Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypiące wnętrze


Kosmita

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Muskel1 napisał:

Nie wiem, Ciebie pytam czy to z tamtej okolicy. 

Trudno określić dokładnie miejsce..mniej więcej pod fotelem pasażera.. dźwięki występują w momencie naprężania się karoserii..przy małej prędkości..przypominają skrzypienie..

Masz jakiś pomysł?

Edytowane przez nerwos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nerwos napisał:

Trudno określić dokładnie miejsce..mniej więcej pod fotelem pasażera.. dźwięki występują w momencie naprężania się karoserii. Przy małej prędkości. Przypominają skrzypienie..

Masz jakiś pomysł?

Cześć @nerwos marne to pocieszenie ale mam dokładnie to samo. Czytam wątek i liczyłem że na końcu będzie odpowiedź, cóż zawiodłem sie hehe. Widzę ze walczysz - ja jeszcze tak daleko z rozbiórkami nie poszedłem ale widząc Twoje filmiki jestem w 100% przekonany że to ten sam problem.

Ja bardziej celowałem w belkę tylnie zawieszenia lub te poprzeczne rozpórki pod podłogą auta - ale narazie bez efektów.

Tu wątek który założyłem jest też krótki filmik

dodam ze ja mam manuala więc wydaje mi się iż nie będzie to skrzynia.

Też brałem pod uwagę fotele - pytanie masz sterowane elektrycznie? 

Edytowane przez pz87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź pod auto i sprawdź czy masz coś luźnego. Lewarek nie ma luzów? Sprawdź dokładnie zawieszenie, przeguby itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Langista napisał:

Wejdź pod auto i sprawdź czy masz coś luźnego. Lewarek nie ma luzów? Sprawdź dokładnie zawieszenie, przeguby itp.

U siebie już to sprawdziłem - szarpałem za wszystko co się da - tam gdzie było dojście sprawdziłem śruby podkręcałem - jednej rzeczy nie sprawdziłem czyli nie przejechałem się bez tych wszystkich osłon pod podłogą a to teoretycznie miałoby sens.

Jeśli pytasz o lewarek w bagażniku - sprawdzone powyciągałem wszystko z bagażnika i w trakcie jazdy bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, pz87 napisał:

Cześć @nerwos marne to pocieszenie ale mam dokładnie to samo. Czytam wątek i liczyłem że na końcu będzie odpowiedź, cóż zawiodłem sie hehe. Widzę ze walczysz - ja jeszcze tak daleko z rozbiórkami nie poszedłem ale widząc Twoje filmiki jestem w 100% przekonany że to ten sam problem.

Ja bardziej celowałem w belkę tylnie zawieszenia lub te poprzeczne rozpórki pod podłogą auta - ale narazie bez efektów.

Tu wątek który założyłem jest też krótki filmik

dodam ze ja mam manuala więc wydaje mi się iż nie będzie to skrzynia.

Też brałem pod uwagę fotele - pytanie masz sterowane elektrycznie? 

To widzę, że nie jestem sam w tym temacie :decayed:

Skrzynia odpada..u mnie s-tronic, też celuję że jest coś niedokręcone albo o siebie ociera..

Auto miałem również na podnośniku było sprawdzane zawieszenie, osłony tak samo jak Ty miałem ściągnięte ale się nie przejechałem:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź następująco, skręć koła w prawo i pobujaj autem, jeżeli nie będzie skrzypiało to skręć koła w lewo i także pobujaj autem. Czasami winne są gumy /tuleje na przednich wahaczach. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bujałem autem w ten sposób razem z diagnostą ale na kołach ustawionych na wprost.. sprawdzę na skręconych kołach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Muskel1 napisał:

Muszą być skręcone:wink:

Cześć

Sprawdziłem tak jak mówisz, naszarpałem się ale dźwięku skrzypienia jak na filmie nie udało mi się wywołać..

Wydaje mi się, że jedynie co słyszałem to chlipanie paliwa w baku :decayed:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skrzypienie masz na jeździe na biegu, czy na luzie też? Chociaż po nagraniu ja bym to biciem nazwał.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, nerwos napisał:

Cześć

Sprawdziłem tak jak mówisz, naszarpałem się ale dźwięku skrzypienia jak na filmie nie udało mi się wywołać..

Wydaje mi się, że jedynie co słyszałem to chlipanie paliwa w baku :decayed:

 

u mnie tak samo - to nie to.

@nerwos też masz tak, ze tego nie słychać na zimnym silniku? u mnie np dziś nim się auto nagrzało to było cicho.

sprawdziłem jeszcze jedną rzecz- zaciągnąłem ręczny i próbowałem ruszyć i wtedy jest to bardzo wyraźnie słyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! miałem dziś dokładnie tak samo..pierwsze 20min jazdy cisza..później się nasilało.. Nie wiem czy to temperatura silnika czy temperatura na zewnątrz i wilgoć, bo trochę popadało:eusathink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie, czy ten dźwięk znika przy wrzuceniu na luz, ewentualnie przy zdjęciu nogi z gazu, jak silnik hamuje. Druga sprawa, czy na równym asfalcie jest to samo? Czy równo z tymi odgłosami czuć na lewarku to bicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Langista napisał:

To skrzypienie masz na jeździe na biegu, czy na luzie też? Chociaż po nagraniu ja bym to biciem nazwał.

Nie ma to kompletnie znaczenia.

pojawia się to głównie przy hamowaniu i ruszaniu - więc  z gazem to nie wiele można zrobić. Wertepach tez się czasem pojawia i tu sprawdzałem luz - bez znaczenia. Na drążku (ja mam manuala) nie ma nic niepokojącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na innym forum informacje o tym problemie, jest w ASO znany i jest w bazie danych informacja techniczna na ten temat pod numerem TPI 2044902/4. Jest to jakaś belka poprzeczna karoserii,  która pod wpływem rozszerzalności termicznej ociera/stuka o inny element karoserii.  

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1czyli to te 2 blachy co też czytałem - tylko ze ktoś mówił ze to na belce z zawieszenia - a to chodzi o te poprzeczne rozpórki usztywniające. znalazłem forum i widzę że już tam pytałeś.

co to te TPI - instrukcje jakieś oficjalne? - trzeba przeszukać odmęty Internetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TPI czyli technische Produktinformation to informacja techniczna danego produktu. W momencie wystąpienia jakiejś usterki lub problemu zostaje w bazie danych założona TPI, zostaje tam ten problem  opisany, udokumentowany zdjęciami, nagraniami audio lub filmikami itp. Producent podaje tam jak dokładnie zdiagnozować oraz usunąć tę usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

TPI czyli technische Produktinformation to informacja techniczna danego produktu. W momencie wystąpienia jakiejś usterki lub problemu zostaje w bazie danych założona TPI, zostaje tam ten problem  opisany, udokumentowany zdjęciami, nagraniami audio lub filmikami itp. Producent podaje tam jak dokładnie zdiagnozować oraz usunąć tę usterkę.

znalazłeś to? widzę że łatwo nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...