Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana zawieszenia - co jeszcze warto wymienić "przy okazji"


hugoarmani

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Przede wszystkim serdecznie witam wszystkich na forum,  pomimo iż na forum jest już dłuższy czas - jest to mój pierwszy temat.

W przyszłym miesiącu zamierzam wymienić zawieszenie z przodu - kompletne ze względu na sporą ilość luzów. Autem jeżdżę 4 rok.

Mam następujące pytanie, co jeszcze warto wymienić przy okazji wymiany zawieszenia?

Końcówki drążków kierowniczych? Powinno to poprawić precyzję prowadzenia. Jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie od siebie, bo też będę wymieniał zawias, jakiej firmy założysz wahacze? 

A i na pytanie co warto jeszcze, to obejrzyj sprężyny, będziesz miał amortyzator ze sprężyną na wierzchu, odboje, oslony. Warto zwrócić uwagę na przeguby połosi i osłony, czy się nie leje, nie popękane gumy. 

Końcówki drążka? Jak kupujesz zestaw wahaczy to powinny być w komplecie, warto przy okazji wymienić Drążek kierowniczy jeśli jest wybitny, nie duże koszta, a zmniejszy luz na kierownicy o ile występuje 

Edytowane przez TnX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzięki za informacje. Z powodu kolizji samochodu temat się przeciągnął w czasie.

Zamówiłem właśnie zestaw SKV. Zobaczymy jak się spiszą.

Wymienię:
- zawieszenie komplet przód
- drążki kierownicze
- sprężyny tył (być może twardsze? na tą chwilę jak 4 osoby z bagażem jadą to prawie haczę o podłoże)
- przegub od strony pasażera

zastanawiałem się, czy nie wymienić amortyzatorów przód, ale jeszcze nie dają żadnych objawów więc chyba się wstrzymam. Z tyłu wymieniałem 3 lata temu na Sachs i sprawują się świetnie.


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...