUM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz go spróbowałem - niezbyt dobry, bo jest "tłusty" i wg mnie rozmazuje się na szybie. Być może ja trafiłem na taką dziwną odmianę, ale musiałem spuścić płyn i zalać swoim, którego używam od lat i jak zwykle spisuje się rewelacyjnie. W temperaturach -20 stopni nie ma z nim najmniejszego problemu (Castrol Biofix PREMIUM).

Niestety w Polszy wielce prawdopodobne że trafisz na podróbkę znanych i cenionych firm :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Mój na razie spisuje się b. dobrze :good:

( Letni starcza na 25 litrów gotowego płynu i kosztuje ~18 zł ) sorki za :ot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój kupowałem ze źródła, które dobrze znam także wątpię żeby było z nim coś nie tak. Poza tym taką samą opinię słyszałem już od 2 innych osób.

( Letni starcza na 25 litrów gotowego płynu i kosztuje ~18 zł ) sorki za :ot:

Tu ma plus, bo rzeczywiście jest wydajny :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...