Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż kamery cofania After Market MMI 3G Basic


Artekkkk

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.10.2020 o 14:25, Birc napisał:

ja mam przedlifta i dołożyłem kamere wizualizacja przod i tyl dalej działa sama sie aktywowała na obrazie kamery ale w ustawieniach mozesz ją sobie włączyc wyłączyć oczywiscie przod tyl pdc rownież

No ale masz 3g plus? Działa ci wizualizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2020 o 14:25, Birc napisał:

ja mam przedlifta i dołożyłem kamere wizualizacja przod i tyl dalej działa sama sie aktywowała na obrazie kamery ale w ustawieniach mozesz ją sobie włączyc wyłączyć oczywiscie przod tyl pdc rownież

No ale masz 3g plus? Działa ci wizualizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2020 o 14:25, Birc napisał:

ja mam przedlifta i dołożyłem kamere wizualizacja przod i tyl dalej działa sama sie aktywowała na obrazie kamery ale w ustawieniach mozesz ją sobie włączyc wyłączyć oczywiscie przod tyl pdc rownież

No ale masz 3g plus? Działa ci wizualizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2020 o 14:25, Birc napisał:

ja mam przedlifta i dołożyłem kamere wizualizacja przod i tyl dalej działa sama sie aktywowała na obrazie kamery ale w ustawieniach mozesz ją sobie włączyc wyłączyć oczywiscie przod tyl pdc rownież

No ale masz 3g plus? Działa ci wizualizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2020 o 14:25, Birc napisał:

ja mam przedlifta i dołożyłem kamere wizualizacja przod i tyl dalej działa sama sie aktywowała na obrazie kamery ale w ustawieniach mozesz ją sobie włączyc wyłączyć oczywiscie przod tyl pdc rownież

No ale masz 3g plus? Działa ci wizualizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robiłem próbę podłączania kamery cofania wszystko działa podłączyłem pod zapalniczkę. Ale robiłem próbę pod światło cofania i też działa. Chodzi mi o to, żeby nie działa ciągle. I moje pytanie gdzie znajduje się bezpiecznik od światel cofania?

Edytowane przez kondur8500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2020 o 16:02, Robertw napisał:

Działa.

Zasilanie kamery musiałem podłączyć do wstecznego .Przy podłączeniu do przycisku głupiało .

 

Pytanie gdzie podłączyłeś zasiksnie kamery? Piszesz do syecznego ale do wtyczki czy bezpiecznika? Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, dziś montowałem kamerkę ta z aliexpress i jest problem na MMI nie wyświetla obrazu tylko czarne tło. Z lewej strony pokazuje samochodzik załącza się przyciskiem ale nie działa. Ja w swojej kamerce miałem 2 złącza jedno zasilające kabel czerwony i drugi czerwono czarny. Ten czerwono-czarny podlaczyłem do masy zapalniczki a czerwony zaizolowalem, nastepnie odczalem tą żółtą wtyke RCA i miałem 3 kabelki zielony, czerwony i czarny. Zielony podlaczylem do pinu 11 w niebieskiej kostce mmi , czarny do 5 pinu w niebieskiej kostce mmi i czerwony do pinu 3 w przycisku pdc. Kodowanie zrobione w 5f i w stering asist. Wyświetla się taki obraz . Macie jakieś pomysły?

Dodam, że kamera działa w systemie NTSC.

Edit:

Już ogarnięte,  potrzeba było zasilanie podpiąć pod ten kabel, który był zaizolowany. Tymczasowo podpialem pod gniazdo zapalniczki. 

20201230_125336.jpg

20201230_105728.jpg

20201230_094854.jpg

20201230_095937.jpg

20201230_103624.jpg

20201230_192309.jpg

Edytowane przez renegat207
Ustalenie przyczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2017 o 22:20, pauloxx81 napisał:

Witam,

Czy jeżeli nie mam czujników parkowania tylnych a mam MMI 3G Basic to również mogę podłączyć tą kamerę i bedzie mi to działać ? Czy tylko to działa jak jest PDC w tylnym zderzaku?

Czy udało Ci się zzamontować kamerę do audi a4 b8 bez czujników? Też jestem ciekawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta metoda montażu kamery będzie działała w A4 B8 bez czujników parkowania? podłączenie na światła cofania wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2021 o 22:07, vQlak napisał:

Czy ta metoda montażu kamery będzie działała w A4 B8 bez czujników parkowania? podłączenie na światła cofania wystarczy?

będzie działać ale mozesz miec problem ze pokaze ci komputer awarie zarówki wstecznego jesli tak sie stanie to mozesz to oszukać wkładając diode jedno kierunkową za 20groszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2020 o 14:37, renegat207 napisał:

Witam panowie, dziś montowałem kamerkę ta z aliexpress i jest problem na MMI nie wyświetla obrazu tylko czarne tło. Z lewej strony pokazuje samochodzik załącza się przyciskiem ale nie działa. Ja w swojej kamerce miałem 2 złącza jedno zasilające kabel czerwony i drugi czerwono czarny. Ten czerwono-czarny podlaczyłem do masy zapalniczki a czerwony zaizolowalem, nastepnie odczalem tą żółtą wtyke RCA i miałem 3 kabelki zielony, czerwony i czarny. Zielony podlaczylem do pinu 11 w niebieskiej kostce mmi , czarny do 5 pinu w niebieskiej kostce mmi i czerwony do pinu 3 w przycisku pdc. Kodowanie zrobione w 5f i w stering asist. Wyświetla się taki obraz . Macie jakieś pomysły?

Dodam, że kamera działa w systemie NTSC.

Edit:

Już ogarnięte,  potrzeba było zasilanie podpiąć pod ten kabel, który był zaizolowany. Tymczasowo podpialem pod gniazdo zapalniczki. 

20201230_125336.jpg

20201230_105728.jpg

20201230_094854.jpg

20201230_095937.jpg

20201230_103624.jpg

20201230_192309.jpg

Mógłbyś dokładniej opisać? Bo mam ten sam problem, nawet kupiłem drugą kamerkę bo myślałem, ze poprzednia była wadliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podpiąć drugie zasilanie ten krótki kabel czerwony i czarny (jak do zasilacza) najlepiej do gniazda zapalniczki w bagażniku jest najbliżej i bezpiecznik ma do tego prąd jest po zapłonie. Lutujesz przewody jeden + 12 V czerwony a drugi czarny masa. Resztę masz opisane na początku wątku. Wrzuć  zdjęcia tych przewodów co nie wiesz gdzie podłączyć. 

Edytowane przez renegat207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zasilanie z parktronica nie wystarczy? Musze zajrzeć bo już nie pamiętam jak to było. 

 

edit@

u mnie czasami tak wygląda jak wrzucę R(głównie po deszczu/myjce), ale reszta działa normalnie, tj jak przełącze na radio czy inne widoki to nie ma kresek

IMG_20210213_150044.jpg

Edytowane przez davis693
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z samego parktronika nie wystarczy ja tak miałem na początku i nie działało. U Ciebie coś musi być nie tak z przewodami kamerki skoro po myjce masz zakłócenia przesyłu obrazu. Sprawdź miernikiem przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...