Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana klosza+malowanie środka+białe kierunki.


Pepis85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z racji tego, że czekała mnie wymiana klosza postanowiłem rozebrać obydwie lampy i przy okazji usunąć pomarańczowe kierunki. Żarówki zamówione  PHILIPS  Silver Vision . Cała procedura przebiegła bez problemów, a robiłem to pierwszy raz.

Do tego chyba pomaluję te chromowane łyżwy w kloszach na czarny mat. Tylko doradźcie mi czy malujecie tylko te łyżwy czy jeszcze ten drugi większy plastik co jest w lampie? Mała fotorelacja:20170308_100127.jpg20170307_200815.jpg20170308_101334.jpg

I o te plastiki mi chodzi. Czy również je malować ? Teraz są takie bardziej szare :

20170307_200827.jpg

20170308_100318.jpg

 

Pomóżcie jeszcze w sprawie czym umyć klosze jak mam je już zdjęte. Chodzi mi oczywiście od środka, żeby ich nie porysować. Wystarczy płukać ciepłą wodą z np. płynem do mycia naczyń i potem wysuszyć dokładnie. Tak aby nie było zacieków ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Pepis85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja malowałem gumą w sprayu, plasti lak czarny matowy i nic się nie dzieje. Klosze wyczyściłem denaturatem :) pomyśl o dobrym sznurze butylowym do sklejenia lamp

Wysłane z mojego XT1032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zamówiłem plasti dip czarny mat, a klej butylowy taki mam nadzieję, że się nada bo niektórzy tego używali.

SikaLastomer-710.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza lampa gotowa. Druga schnie. Jeszcze tylko polerka i będzie ok.

17192465_1331921060180042_6702346504593812116_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, od razu przód będzie lepiej się prezentował... Sam będziesz polerował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to Pany wyszło. Dojdzie dokładka z cupry, bo łyso bez s-line. I oczywiście coś z gtillem trza pomodzić ;-)

17310069_1334602153245266_8664736846633661584_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko :) dokładka od cupry fajna sprawa.

 

Wysłane z mojego XT1032

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie

VCEzSkI.jpg

A ten chrom, to na jaki Torx jest? Bo mi 10 nie pasował i tak się zastanawiam teraz co to może być, a mniejszych już nie miałem numerów. Póki co wymieniłem soczewkę i pomarańczowe szkiełko wywaliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marcin Lipiński napisał:

A ten chrom, to na jaki Torx jest? Bo mi 10 nie pasował i tak się zastanawiam teraz co to może być, a mniejszych już nie miałem numerów.

T8 o ile dobrze pamiętam bo mniejszego nie mam, a odkręcałem swoim zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2017 o 11:19, Pepis85 napisał:

Witam. Z racji tego, że czekała mnie wymiana klosza postanowiłem rozebrać obydwie lampy i przy okazji usunąć pomarańczowe kierunki. Żarówki zamówione  PHILIPS  Silver Vision . Cała procedura przebiegła bez problemów, a robiłem to pierwszy raz.

Do tego chyba pomaluję te chromowane łyżwy w kloszach na czarny mat. Tylko doradźcie mi czy malujecie tylko te łyżwy czy jeszcze ten drugi większy plastik co jest w lampie? Mała fotorelacja:20170308_100127.jpg20170307_200815.jpg20170308_101334.jpg

I o te plastiki mi chodzi. Czy również je malować ? Teraz są takie bardziej szare :

20170307_200827.jpg

20170308_100318.jpg

 

Pomóżcie jeszcze w sprawie czym umyć klosze jak mam je już zdjęte. Chodzi mi oczywiście od środka, żeby ich nie porysować. Wystarczy płukać ciepłą wodą z np. płynem do mycia naczyń i potem wysuszyć dokładnie. Tak aby nie było zacieków ?

Powiedz mi jaka żarówke wsadziłes zamiast kierunku pomaranczowego bo chce zrobic tez tego moda w weekend. ( tzn jaki typ żarówki i model bo nie wiem )

Czy lampy ci teraz nie paruja? 

Czytalem gdzies zeby nie dotykac odbłysnika ale co to? Jak to wyglada? ?

Jaka farba pomalowałes wnetrze ? Zwykly spray czarny mat czy połysk?

 

Edytowane przez Pszszemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się też podepne z pytaniem, jaką żarówke zastosować po wywaleniu pomarańczowego plastiku z kierunkowskazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w pierwszym poście kolega napisał czyli Philips Silver Vision lub Osram Diadem Chrom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaniesz. Albo używki na części gdzieś dorwiesz, co jest w sumie mało opłacalne. Albo wywalasz całkiem szkiełko i dajesz żarówki Diadem Chrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...