Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie kierwonicy, przy jezdzie na wprost nie jest w pozycji horyzontalnej.


Bartek11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatio zauważyłem w trasie, ze gdy jade na wprost to kieriwnica nie jest ustawiono w poziomie, tylko obrocona w lewo delikatnie. Jezeli ja stawie poziomo, to auto skreca powoli w prawo.

Mozecie poradzic co moze byc przyczyna?

Bylem na laserowym badaniu zbiezonsci, wyszlo ze nasze polskie drogi sa jakie sa i ze, kola maja delikatna rozbieznosc. Mechanik ustawil wszytko dobrze, ale kierownica dalej jest obrocon o jeden, dwa stopnie w lewo przy jezdzie prosto.

 

Czy korekta ustawienia samej kierownicy pomoze w problemie?

Edytowane przez Bartek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama kierownice mozne bez problemu wyregulować

Nawet sa znaki fabryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechal na stacje kontroli pojazdow w Warszawie przy ulicy Syreny. Ustawili wszytko i kierownica teraz w pozycji horyzontalnej w czasie jazdy. Wszytko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2017 o 14:50, Bartek11 napisał:

Pojechal na stacje kontroli pojazdow w Warszawie przy ulicy Syreny. Ustawili wszytko i kierownica teraz w pozycji horyzontalnej w czasie jazdy. Wszytko ok.

Byłem na tej stacji ponieważ mam podobny problem musze cały czas przytrzymywać kierownice w lewo minimalnie a jak wyprostuje ją w poziomie to zaczyna jechać samochód w prawo. Pan długo tam kombinował, poluzował drążki kierownicze ustawił kierownice w poziomie wszystko skręcił i ustawił zbieżność ale dalej jest to samo. Jak u ciebie to wyglądało? W załączyłem mój wydruk masz może swój żeby porównać. Może ktoś pomoże co może być jeszcze nie tak?

zbieznosc.jpg

Edytowane przez g0tony
dodanie pliku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gibons napisał:

Moze cos wybite w zawieszeniu ? wtedy nie ustawisz mialem tak w bmw

Gościu osobiście  przed ustawianiem sprawdzał zawieszenie i nic nie znalazł, wcześniej też sprawdzał mi zawieszenie inny mechanik. Zaczęło się to od tego że pojechałem do serwisu audi na połczyńskiej na ustawienie zbieżności po założeniu nowych opon. Stwierdzili że sanki z przodu są przesunięte niby je ustawili prawidłowo ale nie mogli jakiejś wartości w zbieżności uzyskać na prawy kole przednim i orzekli że jest skrzywiona zwrotnica i trzeba ja wymienić po wymianie i ustawieniu zbieżności samochód zaczęło ściągać jeździłem do nich z 5 razy zwalali winę na koła albo na drogi i nic nie zrobili. Od tego czasu mam taki problem i nikt nie potrafi sobie z tym poradzić. Już trochę nie wiem co robić i gdzie z tym jechać. Już tyle kasy wywalone w błoto i nikt nie potrafi tego naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2017 o 21:20, Gibons napisał:

To za co płacisz jak nikt nie usunął problemu?

Gościu ustawił i wychodzi dobrze na wydruku to jak mam nie zapłacić? Problem jest z tym że nie potrafi stwierdzić dlaczego dalej ściąga jak wszystko jest ok ustawione. Jak ustawił to uważa że powinno być dobrze i że to nie jego wina że ściąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2017 o 18:12, g0tony napisał:

Byłem na tej stacji ponieważ mam podobny problem musze cały czas przytrzymywać kierownice w lewo minimalnie a jak wyprostuje ją w poziomie to zaczyna jechać samochód w prawo. Pan długo tam kombinował, poluzował drążki kierownicze ustawił kierownice w poziomie wszystko skręcił i ustawił zbieżność ale dalej jest to samo. Jak u ciebie to wyglądało? W załączyłem mój wydruk masz może swój żeby porównać. Może ktoś pomoże co może być jeszcze nie tak?

zbieznosc.jpg

Bylem na tej stacji i tez poluzowal drazki i ustawil kierownice, ale w moim przypadku kierownica jest w pozycji horyzontalnej i samochod jedzie prosto. Jest to dosc delikatna sprawa i moze jak skrecal, to kierownica lekko sie odchylila. Ja bym jak najszybciej wrocil na reklamacje zeby mi kierownice ustwawil dobrze.

Edytowane przez Bartek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2017 o 14:02, wrclaguna napisał:

Sama kierownice mozne bez problemu wyregulować

Nawet sa znaki fabryczne

Wiem, że stary temat. Możesz powiedzieć gdzie są te znaki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...