Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja kierownicy


Dawidepd

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie takie pytanie . Czym najlepiej regenerowac kierownicę? ? Z lewej strony lekko jest przytarta. Nie tak dużo ale jest a reszta kierownicy ładna. I moje pytanie czy da radę jakoś samemu to zrobić czy tak już musi zostać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

podpinam się pod temat. Też mam bardzo zniszczoną kierownice.  Już się zastanawiałem nad wymianą ale mam kolor środka granatowy i ciężko z dostępnością ładnej kiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zaufać swoim zdolnościom manualnym i spróbować wypruć starą skórę, a potem naszyć nową, na youtube jest kilka filmików instruktażowych jak to zrobić, polecam kanał chrisfix, wpisz w wyszukiwarkę "hiw to fix steering wheel".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też pomalować kierownicę.  W 101 napraw koleś pokazywał jak zrobić.  Koszt około 40-50 zł.  Ale ciekawe jak z trwałością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dać do obszycia, ja zapłaciłem 150zł jak coś mogę podesłać foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to jest dopiero z kierownicy masakra :P znajomy polecil mi szpachle do skóry, która ponoć ma uzupelniac ubytki. Kupiłem wraz z farbą saphir ku gwoli eksperymentu i czekam na lepsza pogode wtedy sie za to zabiorę:P generalnie wyniosło mnie to 60zł i wóz albo przewóz jak nie pyknie to najwyżej kupie od majfrenda chińską skórę do obszycia za pale dolców i sam obszyje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładał ktoś farbę? ? Jakie koszta dużo roboty? ? Jak długo schnie? ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja malowałem kierownice zestawem firmy FurnitureClinic za 30 zł z allegro. Efekt był super. Kierownice zmatowiłem papierem wodnym najpierw potem dwie warstwy farby i 3 warstwy lakieru. Po pół roku efekt jak po malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna byłem zwolennikiem "szpachlować, malować, picować" ale NIGDY to ostatecznie dobrze nie wygląda jeżeli kiera była dosyć wyraźnie używana. Obszycie można zrobić za 150-250 PLN i widziałem efekty takich działań. Naprawdę porządnie to wygląda. W d2 kolega ma już drugi rok i wszystko ok, a auto bynajmniej nie jest na niedzielę wyłącznie.

Kwota nawet jak na B5 za kilka tysi nie jest wielka, a frajda z takiej kiery i poprawa odczucia w aucie niebagatelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odnowilem   kierownicę. :D Panowie powiem tak  efekt rewelacja. Chociaż teraz bym to trochę inaczej zrobił i użył papieru i spolerowal dokładnie szpachlę na glanc przed nałożeniem impregnatu. Podejrzewam,  że by było jeszcze lepiej chociaz i tak jestem zadowolony. 

Co zrobiłem na mega zuzyta kierownicę z przetarciem aż do tworzywa o powierzchni 1.5x3cm? Kupiłem szpachlę do skóry (allegro) jak ktoś zainteresowany mogę podlinkowac.  Krem saphir z płynem do czyszczenia i odtluszczenia skóry.  +parę szmatek z mikrofibry. 

Dokładnie umyłem kierownicę, odtluściłem płynem i się wziąłem za szpachlowanie.  Po malutku,  bez pośpiechu nakładałem cieniutkie warstwy szpachli na ubytek/suszarka/szpachla/suszarka/szpachla aż wypełniłem do równego. (tu polecam jakiś papier ściany typu 5000 i ładnie wyszlifowac,  ja niestety nie miałem a nie chciało mi się do szukać po sklepach :P) poczekałem aź wszystko ładnie się utwardzi i dalej poszedł w ruch saphir. Nałożyłem chyba z 5 warstw na cała kierownice i na koniec spolerowałem na błysk delikatną mikrofibry. Kierownica się błyszczy,  śliska i co najważniejsze ma pierwszy rzut oka po ubytku ani śladu. Wygląda, jak nówka choć może przesadzam :P

Jeżeli macie problem z kierownicą to serdecznie polecam taki zabieg.  Wg mnie jest zadowalający.  Czy trwały? Się okaże :P szkoda,  że zdjęć nie zrobiłem przed i po :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat nie chciałoby się z takim czymś bawić i wolałbym zerwać starą skórę i naszyć nową, ale brawa za chęci :D Masz może jakieś fotki z efektami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Mon May 08 2017 o 10:14, Langista napisał:

Mi akurat nie chciałoby się z takim czymś bawić i wolałbym zerwać starą skórę i naszyć nową, ale brawa za chęci :D Masz może jakieś fotki z efektami?

Każdy by wolał ale mieć 200zl w kieszeni a nie mieć bywa jednak prsekonujace a efekt prawie ten sam :P co kto lubi. 

Jak będę miał okazję to cykne fotkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po takim malowaniu, gdy jest goraco, nie zostaje farba na dloniach ? Ja kiedys malowalem kolorem do skor i tak wlasnie bylo, lepiej za 150 pln obszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety żadne pseudorenowacje farbkami nie zastapią obszytej skórą kierownicy. Też się bawiłem w zestaw z allegro z czernidłem do kierownicy i  na dłuższą mete to nie wychodzi dobrze. Lepiej zainwestować raz i mieć kierownicę po profesjonalnej renowacji.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Wed May 10 2017 o 19:22, Axel1 napisał:

Lepiej zainwestować raz i mieć kierownicę po profesjonalnej renowacji.    

No pewnie, tak samo uważam, bo kto bogatemu zabroni. 

 

nakręciłem nią już 1,5tyś km i co mogę powiedzieć.. jak wyglądała po renowacji, tak nadal wygląda, nic nie odpada, nie farbuje nawet przy spoconych łapach i upale w pełnym słońcu .  Fajnie się błyszczy a jazda i trzymanie jej to przyjemność. Oczywiście uważam, że na pewno lepiej jest obszyć, jednak gdybym miał wybór raz jeszcze odnowiłbym samochodzielnie ponownie :P

 

obiecana fotka w zalaczniku. Tak jak pisałem wcześniej.. Szkoda, że nie zrobiłem przed renowacją :D 

 

 

 

kieraaudi.jpg

Edytowane przez qenik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...