Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] Nie załącza się klimatronic po wymianie sprężarki


rafa_32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Wymieniłem sprężarkę klimatyzacji i jest mały problem.Nie załącza się po podłączenie do oryginalnej wiązki elektrycznej.Napięcie jest,lecz w momencie uruchomienia napięcie jest przerywane(działa mniej więcej jak kierunkowskazy-jest i nie ma i jest itd).Wymianę robiłem w sobotę i niestety brakło czasu żeby znalezc przyczynę.Czy ktoś z Was maił taki przypadek i czy może podpowiedziec gdzie szukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stara sprężarka padła,więc kupiłem nową i założyłem(u mechanika od klimatyzacji),został wyssany gaz i następnie nabity,założony nowy napinacz i pasek

sprężarka działa i chłodzi ale jak dostaje stały prąd a nie pzrerywany (jak w moim przypadku)

dla sprawdzenia mechanik podłączył stały prąd z akumulatora i cacy,a z wiązki przerywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długie są okresy pracy spężarki i może wiesz co pokazywały manometry u tego speca

1. a spężarka jak padła ( zatarła się )

2. czy płukał układ klimatyzacji

3. czy wymienił filtr ( osuszacz )

bo krótkie okresy pracy sężarki po wymianie spowodowane sa blokadą układu klimatyazcji i może skończyć sie zatarciem następnej sprężarki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężarka została wymontowana(ta nowa) i zostanie założony inny model.

jak się okazało został przysłany nie ten model

stara sprężarka (autko kupiłem z uszkodzoną sprężarką-świadomie)miała uszkodzenie wewnętrzne(rozbity korpus)

układ przed montażem został wypłukany

filtr wymienił,ale nie wiem czy to jest osuszacz(wydaje mi się że nie)filtr był podobny do filtra powietrza i znajdował się z prawej strony w komorze silnika pod szybą

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem- klimatyzacja raz działa raz nie działa - jak na dworze jest powyzej 4-5 stopni to sie włacza jak tylko spadnie temperatura na dworze juz nie działa,moze ktos mi coś podpowie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem- klimatyzacja raz działa raz nie działa - jak na dworze jest powyzej 4-5 stopni to sie włacza jak tylko spadnie temperatura na dworze juz nie działa,moze ktos mi coś podpowie,

Szanowna koleżanko, tak ma być, poniżej 5 stopni klimatyzacja się nie włącza, aby zapobiec zamarznięciu układu. Nie przejmuj się tym. Jak wrócą wyższe temperatury, to klima zacznie działać na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężarka została wymontowana(ta nowa) i zostanie założony inny model.

jak się okazało został przysłany nie ten model

stara sprężarka (autko kupiłem z uszkodzoną sprężarką-świadomie)miała uszkodzenie wewnętrzne(rozbity korpus)

układ przed montażem został wypłukany

filtr wymienił,ale nie wiem czy to jest osuszacz(wydaje mi się że nie)filtr był podobny do filtra powietrza i znajdował się z prawej strony w komorze silnika pod szybą

pozdrawiam

osuszacz wymienia sie zawsze po zatarciu sprezarki ,uszkodzenie wewnetrze rozumiem jako zatarta sprezarke wiec osuszacz musi byc wymieniony.

wiesz może jak wyglądł olej w spręzarce tej rozwalonej ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężarka była od ponad roku w takim stanie(znam samochód od jakiegoś czasu za nim stałem się jego posiadaczem)nie widac żadnych śladów wycieku itp.

jutro załozona zostanie nowa właściwa sprężarka,zadzwonie do mechanika żeby wymienił mi ten filtr

[ Dodano: 27-02-2007, 23:11 ]

oleju w niej nie było,tymbardziej po upalnym lecie w hiszpani tylko widac kurz i proch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężarka była od ponad roku w takim stanie(znam samochód od jakiegoś czasu za nim stałem się jego posiadaczem)nie widac żadnych śladów wycieku itp.

jutro załozona zostanie nowa właściwa sprężarka,zadzwonie do mechanika żeby wymienił mi ten filtr

[ Dodano: 27-02-2007, 23:11 ]

oleju w niej nie było,tymbardziej po upalnym lecie w hiszpani tylko widac kurz i proch

ale rozbieraliście spręzarke

a i jeszcze jedno trzeba wyczyścić lufke ( zwór ) jest na zgrubieniu rurki wchodzącej do kabiny

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężarka idzie na śmietnik(stara),a lufka nie była czyszczona.

tutaj w hiszpanii jest całkiem inaczej z mechanikami niż w polsce,a ten u którego mam furkę jest najlepszy w okolicy,chociaż widzę,że do bycia profesjonalistą jeszcze trochę mu brakuje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przekonałam sie i jestem spokojna rzeczywiście klima działa powyżej +5 st.,bardzo dzięki,cieszę sie ze moge należeć do tego klubu :rotfl:

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 01-03-2007, 08:07 ]

nie wiem czy zauważyłaś, ale to zupełnie inny temat,

o klimie nie działającej poniżej 5st pisaliśmy wielokrotnie.

Przejrzyj forum, to się dowiesz innych rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...