Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana wisko na wentylator elektryczny.


toma085

Rekomendowane odpowiedzi

Działa.

Wentylatory załączają się jednocześnie, moduł steruje ich prędkością w zależności od sygnału podawanego przez ECU (Klimatronik podaje do ECU żądanie załączenia wentylatorów powyżej 9 bar w układzie klimy).

Wersja modułu wentylatorów nie ma znaczenia, byleby obsługiwał dwa wiatraki, u mnie działa moduł od 3.0 benzyny. Wszystkie wtyczki pasują nic nie trzeba przerabiać.

Znaczenie za to ma sama plastikowa obudowa w której trzymają się wentylatory. Do 1.9 TDI podejdą od 2.0 TDI lub 1.8 t (można je poznać po dłuższych uchach na śruby na dole), nie podejdą wersje od 2.5 tdi, 3.0 tdi oraz benzyn 3.0 i 4.2 (uchwyty montażowe do śrub w innym miejscu).

Koło pasowe od wiskozy zostaje, a z samej wiskozy trzeba wyciąć element do którego mocuje się koło pasowe. Ta mała rzeźba nie rzuca się strasznie w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź sobie w necie TVN turbo tam Grzesiek. Dda zmienia wentylator w BMW. Sprawa prosta jak drut. Niektórzy Widze mają tendencję do problematyki  tematu. Zmieniałem u siebie . całość zajmuje 2 godz. Nawet laik sobie poradzi.

Edytowane przez Jaco48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich, a ja z kolei mam pytanie czy w odwrotną stronę można , z elektryka na wisko przy b6 1.9tdi AVF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karkołomne i nieopłacalne przedsięwzięcie. Dlaczego chciałbyś zamontować visko?

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawne wisko dobrze spełnia swoją funkcję. Zamiast pakować elektryczny lepiej jest wrzucić nowe wisko, bo większość w tych autach nie działa jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...