Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Biały dym z rury wydechowej, trzesienie silnikiem


r1ko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów,

Mam problem potrzebuje pomocy :mellow: , dziś moje Audi zaczęło bardzo mocno kopcić z rury wydechowej kolor raczej biały, towarzyszy temu trzęsienie się silnika i dziwne odgłosy (jak by bardziej klekocze) gdy zgasiłem dwa stuknięcia było słychać z silnika.  Mechanik po oględzinach bez głębszego zaglądania stwierdził ze nie działa na jednym cylindrze i że trzeba rozbierać szukać (elektronika nic nie szwankuje). Wcześniej też zauważyłem że podczas przyspieszania (nie zawsze) auto jak by się dławiło miedzy 2000 a 2500 obr/min. towarzyszył temu taki szum  z pod maski typu (szy szy szy) od strony pasażera nie wiem czy to coś wspólnego ma z tym ale na pewno warto Wam wspomnieć o tym.

Autko to Audi a4 b7, silnik BPW 140 Km, przejechane 172 tysiące sprawdzone w ASO po historii.

Proszę o pomoc i jakieś info co to może być czego się spodziewać żeby mechanik czasami nie naciągał mnie nie potrzebne wydatki.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasz rade zrobic logi? statczne i dynamiczne, opis znajdziesz w odpowiednim temacie w dziale diagnostyka.

wtedy bedzie wiecej wiadomo, te odglosy mozesz tez nagrac i wrzucic tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam rady zrobić logów, ponieważ nie posiadam kabla, a w tej chwili boje się tym autem poruszać gdziekolwiek.

Mechanik u którego byłem po drodze do domu podłączył go pod komputer sprawdzał coś tam i stwierdził ze nie ma żadnych błędów i silnik tylko do rozbiórki i remontu.

Dźwięk postaram się nagrać jutro o ile będzie słychać cokolwiek na nagraniu.

Mam film który pokazuje jak ten dym wygląda ale zajmuje 20 mb nie mogę go tutaj załączyć.

Dodam jeszcze ze od pewnego czasu w moim aucie słychać było brzęczenie metaliczne z pod spodu przy obrotach 1900-2000 ,myślałem ze to obudowa jakaś luźna miałem to naprawić jak się ociepli nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym co się stało.

Jeszcze chyba ważna informacja to to ze auto nie straciło mocy.

Edytowane przez r1ko
bledny wpis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

film wrzuc na youtube i wrzuc link, moze to dwumas rozwalil sie jak od spodu sluchac i wibruje silnik..

Ciezko tak wywrozyc z opisu. ten mechanik mowil co podejrzewa czy chce rozebrac wszystko i sprawdzic co jest uszkodzone? troche dziwne podejscie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do filmu:

Podejrzewa ze moze wtrysk , ogólnie to mało mi powiedział jedynie że wolny termin ma dopiero w maju i ze to nic wspólnego z elektroniką ?

Na piątek umówiłem się z innym mechanikiem, zobaczę co powie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzanie bledow to nie jest metoda diagnostyczna... cisnienie sprezania sprawdzal?

film trzeba bylo nagrac, tak aby posluchac dzwieku silnika. moze cos tam uslyszymy.

Bez logow, trudno radzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto dzis wylądowało u mechanika jeden z lepszych w okolicy. Jak będę coś wiedzieć odrazu sie z Wami podzielę informacja. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną była nieszczelność pompo-wtrysków, regeneracja czyli wymiana zużytych/uszkodzonych elementów, koszt naprawy 550 zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...