Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwiększanie się oleju w silniku


krojo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zauważyłem że mam poziom oleju 1cm ponad maksimum na bagnecie, sciągnąłem około 1.7 litra  i dolałem 0.5l oleju który został mi z poprzedniej wymiany aktualnie maksimum bądź trochę więcej ciężko ocenić przez te kulki na bagnecie. Czytałem trochę o uszczelniaczach na pompowtryskach i  pompie vacum niby najczęstsza przyczyna zwiększania się oleju.  Posiadam kabel  vag002 może ktoś poradzić jakie dokładnie logi zrobić żeby to sprawdzić? Uszkodzony mam też termostat bo silnik długo się nagrzewa do 90 stopni C muszę przejechać około 13 km jak było -10 po 30 km było około 70 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na początek zacznij od wymiany termostatu.

Potem wymień olej i obserwuj jego poziom, może się okazać że wszystko wróci do normy, chociaż szansa nie jest duża :hi:

Jak się nie poprawi to dopiero będziesz się martwił dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś dokładnie taki sam objaw w bmw e46 320d.

Przyczyną okazał się simering na pompie paliwa - przynajmniej tak mi wtedy mechanik powiedzial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudów nie ma...albo oringi na pompkach przepuszczaja (ale wtedy raczej by kulal) albo pompa tandemowa miesza :)

Ew...czeste procedury dopalania DPF to samo powoduja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rob555 napisał:

Cudów nie ma...albo oringi na pompkach przepuszczaja (ale wtedy raczej by kulal) albo pompa tandemowa miesza :)

Ew...czeste procedury dopalania DPF to samo powoduja :)

Pozdrowienia dla Miłośników :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie blb bez dpf u mechanika będę środa, czwartek przez tydzień nie zauważyłem wzrostu poziomu oleju ale to chyba za szybko. Mam jeszcze jedno pytanie silnik głośno pracuje i wydaje mi się że to od wymiany rorządu tak to wygląda u mnie na rozgrzanym silniku przy dodawaniu gazu skacze do 2.9

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...