Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[S4 B9 CWGD] Audi S4 B9 3.0 TFSI 354KM quattro


misku

Rekomendowane odpowiedzi

To są dekory Audi Exlusive. Ja mówię o standardowych takich:
418d95a4c9718140e7730184d55eb0af.jpg

Jak coś to odp na priv bo tu śmiecimy koledze..

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w rodzinie S :) gratuluje zakupu! Jesli chodzi o sportowy wydech to jednak jest delikatna różnica.. Ten sportowy jest z leksza głośniejszy + daje tzw popcorn. Według mnie opcja musowa ale to kwestia indywidualna. Różnica miedzy moim a twoim V6T jest taka ze ty masz turbo a ja kompresor, nie wiem czy jechałeś starszym z kompresorem ale jak odczuwasz reakcje na gaz przy niskich obrotach? U mnie np ciągnie od samiutkiego dołu nawet w trybie D dosyć żwawo, a z tego co pisałeś to twoj na D jest trochę leniwy tak? Moze to wina turbo dziury? :P o ile w ogole da sie ja tam odczuć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknę auto:jerk: Zastanawia mnie tylko ile ten motor zniesie zalewany olejem 0w20 i wymienianym pewnie co 30k km:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za miłe słowa.

Godzinę temu, Binek1.8T napisał:

Różnica miedzy moim a twoim V6T jest taka ze ty masz turbo a ja kompresor, nie wiem czy jechałeś starszym z kompresorem ale jak odczuwasz reakcje na gaz przy niskich obrotach? U mnie np ciągnie od samiutkiego dołu nawet w trybie D dosyć żwawo, a z tego co pisałeś to twoj na D jest trochę leniwy tak? Moze to wina turbo dziury? :P o ile w ogole da sie ja tam odczuć. 

Niestety nie miałem przyjemności jechać S-ką z kompresorem. Zgadza się, w trybie D auto jest zrelaksowane i reakcja na gaz jest leniwa, ale pewnie tak właśnie ma być, gdy chce się podróżować komfortowo i nienerwowo. Samochód po prostu "płynie". Nie jest to raczej kwestia turbodziury, bo wystarczy przęłączyć się w tryb "dynamic" i każde muśnięcie gazu jest odczuwalne. To raczej kwestia doboru ustawień samochodu do aktualnych potrzeb :)

56 minut temu, Wandej napisał:

Pięknę auto:jerk: Zastanawia mnie tylko ile ten motor zniesie zalewany olejem 0w20 i wymienianym pewnie co 30k km:kwasny:

Też się nad tym zastanawiam, dlatego żadne wymiany co 30k km nie wchodzą w grę. Mam przejechane ok. 5k i auto jest już po pierwszej wymianie oleju po docieraniu :D Teraz już na spokojnie co 10k lub co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknosci :) Mam identyczny srodek :)

Co do B&O. Sluchalem Audi Sound System i pomimo ze gra dobrze, ciesze sie ze mam Banga. Jak dla mnie gra b. dobrze ale nie porywajaco.

1. Jaki masz bak, 54 l? Tankowanie co 400-450km wrrrr...

2. Felgi mam od niedawna 19" i powiem tak: jest twardo ale spodziewalem sie ze bedzie gorzej. A auto wyglada jednak lepiej niz na 18.

3. Sprawdzales ile auto "idzie"? Moj 2.0 TFSI licznikowe 267km/h, sprawdzone w niedziele...

4. Skad jestes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że Wam również się podoba.

6 godzin temu, st@rost napisał:

Pieknosci :) Mam identyczny srodek :)

Co do B&O. Sluchalem Audi Sound System i pomimo ze gra dobrze, ciesze sie ze mam Banga. Jak dla mnie gra b. dobrze ale nie porywajaco.

1. Jaki masz bak, 54 l? Tankowanie co 400-450km wrrrr...

2. Felgi mam od niedawna 19" i powiem tak: jest twardo ale spodziewalem sie ze bedzie gorzej. A auto wyglada jednak lepiej niz na 18.

3. Sprawdzales ile auto "idzie"? Moj 2.0 TFSI licznikowe 267km/h, sprawdzone w niedziele...

4. Skad jestes?

Myślałem o B&0, ale znalazłem dużo negatywnych opinii na jego temat w A4. Stwierdziłem więc, że wystarczy Audi Sound System, a po gwarancji zainwestuję w coś customowego, co będzie grało naprawdę dobrze.

1. Bak ma 58l. Tankowanie w teorii co 540km (tyle pokazuje komputer po zatankowaniu do pełna), a w praktyce różnie bywa. Ostatnio po zatankowaniu do pełna, lampka zaświeciła się już po 400km. Było pusto na autostradzie :wink:

2. Zgadzam się. Auto wygląda lepiej na 19. Ja jednak wolę komfort :) Właśnie założyłem letnie koła, również zdecydowałem się na 18.

3. Jeszcze nie zamykałem licznika, bo miałem zimowe opony (do 230km/h). Audi twierdzi, że kaganiec jest przy 250km/h - zobaczymy.

4. Obecnie mieszkam w Berlinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wyboru koloru, prezentuje się obłędnie, mi się akurat chromy podobają choć pakiet Schwarz bardzo dobrze się komponuje z tą czerwienią. 

Zastanawia mnie ten olej 0w20, jstes tego na 100% pewien ?? To prawie woda i z ochrona termiczna przy takim oleju jest bardzo slabo, sprawdz w instrukcji bo mzoe sie okaze ze 0w20 i ta norme 508 chca tylko przy serwisowaniu longlife natomiast przy wymianie oleju co 15tys juz mozna jakies 0w30 zalewac co wydaje sie duzo bezpieczniejszym rozwiazaniem.

Zawartość dodana 9 minutes later

Cos takiego znalazlem w temacie oleju:

Do dzisiaj olej spełniający normę VW 508.00/509.00 uzyskał rekomendacje do użytku w następujących silnikach: 1.4 TFSI (110 kW), 2.0 TFSI (125 kW, 140 kW), 3.0 TFSI (<270 kW) i 3.0 TDI (do 160 kW).

Volkswagen pozwala wciąż na stosowanie w tych samych silnikach olejów z dopuszczeniem VW 504.00/507.00, takich jak TOTAL Quartz Ineo Long Life 5W-30 oraz ELF Evolution Full-Tech LLX 5W-30.

Zawartość dodana 28 minutes later

Ktos tu jeszcze pisal o lagu w nowym 3.0tfsi. No wiec tego laga nie ma a jak jest to wina lezy po stronie skrzyni biegow pracujacej w leniwym trybie i innym sposobie reagowania na wcisniecie pedalu gazu w trybie comfort a dynamic. Sam silnik ma turbo typu twin scroll umieszczona pomiędzy cylindrami i ciagnie pieknie juz o 1300 obr/m. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Ogi napisał:

Zastanawia mnie ten olej 0w20, jstes tego na 100% pewien ?? To prawie woda i z ochrona termiczna przy takim oleju jest bardzo slabo, sprawdz w instrukcji bo mzoe sie okaze ze 0w20 i ta norme 508 chca tylko przy serwisowaniu longlife natomiast przy wymianie oleju co 15tys juz mozna jakies 0w30 zalewac co wydaje sie duzo bezpieczniejszym rozwiazaniem.

W instrukcji jest napisane: VW 504 00/VW 507 00. Natomiast otrzymałem informację od dealera Audi w Niemczech, który sprzedał mi auto i który sam na początku również napisał mi, aby takiego użyć. Potem jednak sprawdził dokładnie i potwierdził, że przy LongLife wlewają VW 508 00. Więc pewnie masz rację, że przy normalnych interwałach 0w30 będzie ok. Obecnie mam 0w20, zobaczymy co wleją mi przy pierwszym przeglądzie w ASO.

 

58 minut temu, Ogi napisał:

Ktos tu jeszcze pisal o lagu w nowym 3.0tfsi. No wiec tego laga nie ma a jak jest to wina lezy po stronie skrzyni biegow pracujacej w leniwym trybie i innym sposobie reagowania na wcisniecie pedalu gazu w trybie comfort a dynamic. Sam silnik ma turbo typu twin scroll umieszczona pomiędzy cylindrami i ciagnie pieknie juz o 1300 obr/m. 

Zgadza się. W trybie "Sport" reakcja na gaz jest błyskawiczna. Tryb "Drive" bardzo skrzynię rozleniwia, ale też nie rzuca za bardzo pasażerami :wink:

 

Kilka kolejnych spostrzeżeń. Głównie na temat ACC:

  • Spalanie: cykl mieszany: 10l/100km; szybka jazda 12l/100km.
  • Oryginalne felgi do S4 to: 8.00 x 18 ET 40 (potwierdzam, że pasują również ET: 34), oryginalne opony: 245/40 R18.
  • Ilość oleju: 7,5l.
  • Różnicę w poziomie głośności wydechu pomiędzy trybami "Comfort" i "Dynamic" słychać wyraźnie przy szybkim przyśpieszaniu i wyższych prędkościach obrotowych silnika (powyżej 4 tyś. obrotów). Przy niższych obrotach i powolnym przyśpieszaniu różnicy w środku nie słychać (standardowy układ wydechowy - nie sportowy).
  • Adaptive Cruise Control i nieoczekiwane hamowanie. Jedziemy lewym pasem po autostradzie za jakimś autem. Auto zjeżdża wolno na prawy pas. System nie zacznie przyśpieszać dopóki auto chowające się na prawy pas nie znajdzie się za linią rozdzielającą pasy. Po tym mijają ok. 1-2s i auto zaczyna przyśpieszać. Jest to czasem denerwujące, gdyż normalnie kierowca rozpocząłby przyśpieszanie już w momencie, gdy auto przed nami jeszcze częściowo znajduje się na lewym pasie. Można oczywiście 'override-ować' aktualną prędkość naciskając pedał gazu. Zaczniemy przyśpieszać i tu pułapka: uważajcie, by nie puścić pedału za wcześnie (gdy chowające się auto jest jeszcze przed maską waszego samochodu). Czasem, gdy auto przed wami jest już na prawym pasie (ale blisko środkowej lini), a wy puścicie pedał mając je przed sobą, system może zacząć ostro hamować, aby 'niby' w to auto nie uderzyć, nawet pomimo tego, że już nie ma takiej możliwości.
  • Adaptive Cruise Control i ciągłe podążanie za pojazdem znajdującym się na lewym pasie (bo dobrze jedzie). Auto przed nami często dojeżdża do aut na lewym pasie. Różnica prędkości jest duża, więc często hamuje i przyśpiesza. Jeśli ustawimy mały odstęp w ACC, to niestety będziemy narażeni na częste i ostre hamowania, podobnie, jak robi to pojazd przed nami. Jeśli ustawimy duży odstęp, to nasz jazda będzie bardziej płynna, ale wtedy nad wyraz często auta z prawego pasa będą zajeżdżać nam drogę, wjeżdżając w lukę pozostawioną przez ACC, a wtedy może nas czekać naprawdę ostre hamowanie. Być może w takich przypadkach lepiej samemu przejąć stery.
  • Adaptive Cruise Control i późna detekcja pojazdu poprzedzającego. Zdarza się, że my widzimy pojazd przed nami, ale ACC go jeszcze nie widzi i przyśpiesza do zadanej prędkości. Niekiedy wykrywa ten pojazd bardzo późno, więc początkowo przyśpiesza jak głupi, a potem hamuje jak głupi przed autem z przodu (jeśli ustawiona prędkość była sporo wyższa niż auta jadącego przed nami).
  • Adaptive Cruise Control i przyśpieszanie. W zależności od wybranego trybu jazdy, auto ACC przyśpiesza w różny sposób: "Auto" oraz "Dynamic" - auto przyśpiesza bardzo żwawo; "Comfort" - auto przyśpiesza bardzo wolno (jak 80 konne auto segmentu C na pełnym gazie).
  • ACC najlepiej działa wtedy, gdy prędkość na ACC jest zbliżona do prędkości pojazdów jadących wokół nas. Wtedy jazda jest bardzo płynna. Przy dużych różnicach prędkości, lepiej kierować samemu.
Edytowane przez misku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w Braunschweigu,  wiec rzut kamieniem do Berlina moglibyśmy zgadac sie na jakiegoś spontana pokazałbyś te nowe cacko :) sprawdzilibysmy różnice miedzy naszymi V6T :) 

p.S czerwony kolor z pakietem czerń wyglada obłędnie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wszystko co do ACC - nigdy to nie będzie działać tak jak człowiek by kierował autem. Przy jeździe na ACC trzeba się po prostu przestawić w tryb relaksu - to ma służyć do spokojnej jazdy, nie do umilania dosyć szybkiej jazdy autobanem.

Im mniej manewrów typu zmiana pasa tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze zrobiłem nie biorąc tego. Ja przeważnie mam prędkości 200+ i wciąż trafia się na mistrzów lewego pasa więc nawet zwykły tempomat nie jest komfortem, nie mówiąc już o acc.. 

Ale fajnie to opisałeś, na pewno się przyda osobom, które zastanawiają się nad taką opcją.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc jeszcze jakas fotke pogladowa calego samochodu od przodu :D .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/29/2017 o 10:32, Binek1.8T napisał:

Ja mieszkam w Braunschweigu,  wiec rzut kamieniem do Berlina moglibyśmy zgadac sie na jakiegoś spontana pokazałbyś te nowe cacko :) sprawdzilibysmy różnice miedzy naszymi V6T :) 

Może kiedyś się uda.

Dnia 3/29/2017 o 11:33, komoornik napisał:

Potwierdzam wszystko co do ACC - nigdy to nie będzie działać tak jak człowiek by kierował autem.

Będzie, ale jeszcze nie teraz :wink:

Dnia 3/29/2017 o 13:12, Kosmita napisał:

Czyli dobrze zrobiłem nie biorąc tego. Ja przeważnie mam prędkości 200+ i wciąż trafia się na mistrzów lewego pasa

Mam ten sam problem. Już nawet nie chodzi o szeryfów, tylko ludzi który w lusterku nawet z grubsza nie potrafią ocenić prędkości samochodu, który widzą i ładują się na lewy.

 

5 godzin temu, Ogi napisał:

Wrzuc jeszcze jakas fotke pogladowa calego samochodu od przodu :D .

Dorzuciłem jeszcze kilka zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎16 o 21:47, misku napisał:

Auto zakupiłem w Niemczech (w Internecie)

Oglądałeś takie S4 na żywo czy to był spontaniczny zakup ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, granatowy napisał:

Oglądałeś takie S4 na żywo czy to był spontaniczny zakup ? :D

Początkowo przymierzałem się do RS3, ale na targach we Frankfurcie spodobała mi się A4. Była tam również pokazana S4, ale zapewne tylko dla VIP-ów lub podczas dni prasowych, bo potem żadnych S4 nie uświadczyłem i wszyscy mówili, że takowej nie ma (co nie znaczy, że nie było, bo były). Zamiast kilkunastu koni więcej, wybrałem troszkę większe auto, V6 (zamiast V5), zwykłą skrzynię (zamiast dwusprzęgłowej DSG) i prawdziwe quattro na torsenie (zamiast haldexa). Cena obydwu była porównywalna.

Decyzja nie była spontaniczna, bo od targów minęło 1,5 roku zanim S4 w ogóle można było oficjalnie zamówić. Od decyzji o zakupie do odbioru auta minęły ponad 2 lata. Cierpliwość popłaca :wink:

Niestety przed zakupem nigdy nie widziałem S4. Chciałem się więc przejechać A4, żeby odbyć jazdę próbną. Dealer, gdy usłyszał, że tak naprawdę chcę S4, powiedział, że nie ma sensu, abym jeździł A4 i mnie na jazdę nie umówi. Może natomiast sprowadzić S4 do jazdy próbnej za kwotę 1000€, która jeśli kupiłbym auto, to idzie na jego poczet, a jeśli nie, to przepada. Stwierdziłem, że chyba im się w d*pach poprzewracało i skoro mają taką politykę, to nie dam im zarobić. Znalazłem stronę w internecie, która oferowała nowe auta w atrakcyjnych cenach, która skontaktowała mnie z innym dealerem (na drugim końcu Niemiec) i tam formalnie zakupiłem auto, chociaż nigdy tam fizycznie nie byłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak nie jeździłeś takim S4 przed zakupem :)

Z ciekawości jeszcze zapytam - wcześniej też jeździłeś Audi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, granatowy napisał:

Czyli jednak nie jeździłeś takim S4 przed zakupem :)

Z ciekawości jeszcze zapytam - wcześniej też jeździłeś Audi ?

Nie jeździłem przed zakupem nawet zwykłą A4. Zakup trochę w ciemno. Wcześniej jeździłem Skodą Fabią II. Miała więcej miejsca po bokach na nogi z przodu, bo konsola nie była taka duża :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...