Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A8 pani premier


pomidor_pd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wpierw wiadomość dla admina (wiem - to nie na temat), ale ciekawość mnie zżera, jak odczytali prędkość z jaką poruszało się Audi? Przecież standardowo nie ma rejestratora parametrów jazdy? No chyba, że przy najechaniu na krawężnik łapnął błędy i z zamrożonej ramki? Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć to kosztowało 2.5 bańki, nie 250 tys, więc mogło mieć niezależny system, jak chociażby prosty gps. Karetki takie coś mają w standardzie od lat. Ale oczywiście dobra zmiana musiała zrobić otoczkę że czarna skrzynka", "katastrofa", "zamach" itp. Chociaż tyle że wrak Antkowi tym razem został.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest tak że w momencie zapisania crash data zapisywane są gdzieś w sterowniku airbagów podstawowe parametry jak przeciążenia w momencie uderzenia itp? może też ostatnio znana prędkość?

ja bym obstawiał na coś w tym stylu, a nie koniecznie na jakiś dodatkowy rejestrator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pomidor_pd napisał:

Przecież standardowo nie ma rejestratora parametrów jazdy?

Sam sobie chyba odpowiedziałeś :) "Standardowo" nie ma, ale na pewno mieli coś zamontowane. Tym bardziej, że była mowa o danych dotyczących prędkości, które zostały nadpisane w czasie kolejnych wyjazdów.

Zresztą tutaj nie ma jakiejś wielkiej filozofii - głupie kamerki z GPS za 300 zł zapisują informacje na temat prędkości auta. Poza tym dla mnie logiczne jest, że limuzyna z VIP-em na pokładzie pozwala na śledzenie swojej pozycji osobom zarządzającym przejazdem kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się wydaje, że nigdy się nikt tego nie dowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...