Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polskie tablice rejestracyjne vs. meldunek w Niemczech


erchi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak to jest, będąc zameldowanym w Niemczech i będąc właścicielem auta zarejestrowanego w Polsce, można nim tam jeździć przez pół roku, rok? 

Jak to wygląda w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam bliską mi osobę, która ma meldunek od 25 lat, a uzytkuje auta zarejestrowane w PL (rodzina w polsce). Nigdy nie było problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erchi masz czas 6 miesiecy(6 miesiecy od pierwszego meldunku) na zmiane tablic na niemieckie. W przeciwnym ywpadku jesli zostaniesz zatrzymany do rytunowej kontroli i wyjdzie ze masz meldunek w niemczech i poruszasz sie swoim autem na polskich blachcach zaplacisz kare.

 

Edit:

jak trafisz na normalnego policjanata pierwszy raz dostaniesz ostrzezenie. ale tak jak mowie jesli trafisz na normalnego goscia w przeciwnym wypadku odrazu kara za polskie blachy.

 

Edytowane przez kubabkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to to ... mój brat własnie miał płacić ale obyło sie...  ( a liczą karę za każdy dzień zwłoki- nie małą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że auto ma współwłaściciela, który mieszka w Polsce ;) Miałem już 2 kontrole i wyglądało podobnie: pytanie ile czasu mam samochód w Niemczech, następnie spojrzeli w papiery i po kontroli. Nie mogą wymagać od Ciebie przerejestrowania samochodu (chyba, że leci tylko na Ciebie, wtedy jak najbardziej możesz mieć problemy). Co innego to podatek drogowy ale tutaj musisz trafić na kogoś upierdliwego z ZOLL. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wspolwlascicielem nie jest tak do konca moj znajomy mial matke jako wspolwlasciciela a mimo to zaplacil 2,5 tys euro a golfina warta byla moze z 700eur.:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto wam udowodni jaki czas masz auto w Niemczech? Mogłeś przecież mieszkać rok w Niemczech a auto przywieźć wczoraj. Jedynym śladem, ze go masz w de byłbym podatek drogowy, który trzeba w Niemczech opłacać. Jak mieszkałem w de, auto miałem na pl blachach, zgłosiłem, ze go mam i zapłaciłem podatek drogowy, faktycznie kontrole były, ale wszystko Ok, bo płaciliśmy podatek. 

Warto wspomnieć, kiedy tylko zmieniliśmy auto na niemieckie tablice, tak skończyły sie kontrole :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, granatowy napisał:

Przerejestrowałeś samochód czy po prostu kupiłeś inny ?

Kupiłem inny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem (ale pewności nie mam), to jest na to miesiąc czasu. Ale w praktyce jest to właściwie nie do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz piszą, że miesiąc, raz że pół roku - od daty zameldowania bądź podjęcia zatrudnienia.

Wolałbym nie przejestrowywać auta, a po prostu zapłacić należny podatek drogowy i mieć spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oficjalnie do 6 miesiecy masz czas na przerejestrowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...