Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wenecja w długi weekend majowy


remus_kraków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Wybieram się z rodzinką do Wenecji w okresie 1-3 maja. Proszę o aktualne, cenne wskazówki bo byłem tam ostatnio z 15 lat temu.

Obawiam się trochę pogody.  Zamierzam stacjonować w Punta Sabioni i do samej Wenecji po prostu dopływać.

Co warto zwiedzić a do czego się nie pchać ze względu na kolejki i ilość ludzi. Co w miarę nie drogo zjeść na miejscu (dwójka dzieciaków).

Ze wszelkie wskazówki wielkie dzieki.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybor z Punta Sabioni. Polecam kupić bilety na tramwaje wodne. Można pozwiedzać okoliczne wyspy gdzie jest bardzo ładnie - klimat Wenecji zachowany, a nie ma tego tłoku całego. Ponadto w samej Wenecji wszędzie się przetransportujecie. Gondole z kolei strasznie drogie. 

Jeśli chodzi o jedzenie to polecam jeść na obrzeżach a nie w centrum. Sporo taniej i nie placi sie za to ze usiadles. W centrum doliczaja to do rachunku heh. Uwazaj tez bo w samym centrum przez te oplate jak np usiadziecie odpoczac na chwile to juz Was obciaza.. uwazaj na to kolego, szczegolnie na dzieciaki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za info. Prawde mówiąc nie wiedziałem o tej opłacie za siedzenie. 

Może ktoś ma jeszcze jakieś cenne uwagi.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem rok temu i mam opracowany niezły przewodnik

rzuć mi adres @ na PW , to podeślę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Wenecji pod koniec sierpnia to ceny szkoda gadać. Gondola 100 EU :facepalm:  Praktycznie wszędzie doliczają napiwek do rachunku czy chcesz czy nie :banan:

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...