Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzęsię kierownicą


maicke82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Z dnia na dzień w A4B5 pojawiło się dziwne trzęsienie,bujanie kierownicą prawo-lewo.Tak od 30km/h w górę . Trwa cały czas, przy stałej prędkości,przy przyspieszaniu , hamowaniu ,czy wrzuceniu na luz.pzdr 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, maicke82 napisał:

Witam.Z dnia na dzień w A4B5 pojawiło się dziwne trzęsienie,bujanie kierownicą prawo-lewo.Tak od 30km/h w górę . Trwa cały czas, przy stałej prędkości,przy przyspieszaniu , hamowaniu ,czy wrzuceniu na luz.pzdr 

 

Sprawdź koła, może śruby się poluzowały, odważniki może odkleiły się i jest koło niewyważone i jest bicie. Najpierw sprawdź koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bicie na kierownicy było spowodowane krzywą tarczą. Jeżeli koła będą ok to możesz się tym zasugerować. na stacji diagnostycznej powinno wykazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nie jest tak ,że źle wyważone koło powoduje bicia przy określonej prędkości, a u mnie pędkość nie ma znaczenia? Krzywe tarcze raczej powodują bicia przy hamowaniu a nie non stop. Może bardziej szukać przyczyny w układzie kierowniczym...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maicke82 napisał:

Ale czy nie jest tak ,że źle wyważone koło powoduje bicia przy określonej prędkości, a u mnie pędkość nie ma znaczenia? Krzywe tarcze raczej powodują bicia przy hamowaniu a nie non stop. Może bardziej szukać przyczyny w układzie kierowniczym...

 

Zależy jak źle wyważone załóżmy jeśli będzie tam brakować 1g to przy 120 km/h może być czuć, a jeśli odkleił się cały rząd odważników podczas jazdy to może bić dość mocno. Jeśli masz kanał zajrzyj od spodu może przegub się poluzował, a jak nie masz kanału to na lewarek i zobacz czy czegoś nie widać, co mogłoby wzbudzić podejrzenia. Dobrze by było jakbyś nagrał film jak to bije, jak to wygląda bo aktualnie możemy bez niczego obstawiać tarcze, układ kierowniczy, przeguby wewnętrzne, skrzynię biegów, łożysko sprzęgła, zerwane poduszki, ewentualnie coś banalnego np. poluzowane śruby w kołach. Ciężko stwierdzić. Sugeruję tylko że dobrze by było właśnie coś nagrać jeśli bije dość mocno. Jeszcze ciekawe czy biją koła czy masz bicie że całym samochodem telepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budą nie telepie.Jest to tylko bicie wyczuwalne na kierownicy tzn. jak ją puszczę to buja się prawo lewo..Koła sprawdzone jedynie pod kątem dokręconych śrub. Przegub to raczej nie bo na luzie bije tak samo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, maicke82 napisał:

Budą nie telepie.Jest to tylko bicie wyczuwalne na kierownicy tzn. jak ją puszczę to buja się prawo lewo..Koła sprawdzone jedynie pod kątem dokręconych śrub. Przegub to raczej nie bo na luzie bije tak samo. 

 

Ciężko powiedzieć, nie miałem z tym do czynienia, ale wygląda mi to na winę układu kierowniczego min. maglownicy. Wpisz w YT "samoistne obracanie się kierownicy" tam jest filmik z oplem, masz coś takiego ? tylko że w małym stopniu  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem jedną tarczę krzywą to bicie miałem cały czas, a szczególnie nasilało się podczas hamowania. Jeżeli przy hamowaniu z większych prędkości nie zwiększa się bicie to możliwe, iż tarcze można wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli bicie kierownicy jest tylko przy hamowaniu od 80-65km/h
Karoserią nie rzuca, tylko bije kiera.
Przy wysokich prędkościach lub poniżej 65km/h trzęsienie kierą nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...