Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cięgiełko przy turbinie 1.9 Tdi AHU


grzanek85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma pytanko czy ciegło które wychodzi z zaworka pod turbiną w moim silniczku(1.9 AHU) i idzie potem do turbinki. Powinno jakoś płynie chodzić??? :confused: . Bo u mnie nie da sie nim nawet troszkę ruszyć ani przód tył ani na boki :cry:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak powinna chodzić góra dół czy na boki???? jak ten zaworek powinien go przesuwać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienej geometrii moja turbinka nie ma :frown: więc jak powinno się poruszac to cięgiełko góra-dół??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silniszek 1z tez 90km wiec chyba masz tak jak ja. U mnie nie dziala wlasnie zamowilem zaworek N75 a jak poruszalem tym ciekielkiem to niby chodzi plynni i sie nie zacina ale trzeba uzyc dosc duzej sily zeby nim poruszyc. sama reka nie dalem rady dopiero za pomoca dzwigni. Czy to dobrze czy jednak powinno lekko chodzic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie po przesmarowaniu i lekkim rozruszaniu ciegiełko chodzi bez zacinania(ale podałem do przewodu ok 2 bary ciśnienia) skad ma się tam wziąść takie ciśnienie???? :eek: Czy zaworek N75 ma takie dawać?? :question: Nie :bicz: za te pytania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to do tego urządzonka które popycha ciegiełko dmuchnołem ciśnieniem z kompresorka ale ustawiłem żeby nie przekraczało 1,8 atmosfery i wtedy sie przesuwało super(ręką też szło lekko ale po co się męczyć), czy to źle mogłem coś popsuć ???Chciałem je w ten sposób rozruszać. Mam jeszcze jedno pytanie dotyczace zaworka. Mój numer zaworka to 028 906 283 F czy mogę go zastąpić 028 906 283 N optycznie taki sam :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bardzo Ci się odmuliło auto po wymianie zaworka. Lepiej chodzi?? :twisted: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do 3000 to nie bardzo minimalnie ale po 3000 jak wczesniej nie chcialo jechac wogole to teraz jedzie i to jest najwazniejsze:D a mysle ze sie odmuli jak troche pojezdze i rozrusza sie wszystko co wczesniej stalo:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh to u mnie pewnie i ten zaworek niedomaga, pomiam przeplywke na vag 3500 max - mech powiedzial ze ma byc niby 4300.

tez ahu i tez powyżej 3500 nie jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...