Skocz do zawartości
IGNOROWANY

amortyzatory


paplanski

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz ja mam 65% i myśle że już czas wymiany bo wydaje mi się że autkiem buja na boki bardziej niż powinno. ale z nowymi to wydaje mi się że nie powinny mieć mniej niż 95% może to też zależeć od firmy amortyzatorów i urządzenia na którym badasz autko , nie ma co nowe to nowe i muszą być dobre jeśli nie mają felera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie przed wymiana amorków gościu nawet nie powiedział mi ile wyszło w % ale jak wymienialiśmy z kolegą w jego Omedze wyszło 60% i kazał zmieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to ja już muze się pospieszyć bo w lecie na przelądzie miałem przednia os:67% 65%

tylna:71% 66% a od tego czasu zrobiłem prawie 30 tyś.............

To jakiej firmy amorki polecacie, może ktoś sprzedaje w "dobrych" cenach? :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie patrzcie na to co pokazują te maszyny u diagnostów, one są tylko po to żeby wyłapać różnice na osiach i kołach, może się okazać że jak założysz sztywniejszy zawias dobrej firmy i niskoprofilowe oponki to Ci wyjdzie 60%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to ja już muze się pospieszyć bo w lecie na przelądzie miałem przednia os:67% 65%

tylna:71% 66% a od tego czasu zrobiłem prawie 30 tyś.............

To jakiej firmy amorki polecacie, może ktoś sprzedaje w "dobrych" cenach?

Polecam Bilstein (gazowki) teraz nie dawno takie zalozylem b.dobrze sie sprawuja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis bylem na stacji diagnostycznej sprawdzic moje skrzypienie(nic nie wykryto ciekawego),przy okazji zrobilem pomiar przednich amorow wyszlo 70%&73%.I powiedziano mi ze amory sa w normie :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze te pomiary trzeba troszkę z przymróżeniem oka traktować bo są one pośrednie. Po drugie trzeba zapytac sprawdzającego co urządzenie mierzy czy zużycie czy %sprawności (chyba że wynik wychodzi 50% to nie ma problemu :lol: ) Jednak można przyjąć tak: kiedy amortyzator ma sprawnośc jesze 40% a auto zamierzamy jeszcze rok jezdzić to warto zbierać powoli kasę, poniżej 30% na naprawę szykujemy sie w najbliższym czasie. Dodam że w zależności od jazdy i stanu dróg itp itd sprawność może spaść bardo różnie, w normalnych warunkach ok. 5% rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po ile płaciłeś za te blisteiny? Wymieniałeś wszystkie czy tylko przednie? Jaka jest różnica w zachowaniu samochodu po wymianie?

Wymienilem tylko z przodu cena to 400zl za caly komplecik tj.2 szt amorkow odboje oslonki :wink: ...roznica w zachowaniu to- pewne prowadzenie nic nie tlucze jak przed :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie przy jakiej sprawnosci w % powinno sie wymienić amortyzatory?

Czy to prawda że czasami nowe amortyzatory pokazują 80% sprawności?φ

jak najbardziej czasami nówki pokazują nawet 40-60% zużycia:)

w praktyce wystarczy wsiąść do samochodu i pomiar wraca do "normy" albo po przejechaniu kilkuset kilometrów.

poniżej 30 % sprawności auto nie powinno przejść przeglądu tak samo jeśli różnica pomiędzy amorkami na jednej osi wynosi ponad 15%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kiedys mial vectre B i wymienil wszystkich amory+sprezyny ma nowe(wymienial w serwisie).Po wymianie mial badanie i sprawnosc amorow weszla w granicach 85% :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawnosc amorow weszla w granicach 85%

No to rewelka, czytaj post wyżej że nie ma amorów 100%

No przeciez przeczytalem to,i podalem przyklad z zycia wziety a nie jakies tam uslyszane wiadomosci z TV :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przedwczoraj zmieniłem tylne amorki... zmieniłem na Kayabę..gazowe..... bo takie zalecają..w sumie mozna dobrac olejówki..ale jak mówią tak robią :biggrin: za sztukę płaciłem 190 zł i jestem bardzo zadowolony :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Muszę powoli pomyśleć o przednich bo teraz jak zmieniłem tylne to przód jakiś takiś miękki :biggrin: :biggrin: :biggrin: :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...