Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5]klimatronik obsługa


tradekris

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z klimatronikiem poniweaż nie jestem pewien jak się go obsługuje. głównie chodzi mi o włączanie i wyłączanie. wiem że do tego służy śnieżynka ale ja mam wrażenie że u mnie nie ma różnicy kiedy ją włączę lub wyłączę ,bo kiedy ustawiam temperaturę wydaje mi sie że ze śnieżynką czy bez nadmuch powietrza działa tak samo. czy to może być jakaś usterka czy po prostu nie wiem jak tego użyć poprawnie. jeżeli to usterka to proszę o pomoc jak ją usunąć a jeżeli nie to o instrukcje jak używać tego poprawnie.jestem posiadaczem a4 1.8 1997r.dzięki z góry. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w klimie temperaturę na (LO) i daj Auto. Temperatura powietrza na zewnątrz powinna wynosić min. ok. +4 st. C. Jeżeli sprężarka się załączy, to powinieneś zobaczyć pod maskę, czy paski przy chłodnicy się obracają i czy włączył się wentylator... W środku w samochodzie powinno wiać jak z lodówki :biggrin: (przynajmniej u mnie tak jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z klimatronikiem poniweaż nie jestem pewien jak się go obsługuje. głównie chodzi mi o włączanie i wyłączanie. wiem że do tego służy śnieżynka ale ja mam wrażenie że u mnie nie ma różnicy kiedy ją włączę lub wyłączę ,bo kiedy ustawiam temperaturę wydaje mi sie że ze śnieżynką czy bez nadmuch powietrza działa tak samo. czy to może być jakaś usterka czy po prostu nie wiem jak tego użyć poprawnie. jeżeli to usterka to proszę o pomoc jak ją usunąć a jeżeli nie to o instrukcje jak używać tego poprawnie.jestem posiadaczem a4 1.8 1997r.dzięki z góry. :a4fan:

zalicz serwis i sprawdz stan (ilość ) czynika w klimie , jeżeli śnieżka nie gaśnie i nie ma efektu chłodniczego to może być kilka przyczyn .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku chodzi o to że śnieżka czy włączona czy nie to jeżeli reguluje temperaturę na panelu to temperatura powietrza wdmuchiwanego się zmienia a tak chyba powinno być tylko przy włączonej klimie?

no nie bardzo

gdy masz śnieżke właczoną i klima działa to na LO powietrze zejdzie ci nawet 5°C a gdy zrobisz HI to do 60 °C dojdzie

gdy nie właczysz śnieżki to temperature na LO będziesz miął mniejwięcej taką jak na dworze a na HI max ciepło

a w automacie z działającą klimą utrzyma ci auto w takiej temperaturze jak zadasz na wyświetlaczu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...