Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o czujnik zmierzchu i oświetlenie


hajty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  spędziłem kilka godzin czytając różne tematy tutaj jak i na innych forach, jednak nie znalazłem w 100% odpowiedzi na moje pytanie/a, więc postanowiłem, że założę temat i sam się zapytam. Jeśli posiadałbym czujnik zmierzchu, to czy żeby włączyć funkcje automatycznego przełączania się świateł, oraz funkcje Coming Home, Leaving Home, wystarczy że kupię i zamontuję przełącznik do świateł z funkcją Auto oraz włączę te funkcje VAGiem? Wtedy wszystko będzie działać oraz pojawią mi się dodatkowe funkcje w moim MMI 3G+? Skoro posiadam taki:12345.jpgprzełącznik do wycieraczek, to czy posiadam czujnik deszczu/zmierzchu (bo z tego co mi wiadomo to jeden moduł)? Można posiadać czujnik deszczu a nie posiadać czujnika zmierzchu? Z góry dziękuję za pomoc! :)

Edytowane przez hajty
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten temat i czytałem, tylko to są warunki działania Coming Home, Leaving Home, a nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie czy posiadam czujnik zmierzchu czy nie i nie ma tam nic o automatycznym przełączaniu świateł dziennych/mijania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizuj sobie po potrzebnych częściach to mam ,to mam tego nie mam więc dana funkcja nie będzie działać itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, przeczytaj jeszcze raz co napisałem i o co pytam. Nie chodzi mi tu głównie co jest wymagane do Coming Home/Leaving Home, tylko czy posiadam czujnik zmierzchu i co z tymi światłami do jazdy dziennej/mijania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat czujnika zmierzchu/deszczu. Mam Audi A4 rok 2013 Lift i chciałbym zamontować czujnik światła/deszczu tylko nie wiem jaki? Przeczytałem na forum że wersja poliftowa musi mieć inny czujnik. Do kupienia są różne tz. 8U0955559 z oznaczeniem B, C, D. Jaki jest właściwy do mojego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Panowie, znaleźliście odpowiedz na Wasze pytania?

Przeczytałem cały watek o montażu czujnika deszczu ale niestety nie doczytałem ze dotyczy on modeli przedliftowych (2008-2012)
Ja mam 2012 ale już po lifcie, sugerując się jednak wątkiem jw, kupiłem włącznik świateł o nr 8K0941531AA, mam zamontowany czujnik deszczu i zmierzchu 8U0955559  i wszystko zakodowałem w VCDS jak w tym wątku (wcześniej kodując tez włączenie tego czujnika). Niestety nie działa. Wyrzuca błędy jak na zdjęciach i przy starcie auta tez informuje o tym ze nie działa.

Wyglada na to ze poliftowe wersje maja troche inczej, czy ktos moze pomoc w temacie? Ma rozpoznany? Jakies wskazówki?

z gory dziekuje

Pozdrawiam,
Pawel

IMG_20180303_191236.jpg

IMG_20180303_191227.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy udało Wam się rozwiązać problem?

Mam podobną sytuację tzn. pod lusterkiem mam czujnik 8U0 955 559 czyli czujnik deszczu bez czujnika zmierzchu.

Auto to wersja polift z 2013 roku lusterko na 4 metalowe łapki i pod nim właśnie ten czujnik 8U0 955 559. Do czujnika jest podpięta wtyczka 3 pinowa(kolor przewodów to biało-fioletowy, brązowy i biało czerwony).

W VCDS zakodowałem czujnik deszczu błędów nie ma ale wycieraczki się nie załączają?

Co należy jeszcze zrobić? Manetka od wycieraczek dokładnie taka sama jak u kolegi hajty

Przy okazji jaki jest w końcu numer czujnika zmierzchu do wersji poliftowej bo wyczytałem że jest inny niż do przedlifta 8K0 955 559 ---> 8K0 955 559C

Z góry dzięki za pomoc.

IMG_20201011_135253.jpg

IMG_20201009_112007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany czujnik 8U0 955 559 to czujnik wilgotności powietrza podmieniłem na czujnik 8U0 955 559B czujnik deszczu/zmierzchu i wszystko ładnie działa tzn. manetka ustawiona na czasówkę woda na szybę i wycieraczki pracują po zakodowaniu Coming Home/Leaving Home również wszystko pięknie śmiga.

Reasumując wymieniłem przełącznik świateł na taki z opcją Auto nr 8K0941531AS oraz czujnik deszczu/zmierzchu 8U0955559B + plus kodowanie opisane wyżej.

Edytowane przez blazej_101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...