Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwna praca silnika po przełączeniu na gaz i więcej....


Etoo

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 14.03.2017 o 18:06, Adrian1727 napisał:

No trochę za dużo, to by wychodziło jakieś 32l/100km. Tylko zależy jak jeździsz w mieście, czy spokojnie czy dajesz mu po garach od świateł do świateł. A jak spalanie w trasie ? 

Spalanie w trasie od rozpoczęcia awarii nie była i nie mogę tego stwierdzić, wczoraj tankowałem za 30 zł gazu i dzisiaj rano przy przełączaniu na gaz Audi chyba uznało że tego gazu tam nie ma i radiolka mrygała od gazu jak by go faktycznie tam nie było... nici z jazdy . Musiałem Lancia Y 1.2 ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Etoo napisał:

Spalanie w trasie od rozpoczęcia awarii nie była i nie mogę tego stwierdzić, wczoraj tankowałem za 30 zł gazu i dzisiaj rano przy przełączaniu na gaz Audi chyba uznało że tego gazu tam nie ma i radiolka mrygała od gazu jak by go faktycznie tam nie było... nici z jazdy . Musiałem Lancia Y 1.2 ... 

A jak postawisz auto załóżmy na 1-2h i podejdziesz to nigdzie nie śmierdzi gazem ? nie możliwe żeby nie było od tak tego gazu, dopiero po przekręceniu na zapłon otwiera się zawór w butli LPG, także z butli nie mógł od tak się ulotnić. Dokładnie na czym teraz stoisz ? tzn. Sprawdzałeś te gumowe węże od LPG ? dalej "wybucha" gazem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Adrian1727 napisał:

A jak postawisz auto załóżmy na 1-2h i podejdziesz to nigdzie nie śmierdzi gazem ? nie możliwe żeby nie było od tak tego gazu, dopiero po przekręceniu na zapłon otwiera się zawór w butli LPG, także z butli nie mógł od tak się ulotnić. Dokładnie na czym teraz stoisz ? tzn. Sprawdzałeś te gumowe węże od LPG ? dalej "wybucha" gazem ? 

Gazem nie śmierdzi , co do gumowych węży od gazu to wszystko jest ok jedynie podczas pracy z okolic filtra troszkę czuć gazem 

Zawartość dodana 18 minutes later
Godzinę temu, Adrian1727 napisał:

A jak postawisz auto załóżmy na 1-2h i podejdziesz to nigdzie nie śmierdzi gazem ? nie możliwe żeby nie było od tak tego gazu, dopiero po przekręceniu na zapłon otwiera się zawór w butli LPG, także z butli nie mógł od tak się ulotnić. Dokładnie na czym teraz stoisz ? tzn. Sprawdzałeś te gumowe węże od LPG ? dalej "wybucha" gazem ? 

Gazem nie śmierdzi , co do gumowych węży od gazu to wszystko jest ok jedynie podczas pracy z okolic filtra troszkę czuć gazem , ona chodzi jakby nie wiem ... prycha z tłumika i na wolnych i wogole tak jakby pluła tym gazem no nie wiem sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Etoo napisał:

Gazem nie śmierdzi , co do gumowych węży od gazu to wszystko jest ok jedynie podczas pracy z okolic filtra troszkę czuć gazem 

Zawartość dodana 18 minutes later

Gazem nie śmierdzi , co do gumowych węży od gazu to wszystko jest ok jedynie podczas pracy z okolic filtra troszkę czuć gazem , ona chodzi jakby nie wiem ... prycha z tłumika i na wolnych i wogole tak jakby pluła tym gazem no nie wiem sam

Reduktor, tak jak pisałem ci wcześniej, jak źle złożyłem reduktor (nie wkręciłem membrany) to samo, obroty 800-1100, brak mocy, prychanie z wydechu, śmierdziało strasznie gazem z wydechu, mocy na starcie brak trzeba było do dna wciskać żeby ruszył później lepiej szło także wyciągnij i rozbierz reduktor lpg, najlepiej wymień wszystkie uszczelniacze reduktora z filtrami ;) Jeśli ktoś ma inne zdanie dobrze jakby się przyłączył do dyskusji ;) 

Miałem filmiki nawet na yt ale jak naprawiłem to pousuwałem a szkoda bym pokazał ci jak u mnie się dławił to byś ogarnął, ale patrząc w drugą strone może Ty wrzuć jakiś filmik jak to chodzi to powiem ci czy miałem tak jak Ty.

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adrian1727 napisał:

Reduktor, tak jak pisałem ci wcześniej, jak źle złożyłem reduktor (nie wkręciłem membrany) to samo, obroty 800-1100, brak mocy, prychanie z wydechu, śmierdziało strasznie gazem z wydechu, mocy na starcie brak trzeba było do dna wciskać żeby ruszył później lepiej szło także wyciągnij i rozbierz reduktor lpg, najlepiej wymień wszystkie uszczelniacze reduktora z filtrami ;) Jeśli ktoś ma inne zdanie dobrze jakby się przyłączył do dyskusji ;) 

Czy ktoś taki jak ja czyli Dobrze początkujący mechanik da radę samemu to wymienić i o jakich kosztach tych uszczelniaczy mówimy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Etoo napisał:

Czy ktoś taki jak ja czyli Dobrze początkujący mechanik da radę samemu to wymienić i o jakich kosztach tych uszczelniaczy mówimy? 

Ja też jestem początkującym mechanikiem z zawodu, myślę że bez problemu dasz radę to zrobić tylko najlepiej jakbyś to robił z głową:D:D a na myśli mam to żebyś nie zrobił takich błędów że niby dobrze a tu zapomniałeś o tym i odkręcasz 10 razy bo nie wiesz co źle zrobiłeś. Najlepiej robić zdjęcia jedna po drugiej warstwie jak rozbierasz i później w odwrotnej kolejności składać ;) Co do kosztów uszczelniaczy to musisz sam zobaczyć na allegro albo http://www.drypa.pl/menu1_STRONA_GLOWNA.html . Nagraj filmik tak z ciekawości chciałbym "usłyszeć" te objawy, na 100% nie dam ręki uciąć że to reduktor ale z tego co piszesz to na to wskazuje. Ja dałem za uszczelki reduktora 65 zł. z przesyłką z tej drugiej strony internetowej.

Jedno jest pewne, jak wymienisz uszczelniacze reduktora to na pewno nie stracisz ;) będziesz bynajmniej pewny że masz nowe i ma grać ;) bo jak nie wiesz ile reduktor ma przebiegu a masz już trochę to auto to po wymianie uszczelek będziesz na plusie 

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Adrian1727 napisał:

Nagraj filmik tak z ciekawości chciałbym "usłyszeć" te objawy,

Na jutro postaram się go nagrać i dla pewności też ci to pokaże byśmy wkoncu doszli do tego tragicznego błędu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Etoo napisał:

Na jutro postaram się go nagrać i dla pewności też ci to pokaże byśmy wkoncu doszli do tego tragicznego błędu 

Okej to wyślesz czy tutaj czy na pw. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Adrian1727 napisał:

Okej to wyślesz czy tutaj czy na pw. Pozdrawiam

Postaram się na priv :) również pozdrawiam i dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...