Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotoradary


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

wystawic mandacik i przeslac go z wezwaniem do zaplaty wlascicielowi pojazdu

Niestety u naszych sasiadów jest inne prawo -Niemcy to państwo policyjne

przeciez jesli sprzedaz auto to powinni miec baaardzo czesto aktualizowana baze danych

U nich wystarczy że zgadzaja się numery i już! Po co im baza danych z polski mają auto to i pirata, który przekroczył prędkość, a jak nie chcesz płacić to do aresztu od razu- jeszcze raz napisze że to państwo policyjne :evil:

fotka z rachumkiem moze lezec na granicy

I jak przyjedziesz tym samym autem to od razu płacisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to mnie teraz pocieszyliscie :frown:

w tamtym roku w lipcu zrobili mi "pamiatkowa" fotke na berliner ringu. bylo to na budowie, ograniczenie do 80 a mialem jakies 110. w nastepnych miesiacach kilkakrotnie przejezdzalem przez granice (ostatni raz we wresniu)i jakos nic nie dostalem. sluszalem kiedy ze jak do pol roku nie przyjdze to juz masz spokuj. dlatego juz sie cieszylem ale tym co tu piszecie, tak jak juz wspominalem, bardzo mnie pocieszyliscie. znowu zaczynam sie bac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi fotoradarami jest roznie, powinienem dostac 2 mandaty ale nie dostalem zadnego. w wakacje smigalem z Poznania, przy fotoradarze mialem 100/50 czy 60 i nic nie przyszlo, 4 miesiace temu mnie mialem 110/70 w Kamiennej przed Blaszkami i tez nic nie dostalem (wlot do miejscowosci). moze jechalem za wolno?? :P

a jestes pewien, że były czynne?

Policja w Polsce najczęściej ustawia o 20 km/h więcej (informacja od policjanta z drogówki).

Inna spraw to zdjęcie musi być czyste tzn. nie może być widoczny inny samochód, poniewaz jest to podstawa do podważenia pomiaru. Dlatego czasem się uda :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helmuty nie ma jakiegos papierka z nami podpisanego

Napisalem o tym wczesniej.

U nich wystarczy że zgadzaja się numery i już! Po co im baza danych z polski mają auto to i pirata, który przekroczył prędkość, a jak nie chcesz płacić to do aresztu od razu- jeszcze raz napisze że to państwo policyjne :evil:

Jezeli to mialoby lezec na granicy kilka lat to auto moze miec juz kilku(nastu) innych wlascicieli, a watpie zeby mieli taka baze danych jak polskie urzedy komunikacji z wykazem polskich lub np. estonskich nazwisk wlascicieli itp. Gdyby bylo podobnie w druga strone to polskie wydzialy komunikacji moglyby sprawdzac wartosci np. zakupu samochodu, ktore wpisywane sa na umowach :twisted:

Z aresztem jest tak jak napisales, dane spraw wraz z kwota do zaplaty i ewentualnie Haftbefehl (nakaz aresztowania) maja w komputerach. Z tego co wiem to powinna przyjsc fotka ale jak ja zignorujesz to jest wlasnie problem na granicy, jezeli nie przyszla to powinno byc wszystko ok.

[ Dodano: 27-02-2007, 19:22 ]

z tymi fotoradarami jest roznie

Prawda jest taka, ze wiekszosc stacjonarnych to atrapy. Jak przyjrzycie sie dobrze to w tym szkielku w budce zobaczycie taki krazek, jezeli go nie ma to i nie ma urzadzenia w srodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Niemczech, ale gdy w Czechach zrobili mi fotkę, to przy wjeździe do Polski musiałem płacić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, te fotoradary byly prawdziwe, sprawdzalem na mapce fotoradarow. dodatkowo przyjrzalem sie dobrze temu w Kamiennej, puszka jest otwierana, ma charakterystyczne 'chrapy' wentylacyjne z tylu.

ale czy byly czynne, tego nie wiem, podobno niektore sa wylaczane w pewnych porach dnia, ale nie wiem na ile jest to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to mialoby lezec na granicy kilka lat to auto moze miec juz kilku(nastu) innych wlascicieli

Źle mnie zrozumiałeś oni nie pytają o właściciela auta tylko o numer rej, jeżeli sprzedasz auto i bedzie inny numer to faktycznie jest problem z głowy.

A zdjęcia nie leżą na granicy tylko każdy radiowóz ma kompa i dostęp bazy danych, w kilka sekund sprawdzą wszystko.

Zauważyłeś że na każdej granicy są urządzenia do identyfikacji tablic rejestracyjnych?

Tylko przejedziesz obok i zczyta wszystko z tablicy i od razu sprawdzi czy nie było AUTO notowane, takie zabawki są nawet na granicy z czechami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdjęcia nie leżą na granicy tylko każdy radiowóz ma kompa i dostęp bazy danych, w kilka sekund sprawdzą wszystko.
to jest oczywiste :cool:
Zauważyłeś że na każdej granicy są urządzenia do identyfikacji tablic rejestracyjnych?
o tym nie slyszalem :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peter19854

witam kolegow wczoraj wracajac z litwy cyklo mi gdzies za augustowem ograniczenie 50 ale jechalem po 23 (to chyba 60km/h)mialem jakies 70 km/h ale wyprzedzalem trabanta na ciaglej i jak oni bede mnie liczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie przeczytałeś artykułu areckid,

ma prawo używać i ze zdjęciami mogą lecieć na policję która będzie wszczynać postępowanie

więc w gruncie rzeczy nie wiele się zmieni :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas juz dawno SM weszła w komitywe z Policją i podejrzewam, że teraz tak będa robic wszędzie. :frown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdeniu, przeczytalem artykul i zauwaz co napisalem, ze moze uzywac ale juz nie wystepowac jako strona w sadzie, musi usmiechac sie :wink: do policji

Czyli nie moze wystepowac jako podmiot i strona w Sadach Grodzkich, moze dokumentowac rozne zdarzenia i jezeli nie zwroci sie do Policji aby "reprezentowala" ja w sadach to moga te zdjecia miec tylko na pamiatke :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areckid, chyba sam nie wiesz co napisałeś :rotfl:

Straz Miejska nie ma prawa uzywac fotoradarow, tzn moze ale nie moze wystepowac jako strona w Sadach :wink:

chodzi o złe sformułowanie : nie ma prawa, tzn. może ale nie może :rotfl:

jak najbardziej ma prawo i jak najbardziej może uzywać fotoradarów

jedynie nie może sama egzekwować

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja jest jalowa, czepiasz sie zdeniu, sformulowania :rotfl:

SM moze uzywac fotoradarow, jak i policja i koniec tematu :twisted:

Nie moze podac nas do sadu, chyba, ze ukloni sie policji :rotfl:

Nie potrwa to jednak dlugi bo juz czynione sa prace legislacyjne w celu zmiany ustawy dajacej SM prawo wystepowania w sadach jako strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrwa to jednak dlugi bo juz czynione sa prace legislacyjne w celu zmiany ustawy dajacej SM prawo wystepowania w sadach jako strona.

no więc nie widzę powodów do radości :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...