Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Paruje prawa strona przedniej szyby. Co robić?


A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od kilku dni męczę się z parującą przednią szybą. Szyba czyszczona, filtr wymieniłem na nowy ale nic to nie dało, jak tylko włączę nawiew (nawet klime) to zaraz szyba od strony pasażera jest zaparowana (dosłownie od środka cała prawa strona zaparowana - od strony kierowcy nic)  ;/  Bardzo proszę o poradę czego to może być wina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprawdź wykładziny czy mokre nie są.  A nawiewy masz otwarte i ustawione na szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiewy otwarte i ustawione na szyby. Pod dywanikiem kierowcy jest wilgotna wykładzina ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na początek trzeba ogarnąć temat mokrych wykładzin. Wymontuj plastiki z progu i zobacz co się dzieje pod wygłuszeniem. Jak będzie woda to szukaj skąd pierwsze co to sprawdź podszybie czy odpływy są drożne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że jest nieszczelność pod obudową komputera i woda dostawała się do środka samochodu, z gąbki wykładziny można było wodę wyciskać.  Jutro będę wszystko suszyć i wietrzyć samochód :D mam nadzieję że problem z parowaniem będzie z głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2017 o 20:54, mosiek2206 napisał:

To na początek trzeba ogarnąć temat mokrych wykładzin. Wymontuj plastiki z progu i zobacz co się dzieje pod wygłuszeniem. Jak będzie woda to szukaj skąd pierwsze co to sprawdź podszybie czy odpływy są drożne. 

podpinam sie mi tez paruja szyby nawiewy sa ok tylko srodkowe na twarz zle dzialaja . gdzie sa te odplywy dokladnie jak udroznic ewentualnie i gdzie ta woda moze sie zbierac slyszalem ze jest cos na podszybiu pod maska gdzie moze sie woda wlewac itd i co jakis czas trzeba to czyscic jakby mozna bylo wytlumaczyc albo jakies zdjecie dac to bylbym wdzieczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tam gdzie akumulator masz czy woda nie stoi, odpływy masz pod akumulatorem. (zdjęcie podglądowe nie mojego autorstwa) Ja wywaliłem u siebie w b6 te gumki i problem z zatykaniem z głowy. Albo tak jak u mnie kawałek wyłupanej osłony komputera (zdj 2) i woda lała się do środka. 

n8wg6a.jpg

17035908_1113971745381414_1324531710_o.jpg

Zawartość dodana 8 minutes later

Sprawdź jeszcze drożność odprowadzenia wody z klimy.

Płynu chłodniczego nie ubywa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...