Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypiące wnętrze


Kosmita

Rekomendowane odpowiedzi

no u mnie przejechane 30 tysi, kupilem niedawno w DE , bo tu obecnie mieszkam. I to samo , jak ruszam albo po zmianie biegów, jak zaczynam jechać coś stuka/trzeszczy niby to z tylu, niby z  boku albo gdzies spod spodu i nie wiem co to. jak na moje ucho gdzieś jakieś plastiki trzeszczą naprężone albo coś, ale żeby coś od spodu ? oddalem do ASO w DE, początkowo mechanik posłuchał podczas jazdy ze mną i orzekł że to pewnie coś z odbojami amorków, że może za długie czy cos. Po dniu orzekli, że to sprawdzili i jest wszystko z tym ok, i sami nie wiedzą co tak stuka/trzeszczy....załamuje ręce. Czyli obstawiacie plastiki wewnątrz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam następujący problem w swoim samochodzie. Przednia klamka od jakiegoś czasu zaczęła mi trzeszczeć. Da się to jakoś naprawić bez zdejmowania tapicerki?

IMG_20200627_165006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz obmacać w chłodniejszy dzień i wybadać gdzie jest luźniejszy materiał lub zostawić auto w słońcu i później uciskać miejsce przy miejscu sprawdzając gdzie skrzypi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update, już się brałem za rozbieranie drzwi żeby sprawdzić czy w środku wszystko jest ok, chciałem też wygłuszyć gąbką ten element, po czym okazało się że te trzy śruby które trzymają boczek były słabo dokręcone. Dokręciłem i jak ręką odjął :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam że jestem mega rozczarowany jakością w tym samochodzie, ostatnimi czasy jeździłem Oplem Astrą K - teraz od 4 miesięcy posiadam Audi A4 B9 - które uwaga ma przebieg aktualnie 4000km i od jakiegoś tygodnia ręce opadają, nie wiem czy to jest spowodowane temperaturą na dworze ale po prawej stronie słychać nawet stojąc na światłach jakby plastik trzeszczał, pykał ciężko opisać, to samo się dzieje przy ruszeniu - też po tej stronie jest skrzypnięcie. Do tego od dnia wczorajszego nawet na normalnej prostej ładnej drodze rezonuje coś w okolicach virtual cockpitu. Masakra jakaś. Tego się nie spodziewałem, miałem kiedyś B7 do której do tej pory mam sentyment, gdzie przy 200tys przebiegu nie było takich cyrków.

Edytowane przez jaro81wro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaro81wro napisał:

Powiem Wam że jestem mega rozczarowany jakością w tym samochodzie, ostatnimi czasy jeździłem Oplem Astrą K - teraz od 4 miesięcy posiadam Audi A4 B9 - które uwaga ma przebieg aktualnie 4000km i od jakiegoś tygodnia ręce opadają, nie wiem czy to jest spowodowane temperaturą na dworze ale po prawej stronie słychać nawet stojąc na światłach jakby plastik trzeszczał, pykał ciężko opisać, to samo się dzieje przy ruszeniu - też po tej stronie jest skrzypnięcie. Do tego od dnia wczorajszego nawet na normalnej prostej ładnej drodze rezonuje coś w okolicach virtual cockpitu. Masakra jakaś. Tego się nie spodziewałem, miałem kiedyś B7 do której do tej pory mam sentyment, gdzie przy 200tys przebiegu nie było takich cyrków.

Wystarczy ze przewód wypiął się z mocowania i juz fabryka odgłosów gotowa,w nowym aucie nie powinno to mieć miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to audi w końcu...tu wszystko jest dopracowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pila24 napisał:

Wystarczy ze przewód wypiął się z mocowania i juz fabryka odgłosów gotowa,w nowym aucie nie powinno to mieć miejsca.

No i to mnie właśnie boli, w aucie o wiele tańszym jeszcze mógłbym przymknąć oko na takie rzeczy ale tutaj, to już nie chodzi tylko o Audi, ile jest filmów z super plastikami w Mercedesach. Tam to jest dopiero lipa na całego. Dojść do miejsca w którym są takie upierdliwości też proste nie będzie a tym bardziej zostawić w serwisie do sprawdzenia na gwarancji w końcu, tylko już to widzę jak rozbierają połowę kokpitu i drzwi żeby znaleźć problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jaro81wro napisał:

No i to mnie właśnie boli, w aucie o wiele tańszym jeszcze mógłbym przymknąć oko na takie rzeczy ale tutaj, to już nie chodzi tylko o Audi, ile jest filmów z super plastikami w Mercedesach. Tam to jest dopiero lipa na całego. Dojść do miejsca w którym są takie upierdliwości też proste nie będzie a tym bardziej zostawić w serwisie do sprawdzenia na gwarancji w końcu, tylko już to widzę jak rozbierają połowę kokpitu i drzwi żeby znaleźć problem :)

W ASO często adepci mechaniki mają swoje początki,więc różnie bywa z jakością usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla równowagi napiszę, że mam wersję przedliftowa i mój egzemplarz jest świetnie wykonany. Jedyna wtopa to podłokietnik który czasami skrzypi jak się go przesunie max. do przodu. Ciekawe od czego to zależy. 

Bezpośrednia konkurencja - w205, BMW f31 - która też rozważałem skrzypiały przy dotyku dużo bardziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/8/2019 at 12:24 AM, fio said:

Będę chyba dokumentował jakość Audi. Zlokalizowałem miejsce hałasów podczas jazdy. Roczny samochód 15k przebiegu:

 

O, to ja mam to samo, rocznik 2020 przebieg 4k km. Udało się coś z tym zrobić? Do tego brzęcząca obudowa głośnika B&O o czym pisał @Kosmita

 

Edytowane przez n0derat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2020 o 09:39, n0derat napisał:

Udało się coś z tym zrobić?

Serwis sprawdził i nie zaobserwował nieprawidłowości przy szybie, natomiast obudowy B&O już miałem wymieniane (centralny głośnik pod szybą). Drzwi pasażera z przodu. Początkowo tłumaczono, że może "słucham za głośno" XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skrzypi/stuka (kilka pojedynczych dźwięków) w momencie ruszania i hamowania, czasem jak jadę pomału na nierównościach. Wydaje mi się że dźwięk dochodzi spod fotela pasażera. Nie ma znaczenia czy ktoś na nim siedzi czy nie. Strasznie irytujące. W B7 nie przypominam sobie takich odgłosów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2017 o 10:21, Kosmita napisał:

Dla potomnych: Trzeszczenie półki tylnej jest zdiagnozowane przez Audi i mają na to notkę serwisową. Zrobili to.

U mnie auto z kwietnia i przebieg 8000 km, a od ok 3 tys. mam świerszcza w okolicy tylny prawy słupek/półka. Mam nadzieję, że ta notka serwisowa mnie obejmie. Zaczyna mnie to doprowadzać do szału, bo grzechota już przy niewielkich nierównościach drogi. Jeszcze teraz wyszło, że mam akcję serwisową na rozruszniko-alternator :facepalm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, piteks napisał:

U mnie auto z kwietnia i przebieg 8000 km, a od ok 3 tys. mam świerszcza w okolicy tylny prawy słupek/półka. Mam nadzieję, że ta notka serwisowa mnie obejmie. Zaczyna mnie to doprowadzać do szału, bo grzechota już przy niewielkich nierównościach drogi. Jeszcze teraz wyszło, że mam akcję serwisową na rozruszniko-alternator :facepalm:.

Co do akcji serwisowej na rozruszniko-alternator - aktualnie czekam 3 miesiąc i dalej nie mają części :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2020 o 21:25, jaro81wro napisał:

Co do akcji serwisowej na rozruszniko-alternator - aktualnie czekam 3 miesiąc i dalej nie mają części :)

Też czekam w Q5 na to cały czas :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozruszniko-alternator mam już wymieniony w ramach akcji serwisowej. Niestety podkładki filcowe dla półki tylnej nie wyeliminowały świerszcza. Musi być gdzieś w słupku tylnym prawym:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś próbował na własną rękę wyeliminować dźwięki spowodowane słabym mocowaniem pokrętła MMI ? U mnie podczas nierówności z konsoli centralnej słychać właśnie takie metaliczne dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się zaczęło u mnie. Auto ma przejechane 25 tys. Z nastaniem mrozów, pojawiły się synchroniczne stuknięcia przy ruszaniu i czasem skręcaniu. Stuknięcia pochodzą jakby ze środkowych słupków. z lewego i prawego. Jakieś mocowania napinaczy pasów? Do szału mnie to doprowadza. Wiązki stwardniały i uderzają? Miał ktoś coś podobnego? A4b9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...