Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Falujące obroty , szarpie i kopci w czasie przyspieszania.


z@mela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
 a moim A4  1,9 110KM  od początku jak go kupiłem występował problem z falującymi wolnymi obrotami  co można było zauważyć na obrotomierzu  delikatne wahania wskazówki  to na wolnych obrotach natomiast w czasie jazdy z prędkością  obrotową silnika powyzej 3-3,2 tys obr  silnik poszarpywał przy tym kopcąc na siwo ale nie zawsze , czasem przyspieszał płynnie.
Dziś  miałem trasę kilkaset km   więc była okazja żeby trochę przegonić  autko no i  szarpanie powyżej 3 tys  a z upływem km granica szarpania przesunęła się w dół i teraz efekt trzęsiawki występuje już od okolo 2 tys obrotów  tak więc ciężko jest cokolwiek wyprzedzić  chyba że bardzo delikatnie się  wciska pedał gazu wtedy szarpie mniej.
 Moje sugestie
 filtr paliwa
kilka dni parkowalem w garażu i zauważyłem małą  plamkę ON pod silnikiem do tego od zawsze  czuć  woń  diesla
turbina- łopatki chociaż  po takim przegonieniu powinno  być  lepiej a jest  gorzej
coś  z pompą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na pompe. Pewnie cieknie spod nastawnika albo z głowicy tlokorozdzielacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na pół miliona kilometrów pompę warto naprawić... Aczkolwiek dziwne że przy 170 tys km zaczęło falować, w passacie z 95 z 1mln300tys przebiegu mam takie objawy ale to auto do wożenia gratów i póki od strzała odpala to nie ruszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowo wymienić filtr paliwa (uszczelke filtra posmarować olejem żeby się nie podwinęła) jeśli nie wiesz kiedy był wymieniany.
Problem z "kangurem" i falującymi obrotami na jałowym jest spowodowany zapewne, zabrudzonym nastawnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa i powietrza  dziś wymienione - jutro jazda próbna.

Obroty prawie nie falują  , przyspiesza plynnie do maxa.
Aż mi sie nie chcę wierzyć ze to od filtrów hmm 

zobaczymy jak wleje inne paliwo  ale to za miesiąc .
 

Edytowane przez z@mela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...