Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbiornik paliwa


mtamig

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mój ojciec zakupił niedawno Audi A4 B9 2.0 150KM z salonu ale z 2015 roku więc nie miał możliwości konfiguracji tego samochodu. Niestety bak w tym samochodzie to 40 litrów co jest trochę uciążliwe przy pokonywaniu tras. Doczytałem w internecie, że jak się kupowało samochód to była darmowa możliwość powiększenia baku do 54 litrów. Orientuje się ktoś czy to faktycznie bak był fizycznie wymieniany czy istnieje jakiś magiczny sposób na powiększenie tego baku?

W wlewie paliwa na tym plastikowym pierścieniu dopatrzyłem się jakieś strzałki, która wskazuje na jakąś podziałkę. Obok tej strzałki jest dziurka, która chyba powinna służyć do kręcenia tym pierścieniem. Ktoś wie do czego to służy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie baku - faktycznie, standard to 40 litrów. Pierwotnie za darmo, a później za małą dopłatą chyba 200PLN można było powiększyć go do 54 litrów. Ale to na etapie zamawiania i produkcji auta.

Teraz z tym nic nie zrobisz. Chyba, że fizyczna zmiana zbiornika. Ale takiej modyfikacji bym nie robił w tak nowym i zaawansowanym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie jest standardem ten większy zbiornik??? ma ktoś wiedzę?

40l w standardzie to faktycznie słabiutko..

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o masę auta. Tą, którą lubią się chwalić producenci podczas prezentacji nowego modelu porównując masę do poprzedniego (np. B9 vs B8) lub do konkurencji (C Klasa).

Odnośnie pojemności - to również można dopłacić za większy zbiornik AdBlue. Co prawda nie dotyczy to TDI 150KM, ale już TDI 190KM TAK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, masa auta jest mierzona z zapełnionym w iluś % bakiem. Jak mniejszy bak to mniejsza masa całego auta w dokumentach. Ale Ja nie dokupywałem większego baku. Konfigurowałem jakoś rok temu. W kodach mi pokazuje, że mam 58l. Ogólnie nigdy nie zalałem go więcej niż 50. Ale dla mojej benzyny i mojej jazdy to i tak mało (tankowanie co 350-370 km na full).

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli takie sztuczki trzeba robić aby wykazać wyższość modelu nad poprzednim o parę kilo to ciśnie się jedno słowo o którym każdy wie po aferze spalinowej.. :)

 

ps.chyba że to przymiarka w stronę hybryd :)

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RALF76 napisał:

jeśli takie sztuczki trzeba robić aby wykazać wyższość modelu nad poprzednim o parę kilo to ciśnie się jedno słowo o którym każdy wie po aferze spalinowej.. :)

Takie triki. Ale jak konkurencja robi to i oni robią. Wydaję mi się, że to tylko jest tak na wejściowy model, a później już jest normalne. W żadnym Audi w konfigu teraz nie zauważyłem możliwości dokupienia większego baku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kosmita napisał:

Takie triki. Ale jak konkurencja robi to i oni robią. Wydaję mi się, że to tylko jest tak na wejściowy model, a później już jest normalne. W żadnym Audi w konfigu teraz nie zauważyłem możliwości dokupienia większego baku..

zmniejszają bak pod e-tron :)

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku A3 - Zastosowanie układu hybrydowego nie pozostało bez wpływu na walory użytkowe  Audi A3. Ponieważ w bagażniku znalazły się baterie, sama przestrzeń ładunkowa zmniejszyła się z 380 l do 280 l. Gdy złożymy tylną kanapę bagażnik powiększy się do 1120 litrów, jednak to dalej o 80 l mniej niż w A3 z klasycznym silnikiem. Mniejszy jest również zbiornik paliwa. Na stacji benzynowej zatankujemy maksymalnie 40 litrów benzyny do e-trona (zwykła "A-trójka" pochłonie 10 l więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RALF76 napisał:

W przypadku A3 - Zastosowanie układu hybrydowego nie pozostało bez wpływu na walory użytkowe  Audi A3. Ponieważ w bagażniku znalazły się baterie, sama przestrzeń ładunkowa zmniejszyła się z 380 l do 280 l. Gdy złożymy tylną kanapę bagażnik powiększy się do 1120 litrów, jednak to dalej o 80 l mniej niż w A3 z klasycznym silnikiem. Mniejszy jest również zbiornik paliwa. Na stacji benzynowej zatankujemy maksymalnie 40 litrów benzyny do e-trona (zwykła "A-trójka" pochłonie 10 l więcej).

No ale zmniejszenie baku w hybrydzie jest zasadne. A w klasycznym samochodzie to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kosmita napisał:

No ale zmniejszenie baku w hybrydzie jest zasadne. A w klasycznym samochodzie to bez sensu.

zgadza się, stąd 2 rodzaje zbiorników mniejszy (na przyszłe potrzeby e-tron i wkładają w standardzie mniejszy/tańszy do A4 czyli oszczędność i masa)  oraz większy ( na życzenie Klienta za dodatkową kasę zapewne w benzynach i dieslach chociaż tu w standardzie powinien być większy)

jaka prawda to trudno powiedzieć....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, RALF76 napisał:

zgadza się, stąd 2 rodzaje zbiorników mniejszy (na przyszłe potrzeby e-tron i wkładają w standardzie mniejszy/tańszy do A4 czyli oszczędność i masa)  oraz większy ( na życzenie Klienta za dodatkową kasę zapewne w benzynach i dieslach chociaż tu w standardzie powinien być większy)

jaka prawda to trudno powiedzieć....

 

No ok,tylko teraz nie ma w konfiguratorze dwóch baków tylko jeden standardowy. Ile on ma to sam nie wiem (raz gdzieś, że 52, raz 54 a innym razem pokazuje 58). Chociaż nie wlałem ponad 50l nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kosmita napisał:

No ok,tylko teraz nie ma w konfiguratorze dwóch baków tylko jeden standardowy. Ile on ma to sam nie wiem (raz gdzieś, że 52, raz 54 a innym razem pokazuje 58). Chociaż nie wlałem ponad 50l nigdy.

Możliwe że w 2015 był 40l a teraz zrezygnowali i są większe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RALF76 napisał:

Możliwe że w 2015 był 40l a teraz zrezygnowali i są większe?

Konfiguratory cały czas się zmieniają więc jak najbardziej możliwe. Może w A3 zostało. W A4 i w A5 na pewno nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem - w przypadku A4 takie jak ja konfigurowałem, 2.0 TDI 190KM, FWD jest w konfiguratorze audi opcja powiększenia zbiornika paliwa do 54l. Kosztuje to całe 0 PLN! Można też powiększyć zbiornik AdBlue z 12 do 24 litrów, ale to już trzeba wywalić 200PLN:-)

Podejrzewam, że powiększenie zbiornika nie jest możliwe w autach z 4x4. Pewnie brak miejsca.

Tak przy okazji - podobnie jak Paweł (Kosmita) zamówiłem ten najbardziej rozbudowane podświetlenie Ambiente. Dobrze wydana kasa. Z jasną skórą pięknie się to komponuje w nocy. No i można ustawić, aby wraz ze zmianą trybu jazdy AudiDriveSelect owe podświetlenie również samo się zmieniało (inne kolory). Fajny bajer.

Jako coś nowego - miło zaskoczyła mnie możliwość regulacji siły oświetlenia lampek do czytania (te przy lusterku wstecznym). Dotykając klosz możemy je ściemnić lub rozjaśnić. A i samo zapalanie odbywa się poprzez ich dotknięcie. Nie sprawdzałem jak to działa w rękawiczkach. może stanowić pewne ograniczenie.

To co zauważyłem, to że w bagażniku (sedan) jest tylko jedna lampka podświetlenia (LED), choć miejsce jest na dwie. Przy okazji muszę dodać drugą aby tam też nastała jasność. Btw, w A5 do 2015 są fabrycznie aż 3 lampki. Nie wiem jak w nowym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Fedwo napisał:

Właśnie sprawdziłem - w przypadku A4 takie jak ja konfigurowałem, 2.0 TDI 190KM, FWD jest w konfiguratorze audi opcja powiększenia zbiornika paliwa do 54l. Kosztuje to całe 0 PLN! Można też powiększyć zbiornik AdBlue z 12 do 24 litrów, ale to już trzeba wywalić 200PLN:-)

Podejrzewam, że powiększenie zbiornika nie jest możliwe w autach z 4x4. Pewnie brak miejsca.

Tak przy okazji - podobnie jak Paweł (Kosmita) zamówiłem ten najbardziej rozbudowane podświetlenie Ambiente. Dobrze wydana kasa. Z jasną skórą pięknie się to komponuje w nocy. No i można ustawić, aby wraz ze zmianą trybu jazdy AudiDriveSelect owe podświetlenie również samo się zmieniało (inne kolory). Fajny bajer.

Jako coś nowego - miło zaskoczyła mnie możliwość regulacji siły oświetlenia lampek do czytania (te przy lusterku wstecznym). Dotykając klosz możemy je ściemnić lub rozjaśnić. A i samo zapalanie odbywa się poprzez ich dotknięcie. Nie sprawdzałem jak to działa w rękawiczkach. może stanowić pewne ograniczenie.

To co zauważyłem, to że w bagażniku (sedan) jest tylko jedna lampka podświetlenia (LED), choć miejsce jest na dwie. Przy okazji muszę dodać drugą aby tam też nastała jasność. Btw, w A5 do 2015 są fabrycznie aż 3 lampki. Nie wiem jak w nowym modelu.

W nowym a5 masz dwie i w avancie dwie. Limo widocznie nie zasłużyła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...