Skocz do zawartości
IGNOROWANY

4x4 vs napęd tył


ffi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mianowicie jak sądzicie (nie koniecznie w Audi ;) )

jeśli mamy załóżmy: bmw e60 xdrive 535d oraz taką samą bmw e60 535d lecz z napędem na tył to co jest szybsze?
Moim zdaniem napęd 4x4 jest szybszy lecz dzisiaj kolega mi tłumaczył, że napęd na tył jest szybszy bo moc przekłada się na jedną oś a nie na dwie?

Pozdrawiam i dzięki za info !

Edytowane przez ffi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starcie 4x4 potem ośka ...... ale moim zdaniem się po części wyrównuje zależy do jakiej prędkości .....małe różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sila rzeczy cos co ma ciag na wszystkie 4 kola musi wazyc wiecej wiec i wolniej sie odpycha.

Jezeli mowa o dobrych warunkach.

Zas jak w gre wchodza warunki sprzyjajace uslizgu kol to 4 kola bija na lep oske.

Dla przykladu start w deszczu i oska mieli a q zamiata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam e60 535xD nie było... a kolega pewno lata na 20 by mieć trakcję przy starcie.... a to przecież nie są straty.

w innych konfiguracjach katalog mówi wyraźnie że 4x4 jest szybsze.

 

 

 

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys pamietam ogladalem test aventadora chyba z murcielago i byczek pojechal ostro.

Wsio rozgrywalo sie na torze ten sam driver itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez oba to byczki :) jeden starszy jeden nowszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy "co jest szybsze"? szybciej przyspiesza czy ma lepszy v-max? czy moze o elastycznosc 60-100 na IVb? wiadomo ze od zera 4x4 objedzie ośke... ja mam bmw 540 i dyfer bez szpery, na mokrym sie nie da ruszyc normalnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd na 4 koła przy większych prędkościach jest obciążeniem (przekładnie, które pochłaniają trochę mocy), natomiast samochód ma lepszą przyczepność na starcie, nie mówiąc już o sytuacji gdy warunki pogodowe są gorsze.. Także tak.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka,

sory nie sprecyzowałem:
 

Dnia 21.03.2017 o 15:14, swiezak84 napisał:

co to znaczy "co jest szybsze"? szybciej przyspiesza czy ma lepszy v-max? czy moze o elastycznosc 60-100 na IVb? wiadomo ze od zera 4x4 objedzie ośke... ja mam bmw 540 i dyfer bez szpery, na mokrym sie nie da ruszyc normalnie :/

jest szybsze to znaczy powiedzmy dwie te same bmw tylko jedna to 4x4(xdrive) a druga tył napęd jest sucho i start od 0-100.

Mi kolega tłumaczył: ''ooo 4x4 ma takie straty na rolkach, że jak by robili audi z napędem na tył to by dopiero leciały" 

Wolałem Was się zapytać ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24 marca 2017 o 15:03, ffi napisał:

 

jest szybsze to znaczy powiedzmy dwie te same bmw tylko jedna to 4x4(xdrive) a druga tył napęd jest sucho i start od 0-100.

Mi kolega tłumaczył: ''ooo 4x4 ma takie straty na rolkach, że jak by robili audi z napędem na tył to by dopiero leciały" 

Wolałem Was się zapytać ;)

pozdrawiam

x-drive akurat nie jest dobrym napędem do końca..ponieważ jest dołączany. Quattro w większości przypadków jest napędem stałym. Ale uważam, że na suchym leciałyby podobnie. Jeśli dodasz trochę mokrego to przewaga rośnie mocno po stronie 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0-100 zdecydowanie 4x4 nawet w xdrive wygra, przy akcjach typu 100-200 juz RWD bedzie góra z uwagi na wieksza wage napedu na 4 kola jak i wieksze straty mocy. Natomiast jako byly uzytkownik BMW e61 535d powiem ci ze tym samochodem nie da sie szybko ruszyc 0-100 z uwagi na to ze nie ma tam szpery, natomiast elastycznoscia ten silnik miażdży bez znaczenia czy rwd czy 4x4, zreszta jak ktos juz tu wspomnial w e60/e61 535 nie wystepowalo w xdrivie dopiero w f10/f11 ta opcja byla dostepna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i takich odpowiedzi właśnie oczekiwałem.

Dzięki Panowie za pomoc :) 

pozdrawiam i miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...