Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż kamery cofania After Market MMI 3G Basic


Artekkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kamera podłączona i kodowanie zrobione.Wszystko hula aż miło.Fajna alternatywa jak nie ma możliwości podłączenia ori kamery. Wielkie podziękowania dla kolegi Artekkkk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Jaka masz kamerę mas, linka ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak pasuje ok masz fotkę po zamontowaniu ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jeżeli nie mam czujników parkowania tylnych a mam MMI 3G Basic to również mogę podłączyć tą kamerę i bedzie mi to działać ? Czy tylko to działa jak jest PDC w tylnym zderzaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj podjąłem próbę montażu i odpuściłem. Nie wiem jak u was ale u mnie w a5 sportback stanąłem przed rozebraniem połowy podsufitki. To jest hatchback i wiązka klapy idzie w podsufitkę. Odpuściłem.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,podepnę sie z zapytaniem,czy w audi a6c6 2010r z mmi 3g basic  podłączenie jest analogiczne? Mam parkt. przód i tył.

W centrali 5F aktywowałem kamere ,ale w 09 -adaptacja- kanał 35 nie ma żadnej wartości, sterownik to 4F0910279AB.

Podpowie ktoś o co  chodzi?

 

 

Edytowane przez jarecki01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

trochę odgrzeję temat, ale chciałbym zapytać czy dobrze zrozumiałem pewne kwestie:

1. Czy kamera z systemem NTSC będzie obsługiwana przez MMI 3g Basic, czy tylko system PAL? Podana oferta z naszego alle... pracuje właśnie w NTSC, stąd moje pytanie.

2. Czy jeśli nie posiadam przycisku parktronika z przodu, to kamera będzie się uruchamiać tylko w momencie włączania biegu wstecznego, co jest wystarczające?

3. Czy jest możliwość aktywowania podglądu działania czujników parkowania z tyłu na MMI podczas pracy takiej kamery?

Dzieki za wszystkie podpowiedzi, które pozwolą uruchomić ten niezwykle przydatny gadżet ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jak ma się ta operacja do MMI 2G HIGH? Mam A5 z 2008r, nie mam pdc, dołożenie takiej kamery wydaje się być najtańsze i najprostsze. Czy muszę sprawdzać czy moje auto posiada coś konkretnego żeby to działało, czy to pewnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,

testował już ktoś czy działa podłączenie w mmi 3g high czy trzeba zakupić moduł kamery ?

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeję kotleta

Może ktoś mi pomóc? sytuacja jest następująca:

kamera zamontowana o taka pasuje idealnie

s-l400.jpg
WWW.EBAY.CO.UK

It will simply replace your existing boot handle. We have this available with part numberCBS-CAMRELAY. Specially manufactured to replace the existing boot handle, allowing for easy installation. The product...

kabelek RCA przeciągnięty do schowka i wpięty w niebieską wtyczkę, czerwony zaizolowany gdyż nie mam przycisku parktronika jeszcze (w planach montaż PDC z przodu) zasilanie kamery rozwiązałem na zasadzie: czarny wpięty do masy razem z innymi kablami w nadkolu a +12 z żarówki wstecznego. 

Mam problem zakodować tą kamerkę. W instrukcji w PDF jest napisane:

prefacelift i takie mmi chyba ja mam

-centrala 10 – longcodehelper – aktywujemy Reverse Camera, (Byte 0 – Bit – 5) nie mogę się zalogować do tej centrali

-centrala 5F – longcodehelper – aktywujemy Menu Reverse Camera (Byte 7 – Bit 1) zrobione

sprawdziłem

-centrala 09 – longcodehelper – Byte 35 zmieniamy z 24 na 34, nie mam czegoś takiego

Może mi ktoś pomóc ogarnąć te kodowanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2018 o 09:24, jarecki01 napisał:

Witam,podepnę sie z zapytaniem,czy w audi a6c6 2010r z mmi 3g basic  podłączenie jest analogiczne? Mam parkt. przód i tył.

W centrali 5F aktywowałem kamere ,ale w 09 -adaptacja- kanał 35 nie ma żadnej wartości, sterownik to 4F0910279AB.

Podpowie ktoś o co  chodzi?

 

 

Jarecki01 ogarnąłeś temat? mam taki sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 Jestem świeżo po zamontowaniu kamery i mam mały problem z jej działaniem .

Kodowanie zrobione 

centrala 09 – longcodehelper – Byte 35 zmieniamy z 24 na 34,

centrala 5F – longcodehelper – aktywujemy Menu Reverse Camera ale u mnie jest 

Menu Back-Up camera active i to zaznaczyłem .

Kamer pokazuje obraz przez 2-3- sekundy następnie wyświetlacz gaśnie parktronik zaczyna piszczeć i jest nieaktywny .

Jakieś sugestie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2020 o 00:45, g1zm0 napisał:

odgrzeję kotleta

Może ktoś mi pomóc? sytuacja jest następująca:

kamera zamontowana o taka pasuje idealnie

s-l400.jpg
WWW.EBAY.CO.UK

It will simply replace your existing boot handle. We have this available with part numberCBS-CAMRELAY. Specially manufactured to replace the existing boot handle, allowing for easy installation. The product...

kabelek RCA przeciągnięty do schowka i wpięty w niebieską wtyczkę, czerwony zaizolowany gdyż nie mam przycisku parktronika jeszcze (w planach montaż PDC z przodu) zasilanie kamery rozwiązałem na zasadzie: czarny wpięty do masy razem z innymi kablami w nadkolu a +12 z żarówki wstecznego. 

Mam problem zakodować tą kamerkę. W instrukcji w PDF jest napisane:

prefacelift i takie mmi chyba ja mam

-centrala 10 – longcodehelper – aktywujemy Reverse Camera, (Byte 0 – Bit – 5) nie mogę się zalogować do tej centrali

-centrala 5F – longcodehelper – aktywujemy Menu Reverse Camera (Byte 7 – Bit 1) zrobione

sprawdziłem

-centrala 09 – longcodehelper – Byte 35 zmieniamy z 24 na 34, nie mam czegoś takiego

Może mi ktoś pomóc ogarnąć te kodowanie?

 

zasilanie z żarówki nigdy nie będzie chodzić

jak masz sam tył to daj z zapalniczki w bagażniku

jak przód i tył to przycisk pdc

 masz przedlifta czyli kodujesz tylko w 10-parktonic longcodehelper byte 0 i zaznaczasz bit 4 wizualizacja pdc i bit 5 obraz pod kamerę

w 5F nic nie trzeba kodować

kamera działa na 3g basic i high kodowanie takie same

w polifcie żeby kamera działała musimy mieć pdc przód i tył bo inaczej nie włączysz wizualizacji pdc oraz obrazu pod kamere

kodujesz tylko w 09-mce longcodehelper byte 35 zmieniamy z 24 na 34 i przed zapisaniem zanacz dowlony byte niż 35

i w 5F nic nie kodujesz

 

 

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, wikary napisał:

Witam

 Jestem świeżo po zamontowaniu kamery i mam mały problem z jej działaniem .

Kodowanie zrobione 

centrala 09 – longcodehelper – Byte 35 zmieniamy z 24 na 34,

centrala 5F – longcodehelper – aktywujemy Menu Reverse Camera ale u mnie jest 

Menu Back-Up camera active i to zaznaczyłem .

Kamer pokazuje obraz przez 2-3- sekundy następnie wyświetlacz gaśnie parktronik zaczyna piszczeć i jest nieaktywny .

Jakieś sugestie ?

 

nie masz przypadkiem 3g plus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...