Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż kamery cofania After Market MMI 3G Basic


Artekkkk

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, wikary napisał:

Nie Beasic

według profilu widzę ża masz polifta

pdc masz przód i tył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wikary napisał:

tak

jeżeli masz wszytsko dobrze zakodowane i podłączone musi chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, wyzyk83 napisał:

zasilanie z żarówki nigdy nie będzie chodzić

jak masz sam tył to daj z zapalniczki w bagażniku

jak przód i tył to przycisk pdc

 masz przedlifta czyli kodujesz tylko w 10-parktonic longcodehelper byte 0 i zaznaczasz bit 4 wizualizacja pdc i bit 5 obraz pod kamerę

w 5F nic nie trzeba kodować

kamera działa na 3g basic i high kodowanie takie same

w polifcie żeby kamera działała musimy mieć pdc przód i tył bo inaczej nie włączysz wizualizacji pdc oraz obrazu pod kamere

kodujesz tylko w 09-mce longcodehelper byte 35 zmieniamy z 24 na 34 i przed zapisaniem zanacz dowlony byte niż 35

i w 5F nic nie kodujesz

 

 

Pdc mam tylko z tyłu z wizualizacją na ekranie

przy zasilaniu z zapalniczki kamera przypadkiem się nie przegrzeje mając zasilanie non stop?

moja A6 to model poliftowy 2010r produkcji nie mogę się zalogować do centralki 10 tak jakby jej w aucie w ogóle nie było gdyż nawet jak zaznaczyłem ją w 19-can gateway przy skanowaniu wywala błąd komunikacji

jest natomiast  entralka 76- park assist tam w podpowiedziach jest ze jeśli zmienię kodowanie +2 to camera jest active jednakże wtedy znika wyświetlanie graficzne z pdc

w centrali 09-mce nie ma byte 35

czyżbym musiał wymienić moduł PDC na taki który obsługuje  przód i tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, g1zm0 napisał:

Pdc mam tylko z tyłu z wizualizacją na ekranie

przy zasilaniu z zapalniczki kamera przypadkiem się nie przegrzeje mając zasilanie non stop?

moja A6 to model poliftowy 2010r produkcji nie mogę się zalogować do centralki 10 tak jakby jej w aucie w ogóle nie było gdyż nawet jak zaznaczyłem ją w 19-can gateway przy skanowaniu wywala błąd komunikacji

jest natomiast  entralka 76- park assist tam w podpowiedziach jest ze jeśli zmienię kodowanie +2 to camera jest active jednakże wtedy znika wyświetlanie graficzne z pdc

w centrali 09-mce nie ma byte 35

czyżbym musiał wymienić moduł PDC na taki który obsługuje  przód i tył?

to są kodowania tylko dla a4 b8 a5 Q5 dla mmi 3g basic i high

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wyzyk83 napisał:

to są kodowania tylko dla a4 b8 dla mmi 3g basic i high

Aha czyli to by po części wyjaśniało sprawę. Myślałem że nie ma różnicy w kodowaniach dla różnych modeli aut które mają taką samą wersję mmi. 

Wyzyk83 masz pojęcie jak zakodować MMI w A6 C6 albo znasz kogoś na forum kto jest w stanie pomóc to ogarnąć?

Edytowane przez g1zm0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zrobieniu diagnostyki wyskoczył błąd

03157 - Ograniczenie działania z powodu zakłóceń komunikacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2017 o 16:28, kojote38 napisał:

Tam jest 12v potrzebne do zasilania kamery. Jak go nie masz to zasilanie możesz wziąć z świateł cofania. 

mógłbyś mi podpowiedzieć łopatologicznie jak to podłączyć. Na prądzie średnio się znam i już wiem że coś źle podłączyłem zasilanie.

nie mam u siebie pdc z przodu tak więc czerwony kabel w schowku jest zaizolowany. Jeśli nie używam czerwonego kabla z przewodu RCA to jak prawidłowo podłączyć zasilanie aby kamera się budziła po wrzuceniu wstecznego biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej podłączyłem kamere zgodnie z opisem dzis przetestuje 

aktualnie moja jednostka jest na warsztacie wgrywanie pl lektora i map

jak odbiore to sprawdze czy działa

jednak ja mam jeszcze wyjscie zielone i mysle nad podłączeniem tam przedniej kamery 

przerabiał juz ktos z was ten temat ?

 

a więc jednostka wsadzona wszystko smiga aż miło pozostaje pytanie o kamere z przodu moge podłączyć pod zielone wyjscie okrągłe ? 

i jak ogarnąć temat zeby sie włączała sama przy małej prędkosci do 10km/h Np 

 

dodam jeszcze ze kupiłem kamere za 110zł kamera przyszła razem z 6m kablem starczył na styk idealnie pod samo radio 

podłączyłem minus do zapalniczki w bagazniku a z samego kabla cienki czerwony do czerwonego z wtyczki zasilania i przy radiu ten czerwony do pdc 

a dwa pozostałe w radio

linie się pokazują i skręcają razem z autem nie wiem jak te linie są rozwiązane ale działają 

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 109,99 zł - KAMERA COFANIA AUDI A4 A5 VW PASSAT SHARAN TOUAREG (6062246898). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

 

Edytowane przez Birc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3g high przedlift założyłem według instrukcji i wszystko działa. Mam czujniki przód tył. Przymierzam się do montażu 3g plus i zastanawiam się czy czujniki parkowania wizualizacja wraz z kamerą pójdą na tym mmi. Gdzieś ktoś coś pisał że bcm 09 do wymiany na polifta, prawda?

Edytowane przez inhosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed montażem kamery ale nie wiem gdzie podłączyć czerwony kabelek bo nie mam przycisku parktronika ale czujniki są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2020 o 17:24, inhosik napisał:

Mam 3g high przedlift założyłem według instrukcji i wszystko działa. Mam czujniki przód tył. Przymierzam się do montażu 3g plus i zastanawiam się czy czujniki parkowania wizualizacja wraz z kamerą pójdą na tym mmi. Gdzieś ktoś coś pisał że bcm 09 do wymiany na polifta, prawda?

ja mam przedlifta i dołożyłem kamere wizualizacja przod i tyl dalej działa sama sie aktywowała na obrazie kamery ale w ustawieniach mozesz ją sobie włączyc wyłączyć oczywiscie przod tyl pdc rownież

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kondur8500 napisał:

Witam. Czy kamerka podana w opisie z aliexpress pasuje do przedlifta? Dzięki. 

 

pasuje nie musisz z aliexpres zamawiac aktualnie są na allegro po 100zl i za 2 dni masz u siebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...