Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypiące wnętrze


Kosmita

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z posiadaczy b9 spotkał się już ze skrzypiącym wnętrzem nowych b9? Albo czy problem też dotyczył starszych modeli?

podczas basów prawa strona mi hałasuje albo podczas wertep i nierówności (wtedy prawa strona oraz tył). Próbowałem zlokalizować skąd dokładnie biorą się hałasy i na razie mam wrażenie, że prawe drzwi pasażera lub fotel, a z tyłu pułka, w której są głośniki.

 Będę jechać na naprawę gwarancyjną ale jestem ciekawy czy jest to popularne zjawisko.. wiem, że kolega @bartoooh też spotkał się z tym problemem. Jak na tak drogi samochód dla mnie to jest niezrozumiałe, że trzeszczą plastiki..

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b9 i skrzypiące problemy? ja u siebie nic nie słysze a tu bedziewiuntka :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety.. zobaczymy co serwis na to powie. Będę tu opisywał. 

B9 ma jeszcze pare innych problemow wczesnego wieku. Większe rzeczy postaram się opisywać dla potomnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety choroba wieku dziecięcego tego modelu. Podobny problem ma nowe A5. Wiele testów tych samochodów skupia się na tym problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kamelus_ napisał:

To niestety choroba wieku dziecięcego tego modelu. Podobny problem ma nowe A5. Wiele testów tych samochodów skupia się na tym problemie.

Ale testów dziennikarskich czy testów producentów dot wypuszczenia nowych modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiscie że dziennikarskich. Producent raczej swiadomie by takiego bubla nie wypuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2017-03-16 o 16:04, Kosmita napisał:

Czy ktoś z posiadaczy b9 spotkał się już ze skrzypiącym wnętrzem nowych b9? Albo czy problem też dotyczył starszych modeli?

podczas basów prawa strona mi hałasuje albo podczas wertep i nierówności (wtedy prawa strona oraz tył). Próbowałem zlokalizować skąd dokładnie biorą się hałasy i na razie mam wrażenie, że prawe drzwi pasażera lub fotel, a z tyłu pułka, w której są głośniki.

 Będę jechać na naprawę gwarancyjną ale jestem ciekawy czy jest to popularne zjawisko.. wiem, że kolega @bartoooh też spotkał się z tym problemem. Jak na tak drogi samochód dla mnie to jest niezrozumiałe, że trzeszczą plastiki..

No i to był właśnie jeden z powodów,  dla których pozbyłem się A4... 

Można było odnieść wrażenie, że auto było składane z kilku, bo np na nierównościach albo na progach zwalniających irytowalo strasznie trzeszczenie w słupkach. 

Czasem wydobywaly się dziwne odgłosy z komory bagażnika.

Ale to już problem nowego nabywcy:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh. Ja właśnie zgłosiłem. We wtorek oddaje i mam dostać zastępczy na cały dzień. Jest jeszcze pare innych rzeczy ale opisze w innych wątkach. Chyba w ogóle trzeba będzie to wszystko spiąć może się przyda dla przyszłych kupujących. Pytanie w jakim dziale to najlepiej zrobić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych: Trzeszczenie półki tylnej jest zdiagnozowane przez Audi i mają na to notkę serwisową. Zrobili to. Na rezonans boczków czekam do wtorku.. We wtorek po BT oddaję samochód na cały dzień (mają wymienić głośnik banga i naprawić ten rezonujący bok drzwi..)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczył takze starszych modeli ,przynajmniej w moim audi A4 b8 lift.pojawił sie przy przebiegu 52tys i trwał az do 60tys.:kwasny:.Autko było na gwarancji wiec z niej skorzystałem.Aso zaproponowało usunięcie trzasków we wnętrzu samochodu,jak powiedzieli mi w ASO producent przewiduje takie naprawy:banan: .od 30 tys cisza spokój nic nie skrzypi ,stuka itp.szkoda że od razu nie pojechałem do Aso z tym problemem bo nurtował mnie przez około 8 tys km:(.przy 91tys znowu ,szybko do Aso bo przeciez jest gwarancja ,potestowali ,wniosek -uchwyt kanapy zerwany.:decayed:.dlaczego - wada fabryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marek.pl napisał:

Problem dotyczył takze starszych modeli ,przynajmniej w moim audi A4 b8 lift.pojawił sie przy przebiegu 52tys i trwał az do 60tys.:kwasny:.Autko było na gwarancji wiec z niej skorzystałem.Aso zaproponowało usunięcie trzasków we wnętrzu samochodu,jak powiedzieli mi w ASO producent przewiduje takie naprawy:banan: .

No tył zrobili szybko. Ale odebrałem dziś samochód i boczek od drzwi pasazera oraz plastik przy środkowym głośniku banga dalej rezonuje (mówią, że to nie głośnik a plastik). Dali jakieś plastry wygłuszające ale nic to nie dało. Będziemy walczyć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu to bym tego banga wymontował,tak na próbe,.Oczywiście ze plastry wygłuszające są przewidziane w takiej sytuacji ale jak głośnik rezonuje to bym zaproponował w Aso usuniecie go i test.Mnie tak wku..ła konsola przód, ze rozebrali i poskładali od nowa plastry tez były uzyte.jak to mówią wszyscy ,Audi są zreguly bardzo dobrze spasowane.Kolega bartoooh opisywał trzaski w słupkach-mi ten problem się jeszcze nie pajawił.Moze jak pokonam 100tys km to sie zacznie.Teraz trzeba sobie zadac pytanie czy polskie drogi po których jeżdzimy spełniaja normy europejskie.Moze sportowe zawieszenie ,może gleba totalna + dziury w naszych polskich drogach i chcemy miec cisze w srodku auta.A moze jak skladali b8 zapomnieli wszystko dokładnie dokręcić? i sie odkręca w piz...c.Szwagier ma nalatane 211tys km ,B8 2008r wszysko sie trzepie trzeszczy niemiłosiernie (naped sprawny ,skrzynia itd) .haha,natomiast moje 2 autko B5 1997 r 293tys km cisza spokój,ale jezdzil przez 20 lat w DE.Kolega pojezdzi B9 to napisze jakie problemy z trzaskami, wibracjami ,itd ma ta generacja A4.W tym roku własnie planuje zmiane na B9 ale TDI tylko kupie dobrze poskładane i wszystko ma pasowac bede mierzył suwmiarka i kazda srubkę czy jest dokrecona z odpowiednim momentem Nm.:kwasny:.A tak na poważnie pisałes ze na wertepach ,audi nie jest na wertepy i dziury ,nierówności moze bardziej?.Moze był mróz -20 i trzaski są ,Audi nie jezdzimy w czasie mrozów.Takie pytanie zadawali mi Aso mróz,wertepy,małe dziury czy duże dziury? ku..a m.ć

Edytowane przez Marek.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem też, że trzeszczą przy muzyce przy odpowiednim natężeniu odpowiednich dźwięków. Czyli Audi z najwyższym modelem nagłośnienia nie jest po to żeby zbyt głośno śłuchać muzyki..? Heh :)

Zawartość dodana 1 minute later

A w wątku o skrzyni pisałem, że szarpie po dłuższej jeździe, więc Audi nie jest do dłuższych jazd..? Heh no proszę Cię..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kosmita napisał:

Pisałem też, że trzeszczą przy muzyce przy odpowiednim natężeniu odpowiednich dźwięków. Czyli Audi z najwyższym modelem nagłośnienia nie jest po to żeby zbyt głośno śłuchać muzyki..? Heh :)

Zawartość dodana 1 minute later

A w wątku o skrzyni pisałem, że szarpie po dłuższej jeździe, więc Audi nie jest do dłuższych jazd..? Heh no proszę Cię..:)

No przeciez kurcze to paradoks,ze mroz ze muzyka ze dziury,i jak wielkie dziury czy taaaakie malutkie.Bo tak wlasnie pytania zadawali mi w Aso .Wiec do cholery jasnej wyciaglem wniosek z tego wszystkiego , a mocowanie tylnej kanapy? zła sruba ? .co to jest złe mocowanie >/? hahah brak logiki w tym wszystkim.Chwileczke kolego kosmita ile razy byłes w Aso? jescze nie zadali ci pytania jak głosno Pan słucha muzyki? hahah czekaj zadadzą to pytanie i tu na forum sie założe z Tobą.Wiem ze kase wydałeś nie mała i oczekujesz jakości.Ale weż pod uwagę rozne czynniki które ujmują tej jakości,pogarszają ją.Jaki kolega ma przebieg?Jak zadzwonią na temat opini czy usługa/naprawa spełniła Twoje oczekiwania Czy jestes zadowolony Jak bardzo jestes zadowolony itd powiec po prostu boczek cały razem z głosnikiem/mi do wymiany .

Edytowane przez Marek.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz rację. Oczekuję jakości i po części mam tę jakość. Ale tak jak napisałeś troszkę psują ją takie pierdoły. Na razie byłem 4 razy ale dwa razy w sprawie trzaskających czy rezonujących plastików. No nic. Będę opisywać tutaj sprawę. Przebieg" ponad 13 tys km

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja mam przejechane 14tyś nic nie stuka, nie trzeszczy, nie rezonuje.

Jest tylko jedna różnica podejrzewam między naszymi B9 moja jest z tygodnia produkcji przewidzianego na Niemcy, a nie na EU wschodnią.

Przed zakupem cisnąłem mocno dealera żeby max przyśpieszyć odbiór i po kilku tel do centrali w Poznaniu wcisnął mnie tam gdzieś.

Być może jakość wykonania na różne rynki też jest różna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem.. Może trafiłem tak po prostu. Wiesz, to rezonowanie tak mnie nie wkurza. Bardziej mam problem ze skrzynią.. i to jest dopiero w nowym samochodzie strasznie wkurzające..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat skrzyni to zaje-cie ciężki temat i myślę że żaden serwis niczego Ci nie naprawi, nie wymieni itp. Będziesz musiał do tego przywyknąć.

Najgorsze w tym wszystkim jest to że autem jeżdziło kilkanaście osób począwszy od kilku osób z salonów przez ludzi z ulicy chcących  karnąć się nową B9 poprzez kilkunastu testerów.

I żaden z nich nie miał na uwadze oszczędzać auta i nie dawać w palnik do odcięcia na zimnym silniku i skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to mówisz o swojej? Moja fabrycznie nowa, skonfigurowana przeze mnie, także ten problem przynajmniej mi odpada. Chociaż ja sam też jeżdżę dosyć dynamicznie ale nie kupuje się 252 km w benzynie i quattro, które ma 5,8 do setki bez LC, a z ok. 5,3, po to żeby jeździć jak dziadek emeryt bo w innym przypadku skrzynia pada i skrzypią plastiki bo jeszcze śmiałem za głośno słuchać muzyki (bo banga też wg nich widocznie kupuje się tylko po to żeby był napis na głośniku). 

A potem jedziesz do serwisu zgłosić cokolwiek i debila z Ciebie robią, że tak powinno być albo, że to Twoja wina.. Znajdę chwilę czasu to znów oddam go.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, w moim przypadku rezonans plastików drzwi, przy głośniejszym odkręceniu głośności, powodował pasek led oswietlenia ambient. Wystarczyło wetknąć pasek gąbki pomiędzy ten led a drzwi. 

Swoją drogą polecam wygłoszenie drzwi matami dedykowanymi do car audio, bo fabryka nawet filcu poskąpiła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...