Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS E bluetooth A2DP


august

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby dwie karty, zmieniarka i czytnik płyt z mp3 to było mało... 
Zrobiłem sobie taki adapterek na bazie gotowego modułu bluetooth.

Potrzebujemy wtyczkę do RNS-E. Lutujemy do wejść AUX odpowiednie wyjścia z modułu bluetooth.
351d0070b06354c2med.jpg

Ja zrobiłem to tak, żeby moduł móc przymocować bezpośrednio do wtyczki. Myślę że udało mi się to całkiem nieźle.
a4d4c6e946ab1504med.jpg
6fc042f9e79678b2med.jpg

Musimy jeszcze podłączyć +12 po stacyjce, bo w tym złączu niestety nie ma takiego sygnału. Wyprowadziłem sobie dłuższe przewody.
b7b975473c2fe414med.jpg
Oryginalnie miałem RNSd, więc standardowe +12V po stacyjce miałem dostępne w kostce ISO. 

Moduł zabezpieczamy koszulką termokurczliwą.
6a0cfb7b3e323fccmed.jpg
b42666143cd3327amed.jpg

I wpinamy do RNSe. VOILA!
12804888cb33f812med.jpg
8ca061b19e77b444med.jpg

 

Zalety są takie, że bluetooth łączy się automatycznie (trzeba tylko ręcznie przełączyć na AUX), włącza się yanosik. Co do jakości nie mam zastrzeżeń. Spotify, Tidal, wszystko śmiga jak należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, ziomal-84 napisał:

Hej

Gdzie kupiłeś ten moduł ?

Na ebayu. Wyszukiwałem: "Bluetooth AUX", ale na allegro też widziałem - tylko trochę droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nice! Napisz mi czy sterowanie z kierownicy również działa? Bo jeśli tak to wchodze w to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z iPhone się to połączy? Jakość jest lepsza niż po kablu? Bo przeczytałem, że na kablu lipa i mnie to zniechęciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego lipa na kablu? Przejdziesz to zwykły sygnał analogowy. Wszystko jest w porządku.

Przez ten moduł jakość jest taka sama jak po kabelku.

Może mówisz o transmiterach fm, bo to faktycznie jest lipa.


Wysłano z Nokii 5110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z iPhone powinien się połączyć bez problemów. Urządzenie jest wykrywanie jako bezprzewodowe słuchawki.

Wysłano z Nokii 5110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niektórzy na forum napisali, a u siebie nie mam żadnego auxa także powołuje się na nich. Masz może link do tego co kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozum, to z radia do wzmacniacza sygnał idzie kablem, potem że wzmacniacza do głośników też idzie kablem...

Ja kupiłem tu:
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6722090881

Wysłano z Nokii 5110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem,że na kablu jest lipa, ale okazało się, że w tym kablu co kupiłem były we wtyczce przesunięte piny i grało jak "przez ścianę":-).

Oczywiście jako, że jest to inne źródło, trzeba pierwszy raz dostosować basy i soprany.

Ja mam wyjście na jack i do niego podłączony adapter bluetooth. Jakość dźwięku po poprawce wtyczki jak cd.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez xmarox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2017 o 01:02, august napisał:

Jakby dwie karty, zmieniarka i czytnik płyt z mp3 to było mało... 
Zrobiłem sobie taki adapterek na bazie gotowego modułu bluetooth.

Potrzebujemy wtyczkę do RNS-E. Lutujemy do wejść AUX odpowiednie wyjścia z modułu bluetooth.
351d0070b06354c2med.jpg

Ja zrobiłem to tak, żeby moduł móc przymocować bezpośrednio do wtyczki. Myślę że udało mi się to całkiem nieźle.
a4d4c6e946ab1504med.jpg
6fc042f9e79678b2med.jpg

Musimy jeszcze podłączyć +12 po stacyjce, bo w tym złączu niestety nie ma takiego sygnału. Wyprowadziłem sobie dłuższe przewody.
b7b975473c2fe414med.jpg
Oryginalnie miałem RNSd, więc standardowe +12V po stacyjce miałem dostępne w kostce ISO. 

Moduł zabezpieczamy koszulką termokurczliwą.
6a0cfb7b3e323fccmed.jpg
b42666143cd3327amed.jpg

I wpinamy do RNSe. VOILA!
12804888cb33f812med.jpg
8ca061b19e77b444med.jpg

 

Zalety są takie, że bluetooth łączy się automatycznie (trzeba tylko ręcznie przełączyć na AUX), włącza się yanosik. Co do jakości nie mam zastrzeżeń. Spotify, Tidal, wszystko śmiga jak należy :)

 

Prośba o dokładne info gdzie podpiąłeś 12V po stacyjce dla zasilania BT ? jaki kolor kabla? który pin?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kostka D. Pin 15 (+) i 12 (masa)

Wysłano z Nokii 5110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak myślicie uda mi się odseparować kable sygnałowe (L,P,masa) aby zarobić końcówki przewodów do wtyczki rns-e?
Czy może uda się odlutować przy płytce?
Chodzi mi dokładnie o taki moduł BT jak w linku: klik klik

 

--------------------------------

Zrobiłem podobnie jak kolega 'august' z tą różnicą że plusowy kabel wpiełem w wzbudzanie cdc (zmieniarki) dzięki czemu modem nie pobiera prądu po wyłączeniu radia tylko wtedy kiedy jest radio włączone.

Edytowane przez słoniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2018 o 18:22, słoniu napisał:

------------------------------

Zrobiłem podobnie jak kolega 'august' z tą różnicą że plusowy kabel wpiełem w wzbudzanie cdc (zmieniarki) dzięki czemu modem nie pobiera prądu po wyłączeniu radia tylko wtedy kiedy jest radio włączone.

które to piny, w której kostce?

------------

12V(+) podłączyłem pod 13 w kostce D, pojawia się tam napięcie po włączniu radia. Jest do momentu wyłączenia radia, ale aż wyłączy się wentylatorek w radiu. Masę wziąłęm z 12 w kostce D.

Edytowane przez xmarox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho ale się rozpisaliscie koledzy hehe a powie ktoś jak podłączyć? Czarny to masa czyli do obudowy a czerwony to plus tylko gdzie go wpisać? Zamówiłem to i jestem ciekaw jak będzie działać 

 

 

Nie ten post sorki 

Edytowane przez Avaxus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2018 o 19:21, robi4020 napisał:

Masz opisane gdzie wpiąć w poście #13.

Ja proponuję jak kolega w poście #15,jest tam +12v wzbudzające wzmacniacz. Nie ma wtedy obawy że taki bluetooth rozładuje nam aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2019 o 03:24, Muminson napisał:

Odswieze klamota.

Ktos podesle linka do ryzowcow z tym modulem albo allegro?:)

Ja kupiłem ten do forda-tańszy niż do audi :D jeden czort bo i tak wypinasz piny z tej wtyczki. Doszło do mnie w 2 tyg,gra bardzo ładnie.

Tutaj klikoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...