Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 1.8 T Q BEX jaka mocniejsza pompa paliwa? - prośba o pomoc


Jarrem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy w doborze mocniejszej pompy paliwa do mojej laleczki ;) Dużo naczytałem się w necie o pompach Walbro 255 że w Quattro mogą mieć problemy etc no i nie wiem co założyć i jak ewentualnie wygląda dopasowanie takiej pompy paliwa do oryginalnego koszyka tak żeby było dobrze ;) W związku z powyższym zwracam się do was o pomoc, czy macie jakieś doświadczenia, czym zwiększacie ewentualnie średnice pompy, żeby pasowałą etc. No i ostatecznie Walbro 255 czy DW200? A może zupełnie coś innego? Serdecznie proszę o pomoc, bo po chipie oryginalna pompka przerywa na wysokich obraotach a jedyny zamiennik znaleziony SKV też nie daje rady :(

 

*Pierwsze to należy się przywitać w odpowiednim dziale, a potem szukać pomocy.->Nowicjusz
Zapraszam również tu ->Regulamin
Trzeba czytać do czego dany dział jest: "Moje Audi - W tym dziale możesz pochwalić się swoim autem." - temat przeniesiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walbro 255 lub jakiś jej zamiennik do chipa najlepsza opcja, zamontować sie da w koszu seryjnym u mnie wystarczyło wyjęcie sitka wsadzenie pompy i założenie sitka z zestawu walbro od dołu.  jak zomontujesz walbro to najlepiej mieć zawsze 1/4 paliwa bo ona nie bd miała paliwa w koszu jak seria tylko ssie od dołu kosza prosto ze zbiornika.

Edytowane przez tomekp94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalczego nie bedzie miala paliwa w koszu? o co chodzi mógłbyś coś więcej powiedziec? Czemu seryjna ma paliwo w koszu a walbro nie? Zastanawiam sie nad DW200 bo lepsza ma wydajnosc niz walbro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo walbro nie uszczelni dołu kosza bo jest węższa no chyba ze dotoczyć jakąś redukcje, ale i tak dotyka dna zbiornika tak jak w quatro tam sie zdaje tez nie ciągnie z kosza tylko z dołu, kupuj dw2000 lub walbro ale ori u mnie zamiennik epman padł po miesiącu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 22.03.2017 o 20:54, tomekp94 napisał:

bo walbro nie uszczelni dołu kosza bo jest węższa no chyba ze dotoczyć jakąś redukcje, ale i tak dotyka dna zbiornika tak jak w quatro tam sie zdaje tez nie ciągnie z kosza tylko z dołu, kupuj dw2000 lub walbro ale ori u mnie zamiennik epman padł po miesiącu

bo fwd ma zupełnie inny kosz jak q i tam jest całkiem inaczej i walbro normalnie działa i jest P&P nie licząc wtyczki elektrycznej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tomekp94 napisał:

nie do końca P&P bo jest sporo węższa od orginału w fwd

czy ty czytasz tak w ogóle? Ty masz fwd a Paweł ma q i to zupełnie inne kosze 

ma moje fotki wolbro w koszu Q 

DSC_0023.jpg

DSC_0022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pompa z Audi A8 4.2 podejdzie do A4 B6 1.8t Q?? 

 

http://allegro.pl/pompa-paliwa-audi-a8-2-8-4-2-s-8-4d0906091c-orygin-i5125461961.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2020 o 17:24, Darecki8 napisał:

Czyli do 1.8t bfb quattro będzie pasowała pompa dw200 i walbro p&p ? 
 

Nie pasuje p&p dw czy walbro ma średnicę 39 mm a orginal50 mm i walbro ciągnie tylko z dołu paliwo więc dol kosza trzeba rozciac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje,a jest jakaś dużo wydajniejsza pompa która jest p&p ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...