Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotoradary


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

no jeszcze by sie przydało które działają a które tylko stoją i straszą :):evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeszcze by sie przydało które działają a które tylko stoją i straszą :):evil:

No przeciez masz na stronce legende :lol: ...tam jest napisane wyraznie ''ATRAPY''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

ten w Koniku Nowym mnie niepokoi, kilka razy tam jechałem troszkę szybciej

Mam pytanko: Jeżeli ograniczenie jest np. do 50 km/h to już przy 51 robi zdjęcie? Czy np. dopiero przy "dużym" przekroczeniu np 81 km/h (wydaje mi sie to drugie bo tak to policja tylko i wyłącznie by zdjęcia oglądała.....) Jak ze zdjęciami w nocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ograniczenie jest np. do 50 km/h to już przy 51 robi zdjęcie? Czy np. dopiero przy "dużym" przekroczeniu np 81 km/h (wydaje mi sie to drugie bo tak to policja tylko i wyłącznie by zdjęcia oglądała.....)

one z reguły są ustawione na dużo większą predkość niż ograniczenie, także jak masz 55 to według mnie nie ma szans, żeby poszła fota. 81km/h juz może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one z reguły są ustawione na dużo większą predkość niż ograniczenie, także jak masz 55 to według mnie nie ma szans, żeby poszła fota. 81km/h juz może być problem.

dokladnie tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

bo w Koniku zdarzyło się kilka razy że jechałem... hmmmmm 90-110, ale tam jest chyba poza terenem zabudowanym....... a po jakim czasie ewentualnie przychodzą zdjęcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu to juz nie bo jest to przedawnienie (30dni maja na to), bo w pewnym momencie było tak ze wogóle mieli z tego zrezygnować na rzecz video rejestratorów ze względu na długość procedur te właśnie 30 dni. Z tego co wiem od miejscowych policjantów to w terenie zabudowanym ustawiają 71km/h, bo nie chce im sie przełączać w nocy(23-5 60km/h) a zawsze dają jakieś tam widełki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce moze i tak ustawiaja ale uwazajcie w Niemczech bo takich widelek nie ma. Kiedys na 50km/h jechalem 60-65km/h i zrobilo mi fotke. Bylo to okolo 1,5 roku temu ale do dzis nie przyszlo zadne zdjecie ani powiadomienie. Z tego co rozmawialem ze znajomym Niemcem to Polska nie ma podpisanej przemiotowej umowy z Niemcami. Poza tym jezeli przekroczenie predkosci nie jest wieksze niz 30km/h (wysokosc mandatu rzedu 50E) to nie fatyguja sie aby wysylac fotki bo koszty dochodzenia danych kierowcy i kojarzenia z numerem samochodu sa podobne do wysokosci mandatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu to juz nie bo jest to przedawnienie (30dni maja na to), ...

Jesteś tego pewny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30dni maja na to

To jest okres jaki może policja wystawić mandat za fotkę jeżeli Cię zlokalizują, po tym terminie sprawą automatycznie zajmuje się sąd

no to looooz

I wtedy nie ma loooozu :evil:

Polska nie ma podpisanej przemiotowej umowy z Niemcami

A z niemcami to jest taka sprawa że jak zrobią zdjęcie to numer rej jest w kartotece i tam nie ma przedawnienia, zatrzymają to płacz i płać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie tu:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,15151,katn,Express%20Ilustrowany,wid,7504540,widn,Fotoradary%20bezprawne!,wiadomosc.html?ticaid=1e5b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z niemcami to jest taka sprawa że jak zrobią zdjęcie to numer rej jest w kartotece i tam nie ma przedawnienia, zatrzymają to płacz i płać!

Polskich numerow i danych kierowcy nie maja, przeciez jesli sprzedaz auto to powinni miec baaardzo czesto aktualizowana baze danych zeby wystawic mandacik i przeslac go z wezwaniem do zaplaty wlascicielowi pojazdu. Poza tym to powinni podac jakis paragraf, badz tez zaoczny wyrok sadu itp. przesylajac liscik. A jesli takie cos juz dostaniesz i nie zaplacisz to przy przekraczaniu granicy bedziesz musial siegnac do portfela bo jak nie to :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi fotoradarami jest roznie, powinienem dostac 2 mandaty ale nie dostalem zadnego. w wakacje smigalem z Poznania, przy fotoradarze mialem 100/50 czy 60 i nic nie przyszlo, 4 miesiace temu mnie mialem 110/70 w Kamiennej przed Blaszkami i tez nic nie dostalem (wlot do miejscowosci). moze jechalem za wolno?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peter19854
W Polsce moze i tak ustawiaja ale uwazajcie w Niemczech bo takich widelek nie ma. Kiedys na 50km/h jechalem 60-65km/h i zrobilo mi fotke. Bylo to okolo 1,5 roku temu ale do dzis nie przyszlo zadne zdjecie ani powiadomienie. Z tego co rozmawialem ze znajomym Niemcem to Polska nie ma podpisanej przemiotowej umowy z Niemcami. Poza tym jezeli przekroczenie predkosci nie jest wieksze niz 30km/h (wysokosc mandatu rzedu 50E) to nie fatyguja sie aby wysylac fotki bo koszty dochodzenia danych kierowcy i kojarzenia z numerem samochodu sa podobne do wysokosci mandatu.

witam po niemcach jak jezdzisz na polskich balachach pstryknie ci fotke nie ma co sie bac ,helmuty nie ma jakiegos papierka z nami podpisanego fotka z rachumkiem moze lezec na granicy i wtedy mozna zabulic mi pstryklo 4 razy w tamtym roku i do dzis spokoj ale jak latalem po koelnie od siorki autem cyklo mi fote po 3 miesiacahc siora dostala i podala moje dane i przyszlo :twisted: uwazajcie w holandi tam pstryka od tylu auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...