Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupie szpilki do felg


Dawidepd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pany. Dziś założyłem sobie juz oponki letnie. Może zacznę od samego początku. Tydzien temu kupiłem sobie felgi alu zeby po prostu nie zmieniac co sezon opon. Tylko całe koła przekładać. Dziś byłem w wulkanizacji przełożyli mi oponki na felgi alu i założyli je na auto. Ale ten Pan powiedział mi że mam nie te szpilki. Czyli co za krotkie ?? Bo za długie to na bank nie sa. Mysle ze moga byc troche krotkie. Ogolnie zakrecili wszystko sie trzyma i jezdzi. Ale moim zdaniem szpilki troche krotkie sa. Bo pewnie w felgach stalowych sa troche krótsze mam racje ?? Ma ktos jakis komplet nie drogo ?? felgi mam 15 195/65 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło mu chodzić o to, że masz np. stożkowe śruby, a potrzebujesz kule. Mogłeś spytać o co mu chodzi, bo teraz nikt nie widzi felgi, rozstawu, totalnie nic i to jak wróżenie z fusów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, enczu napisał:

Mogło mu chodzić o to, że masz np. stożkowe śruby, a potrzebujesz kule. Mogłeś spytać o co mu chodzi, bo teraz nikt nie widzi felgi, rozstawu, totalnie nic i to jak wróżenie z fusów ;)

Ooo dokladnie powiedział chyba ze stożkowe powinienem miec. Wiec na tych jezdzić nie moge ?? Czy o co chodzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz dopóki nie sprawdzisz jakie mają być (stożek lub kula + odpowiednia długość)

Ale jak ci życie nie miłe to proszę bardzo,abyś kogoś postronnego do nieba nie zabrał.

I nie szpilki tylko śruby.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Fido napisał:

Nie możesz dopóki nie sprawdzisz jakie mają być (stożek lub kula + odpowiednia długość)

Ale jak ci życie nie miłe to proszę bardzo,abyś kogoś postronnego do nieba nie zabrał.

I nie szpilki tylko śruby.

 

 

Stożek muszę mieć. A śrubę najlepiej zmierzyć.  Sprawdzając ile wystaje na stali i tyle powinno też być na alu tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniejszy pomiar uzyskasz mierząc głębokość gwintu w piaście bo cholera wie jakie teraz masz te śruby (za długie lub za krótkie).

Wtedy będziesz wiedział ile z felgi mają wystawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Fido napisał:

Dokładniejszy pomiar uzyskasz mierząc głębokość gwintu w piaście bo cholera wie jakie teraz masz te śruby (za długie lub za krótkie).

Wtedy będziesz wiedział ile z felgi mają wystawać.

Za długie na bank nie są. On mi tylko powiedział że nie te śruby mam mówię czemu on mówi że stożkowe powinny być ale nie mówił że za krótkie. To powiedz jak najlepiej zmierzyć wszytko dobrze i jutro to zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh.

Zmierz głębokość gwintu w piaście ( od piasty do końca gwintu, posłuż się suwmiarką z głębokościomierzem)

Potem jak wsadzisz śrubę stożek w felgę i jak wystający gwint będzie równy głębokości gwintu w piaście to będzie ok.

Za krótkie katastrofa, za długie na nic ( bo wystający gwint śruby zajdzie brudem i przy odkręcaniu uszkodzi oba gwinty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz śrubę na stożek m14x1,5x28 posiadam nowe takie w cenie 3,4zł sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank takie? ? To zamówię sobie. Bodajrze felgi moje nazywają się borbet. Rozmiar 15 195/65

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...