Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprężyny do Audi A3 wersja Ambition


Turals

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam niemały problem, muszę wymienić przednie sprężyny w Audi A3 8P 1.9 TDI 105KM (77kW) wersja Ambition, czyli obniżone seryjnie o - 16mm.

Z etki online (CarProg2) wynika, że sprężyna ma numer 1K0 411 105 EB wymiar 295x12x12, kolory tej sprężyny zgadzają się z tymi, które mam aktualnie w samochodzie tj. 3x pomarańczowy i 2x zielony. W ASO cena 433 zł za sztukę, więc chciałbym kupić jakiś dobry zamiennik np SACHS-a, chyba że polecicie coś innego.

Na oficjalnej stronie SACHS-a jest sprężyna o numerze: 998 412, długość 303mm, śr. 13mm, śr. zew. 145mm, piszą że to zamiennik dla oryginalnej sprężyny 1K0 411 105 EB. Dodana jest również informacja: nie dla wariantu wyposażenia S-Line i TDIe - jak mam to rozumieć?

Czy ta sprężyna będzie dobra pomimo tego że jest nieco dłuższa?

Ewentualnie podaję numer VIN: WAUZZZ8P84A082253 dla zweryfikowania. Proszę o jakieś porady, albo chociaż kontakt do kogoś kto ogarnie temat.

W ASO powiedzieli mi, że nie ma zamiennika, w InterCars-ie nie mogli pomóc bo nie było tego rozmiaru i w jeszcze paru innych sklepach słyszałem, że maja tylko zamienniki o standardowej długości.

Pisałem na forum A3, ale tam ciężko o jakąś informację, a tu macie cały dział o zawieszeniu wiec może ktoś coś doradzi.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...